metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.
Náplavka (ilustrační foto) | foto: K. Kajánková

Náplavky čeká proměna. Praha vyžene auta a postaví nové toalety

  14:15
Praha chce v nejbližších týdnech upravit vzhled oblíbených vltavských náplavek. Zmizet by měla většina aut, která v atraktivní lokalitě parkují, i nevzhledné mobilní toalety. Lidé by se ještě letos měli dočkat nového sociálního zařízení, které bude ve zdi nábřeží na Výtoni. Nový městský správce náplavek Daniel Hägen slíbil, že se zaměří především na větší čistotu a častější úklid náplavek.

"Náplavky využívá několik typů lidí, od rybářů, přes rodiny s dětmi a cyklisty až po loďaře, a kombinace těchto skupin je poněkud výbušnější," řekl Hägen. Jeho úkolem bude právě sladit život na náplavkách tak, aby byly spokojené všechny skupiny lidí. Správce proto chce hojně pořádané společenské akce rovnoměrně rozmístit po obou náplavkách. Tím by se se některým přetíženým místům ulevilo a na těch méně vyhledávaných se rozproudil život.

Stěhování čeká i na některé lodě

Cyklisté, kteří po náplavce pouze přejíždějí, by se měli přesunout nahoru na nábřeží. Stěhování čeká i na některé lodě, jejichž stanoviště bude na Výtoni. Naopak prostor od oblíbeného Bajkazylu u Palackého mostu směrem k železničnímu mostu by měl nadále sloužit společenskému setkávání. "Tady nebudeme zábavě klást žádné překážky," uvedl. Podél nábřeží přibudou lavičky.

Mnohé z plánů se podle správce podaří uskutečnit až příští rok. Město plánuje dobudování toalet a také lepší zpřístupnění náplavek z nábřeží. V souladu s nedávno vypracovanou koncepcí pražských břehů přibudou nové cesty a jednotlivé úseky budou propojeny tak, aby bylo možné projít městem podél Vltavy. Nový přívoz spojí vytíženější náplavku na pravém břehu s náplavkou na Smíchově.

Zábava, kultura i klid

"Chceme, aby obyvatelé Prahy i turisté měli možnost kvalitně trávit volný čas po celé délce řeky. Zároveň je důležité, aby břehy nabízely různorodé možnosti vyžití od klidových a rekreačních zón až po živé oblasti s kulturním programem," řekl primátor Tomáš Hudeček.

Komentáře

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy