metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 19 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara
Sjezd na Vestec (Ilustrační foto). | foto: Google MapsMetro.cz

Napojení na okruh u Komořan se odkládá. Řidiči si zatím zajíždí

  8:43
Podivná situace panuje na jihovýchodě Prahy, kde mezi Lahovicemi a Vestcem chybí dvě napojení na Pražský okruh. Kdy řidiči na okruh najedou bez zajížďky, není jasné.

Magistrát spolu s modřanskou radnicí řeší, jak co nejšetrnější potřebné napojení u Komořan vybudovat. „Čtyřproudou novou Komořanskou ulici podél Vltavy považuji za nežádoucí. Dálniční přivaděč by přivedl do Modřan další auta,“ uvedl náměstek primátorky pro územní rozvoj Matěj Stropnický.

Institut plánování a rozvoje proto zpracuje srovnávací zátěžovou studii, na základě které bude město moct vybírat mezi alternativami podle srovnání jejich dopadu a přínosu.

„Pustit se do nákladné výstavby po letech občanských protestů a bez špičkových podkladů by bylo diletantství. Věřím, že nám posudek ukáže, že lze zvolit levnější a citlivější řešení,“ dodal náměstek. Magistrát přitom ještě před časem předpokládal, že získá do tří let na plánovanou silnici stavební povolení a začne stavět. Náklady na složitou dopravní stavbu byly odhadovány zhruba na 2,2 miliardy korun.

„Proti současné variantě existuje silný občanský odpor, který vyústil v napadení územního rozhodnutí u soudu. Navíc je podmíněná velkým množstvím výkupů, přeložek a přesunů stávající infrastruktury,“ vypočítává problémy stavby starostka Prahy 12 Daniela Rázková.

Druhé propojení na okruh má vzniknout u Písnice. Už hotová stavba se ale může otevřít až po vybudování obchvatu Písnice. Stavba, která má platné územní rozhodnutí, by se měla začít stavět do roku 2018.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veřejná wi-fi? Nejen na dovolených ji používáme, často patří samotným podvodníkům

vydáno 3. června 2023  16:29

Nabíjení telefonu na cestách přes USB zásuvky může být rizikové, vysoký výkon dokáže zničit celé zařízení.   celý článek

Led se neptá, jestli se ještě někdy uvidíme, říká přírodovědec, fotograf a spisovatel

vydáno 3. června 2023  9:47

Přírodovědec, fotograf, autor knih i pořadů. To je dobrodruh Petr Jan Juračka. Nyní svůj příběh líčí pro Metro.  celý článek

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek