metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Pátek 20. května 2022. Svátek má Zbyšek

Větší foto
Sjezd na Vestec (Ilustrační foto). | foto: Google MapsMetro.cz

Napojení na okruh u Komořan se odkládá. Řidiči si zatím zajíždí

  8:43
Podivná situace panuje na jihovýchodě Prahy, kde mezi Lahovicemi a Vestcem chybí dvě napojení na Pražský okruh. Kdy řidiči na okruh najedou bez zajížďky, není jasné.

Magistrát spolu s modřanskou radnicí řeší, jak co nejšetrnější potřebné napojení u Komořan vybudovat. „Čtyřproudou novou Komořanskou ulici podél Vltavy považuji za nežádoucí. Dálniční přivaděč by přivedl do Modřan další auta,“ uvedl náměstek primátorky pro územní rozvoj Matěj Stropnický.

Institut plánování a rozvoje proto zpracuje srovnávací zátěžovou studii, na základě které bude město moct vybírat mezi alternativami podle srovnání jejich dopadu a přínosu.

„Pustit se do nákladné výstavby po letech občanských protestů a bez špičkových podkladů by bylo diletantství. Věřím, že nám posudek ukáže, že lze zvolit levnější a citlivější řešení,“ dodal náměstek. Magistrát přitom ještě před časem předpokládal, že získá do tří let na plánovanou silnici stavební povolení a začne stavět. Náklady na složitou dopravní stavbu byly odhadovány zhruba na 2,2 miliardy korun.

„Proti současné variantě existuje silný občanský odpor, který vyústil v napadení územního rozhodnutí u soudu. Navíc je podmíněná velkým množstvím výkupů, přeložek a přesunů stávající infrastruktury,“ vypočítává problémy stavby starostka Prahy 12 Daniela Rázková.

Druhé propojení na okruh má vzniknout u Písnice. Už hotová stavba se ale může otevřít až po vybudování obchvatu Písnice. Stavba, která má platné územní rozhodnutí, by se měla začít stavět do roku 2018.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Prahy do Prčice. Na 55. ročník legendárního pochodu je povinná registrace předem

vydáno 19. května 2022  16:53

Loni jste se z Prahy do Prčice mohli projít pouze soukromě. Stejně jako předloni totiž plány organizátorů zhatila pandemie koronaviru. Letošní již 55....  celý článek

Rodiče, děti a peníze. Spořit do prasátka se v této době nevyplatí

vydáno 19. května 2022  10:20

Inflace je nejvyšší za posledních 30 let, podle odborníků se v následujících měsících vyšplhá nad 15 procent. Uložené peníze na běžných účtech kvůli tomu...  celý článek

Bankéři vám radí. Na zdražování a inflaci podle nich jen jedna práce nestačí

vydáno 19. května 2022  5:07

Inflace. Zdražování. Složenky, krávy zelené. Z čeho platit vyšší účty za plyn, elektřinu nebo palivo do auta? A šéf vám přidat nechce ani korunu? S radami...  celý článek

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek