metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 17 °C

Pátek, 25. září 2020. Svátek má Zlata.
Vlak linky S1
Větší foto
Vlak linky S1 | foto: Archiv

Nářky starosty Černošic nemají zůstat bez odezvy. Organizátor dopravy mění jízdní řád

28. srpna 2020  17:56 Filip Jaroševský Metro.cz
Stovky lidí ze středočeských Černošic denně jezdí do hlavního města do škol či za prací klidně i s více než půlhodinovým zpožděním. Na neutěšenou situaci si před pár dny veřejně postěžoval starosta obce Filip Kořínek. Nyní se však zdá, že jeho slova padla na úrodnou půdu. Organizátor dopravy Ropid se totiž rozhodl situaci napravit.

„V reakci na výrazné nepravidelnosti v provozu v průběhu posledních týdnů způsobené rozsáhlou výlukovou činností a technickým stavem trati dochází na tratích Praha–Beroun a Praha–Kolín s platností od 31. srpna ke změně jízdního řádu. Doufáme, že opatření přispějí alespoň k částečnému zklidnění,“ uvádí zástupci organizátora dopravy.

Za poslední týdny byla téměř polovina vlaků do Černošic odřeknuta bez náhrady. Jízdní řády, a to i ty výlukové, se podle Kořínka stávaly v poslední době cárem papíru. Podle změn, které Ropid na podzim zavádí, budou v ranní špičce na lince S7 zrušeny vložené spoje v úseku Praha-Radotín a Praha-hlavní nádraží. Náhradou zastaví ve stanici Praha-Radotín ve směru do centra vybrané vlaky linky R16. „Vložené spoje Řevnice – Praha-hlavní nádraží zůstávají zachovány. V ranní špičce ve směru z Prahy a v odpolední špičce ve směru do Prahy jsou pak tyto spoje ovšem vedeny odklonem mimo stanici Praha-Smíchov,“ dodává mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Dále má na trati dojít ke zkrácení takzvaných průjezdných spojů linky S7, které z hlavního nádraží pokračují do Českého Brodu. Tato část spojů je nově vedena v úseku Praha-Masarykovo nádraží – Český Brod pod označením linky S1. Vlaky linky S7 Os 8819 a Os 9922 jsou pak mezi Smíchovem a hlavákem odřeknuty bez náhrady. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Šťastné legíny šijí „líné“ holky z Brna

Petra Němečková (vlevo) a Petra „Petruccya“ Bartoňková
vydáno 25. září 2020  5:07

Mladou oděvní značku Pura Vida založily dvě kamarádky Petry, aby měly motivaci cvičit.  celý článek

Ředitelka Kongresového centra Praha je optimistka: „Žampiony pěstovat nebudeme“

Lenka Žlebková
vydáno 24. září 2020  16:50

Kongresový a veletržní byznys patří k těm, který dostal s epidemickým omezením těžkou ránu. V podstatě stojí. Nemůže si pomoci ani tím, že jako restaurace...  celý článek

Pražští hospodští teď sklízejí plody arogance vůči domácím

ilustrační snímek
vydáno 24. září 2020  14:18

Centrum metropole úpí. Našinci se zdejším restauracím a hospodám vyhýbají obloukem.  celý článek

Nejnižší riziko korupce ze všech částí Prahy je na „trojce“

Starosta městské části Prahy 3 Jiří Ptáček
vydáno 24. září 2020  7:06

Tahle městská část patří po dobu své historie mezi nejsvéráznější v Praze. Známá je žižkovskými Pepíky, slavnými hospodami, kde se scházely nejrůznější...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám