metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Václav Staněk s novou teniskou od Vasky | foto: Archiv

Naše ručně vyráběné tenisky jsou pohodlné a minimalistické, říká podnikatel ze Zlína

  13:59
O vlastní firmě snil Václav Staněk už od dětství. Coby zlínský rodák a velký obdivovatel Tomáše Bati začínal s třiceti tisíci korunami našetřenými z vlastních menších projektů a vrcholového sportu. V současnosti je šéfem obuvnické firmy Vasky, která má po čtyřech letech roční obrat přes 35 milionů korun. Výroba společenských a polospolečenských bot mu však přestala nyní stačit a rozhodl se udělat další krok do neznáma.

„Vyslyšeli jsme prosby našich fanoušků a začali jsme ve Zlíně s výrobou minimalistických tenisek z pravé kůže. Sám je už nějaký čas testuju a musím říct, že jsou takové, jak jsem si je představoval – pohodlné, minimalistické, zkrátka naše,“ říká dvaadvacetiletý Staněk. 

Základna jeho ryze českých bot nikdy nebyla větší. Přesto nyní na jednom z crowdfundingových webů jeho firma usiluje o podporu. „Chceme, abyste mohli hrdě nosit tenisky, při jejichž nošení vás může těšit pocit, že jste podpořili mladou českou značku, která hledá způsoby, jak naplnit své představy o férové výrobě. První krok jsme zvládli a ten další můžeme udělat jen společně s vámi,“ uvádí Staněk, jehož Vasky nabízejí na webu celou řadu příspěvkových variant. 

Aktuálně značka v rámci crowdfundingu přesáhla hranici milionu korun, což znamená jediné. Daleko více barev, než bylo původně v plánu. „Z našeho konfigurátoru je jasné, že lidé mají barvy rádi. Až se kolikrát divíme, co jsou někteří schopní vymyslet. U tenisek teď zvažujeme i variantu výměny tkaniček za placatější. I když je pravdou, že naše kulaté jsou pro Vasky ikonické,“ míní Staněk.

Firma se činila i během pandemie. Otevřela například transparentní účet, z nějž šly finance na výrobu roušek a následnou distribuci lékařům, záchranářům i pacientům.

Nyní Staněk říká, že je to s prodeji bot opět lepší. Jeho kamenné prodejny v Praze, Brně, Ostravě a Zlíně však musí kompenzovat internetový shop.

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek