metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 23 °C

Pondělí, 6. července 2020. Den upálení mistra Jana Husa.
Václav Staněk s novou teniskou od Vasky
Větší foto
Václav Staněk s novou teniskou od Vasky | foto: Archiv

Naše ručně vyráběné tenisky jsou pohodlné a minimalistické, říká podnikatel ze Zlína

28. června 2020  13:59 Filip Jaroševský Metro.cz
O vlastní firmě snil Václav Staněk už od dětství. Coby zlínský rodák a velký obdivovatel Tomáše Bati začínal s třiceti tisíci korunami našetřenými z vlastních menších projektů a vrcholového sportu. V současnosti je šéfem obuvnické firmy Vasky, která má po čtyřech letech roční obrat přes 35 milionů korun. Výroba společenských a polospolečenských bot mu však přestala nyní stačit a rozhodl se udělat další krok do neznáma.

„Vyslyšeli jsme prosby našich fanoušků a začali jsme ve Zlíně s výrobou minimalistických tenisek z pravé kůže. Sám je už nějaký čas testuju a musím říct, že jsou takové, jak jsem si je představoval – pohodlné, minimalistické, zkrátka naše,“ říká dvaadvacetiletý Staněk. 

Základna jeho ryze českých bot nikdy nebyla větší. Přesto nyní na jednom z crowdfundingových webů jeho firma usiluje o podporu. „Chceme, abyste mohli hrdě nosit tenisky, při jejichž nošení vás může těšit pocit, že jste podpořili mladou českou značku, která hledá způsoby, jak naplnit své představy o férové výrobě. První krok jsme zvládli a ten další můžeme udělat jen společně s vámi,“ uvádí Staněk, jehož Vasky nabízejí na webu celou řadu příspěvkových variant. 

Aktuálně značka v rámci crowdfundingu přesáhla hranici milionu korun, což znamená jediné. Daleko více barev, než bylo původně v plánu. „Z našeho konfigurátoru je jasné, že lidé mají barvy rádi. Až se kolikrát divíme, co jsou někteří schopní vymyslet. U tenisek teď zvažujeme i variantu výměny tkaniček za placatější. I když je pravdou, že naše kulaté jsou pro Vasky ikonické,“ míní Staněk.

Firma se činila i během pandemie. Otevřela například transparentní účet, z nějž šly finance na výrobu roušek a následnou distribuci lékařům, záchranářům i pacientům.

Nyní Staněk říká, že je to s prodeji bot opět lepší. Jeho kamenné prodejny v Praze, Brně, Ostravě a Zlíně však musí kompenzovat internetový shop.

Komentáře

Hlavní zprávy

RESTART: Je potřeba udělat technické obory víc sexy, říká investor Marek Moravec

Marek Moravec Restart
vydáno 6. července 2020  14:44

Patří mezi čtyři partnery investičního fondu Nation 1, který podporuje technologické firmy v jejich úplných začátcích. Marek Moravec studoval na Oxfordu a...  celý článek

Nejsilnějším pivem na světě je Snake Venom, nejprodávanější je Sněhová vločka

Petr David v akci
vydáno 6. července 2020  7:24

Pivo, to je nejen česká perla. Vydejte se s námi za pivními zajímavostmi a perličkami.  celý článek

Zažili jsme parádní mejdan na Manhattanu. Leží kousek od Třeboně

Míra býval lešenář. Už dávno je ale v důchodu a v kšiltovce New York je prostě... Magazín
vydáno 5. července 2020  5:19,  aktualizováno  9:12

Měla to být reportáž o tom, jak jsme za jediný den navštívili několik míst v Česku, která mají světový název. Místo toho je tenhle text o lidech, jež nám...  celý článek

Na našem území vařili pivo už Keltové, avšak chmelení piva se připisuje Slovanům

Když si objednáte Budvar, máte jistotu, že jde o originál z Českých Budějovic.
vydáno 4. července 2020  15:08

V Česku mají tradici velké i malé pivovary.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám