metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 17 °C

Pátek, 25. září 2020. Svátek má Zlata.
Karel Roden
Větší foto
Karel Roden | foto: Bontonfilm

Natěšená Eva Decastelo se bála Karla Rodena. Ten se vozil v autě

29. srpna 2020  12:15 Filip Jaroševský Metro.cz
Film Promlčeno vstoupí do kin až v únoru. Záběry pořízené v ulicích noční Prahy však již nyní upravují střihači.

„Kamera, akce a můžeme točit.“ Tuhle větu mohl z úst režiséra Roberta Sedláčka slyšet každý, komu se poštěstilo zúčastnit se natáčení krimi thrilleru Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli. Začátkem srpna se ho krátce v budově Českého rozhlasu zúčastnil také deník Metro. „Nyní probíhají postprodukční práce. Na premiéru se pak mohou diváci těšit začátkem února 2021,“ říká pro deník Metro PR manažerka mnoha českých filmů Nikol Klevcovová.

Ústředním motivem snímku, který se točil v ulicích noční Prahy a v americkém Malibu, jsou promlčené vraždy. V hlavní roli se představí kromě Rodena také herci Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Barbora Bočková, Tomáš Břínek (TMBK) či Eva Decastelo. Ta měla na place ze zkušených kolegů poměrně nahnáno.

„Karel Roden je pro mě jeden z nejlepších českých herců a zahrát si s ním je velkou ctí. Doufám, že tam budu mít málo textu, protože představa, že něco zkazím před Rodenem, je pro mě smrtelná,“ nechala se na place slyšet natěšená Eva Decastelo.

Podle tvůrců snímku všichni herci na plátně vykreslí kriminální příběh postavený na reálných základech. Zatímco Roden většinu scén točil nejčastěji v autě, jeho herecký protipól Barbora Bočková strávil většinu času před kamerou ve studiu rádia. Hosta ve vysílání si zahrál také známý influencer Tomáš Břínek (TMBK). Vladimír Kratina spolu s Karlem Jirákem zase točili hlavně na policejní stanici. Vilma Cibulková s Denisou Barešovou (známou třeba z filmu Jan Palach) se představí jako matka s dcerou, jejichž životy se rázem obrátí vzhůru nohama. „Považuji scénář k tomuto filmu za velmi silnou látku, téma je totiž nadmíru závažné a režisér Robert Sedláček je báječný. Tyhle tři aspekty mě inspirovaly k tomu, abych nabídku okamžitě přijala,“ říká herečka Cibulková.

Práce režiséra Roberta Sedláčka není pro české diváky neznámá. Kromě toho, že se režisérsky podílel na snímcích jako Jan Palach (2018) či výborném snímku Pravidla lži (2006), má na svém kontě také propadák v podobě volného pokračování filmu Dědictví (2014). Jistou ruku měl naopak u seriálů Sever (2019), Život a doba soudce A. K. (2014) nebo České století (2014). 

Komentáře

Hlavní zprávy

Šťastné legíny šijí „líné“ holky z Brna

Petra Němečková (vlevo) a Petra „Petruccya“ Bartoňková
vydáno 25. září 2020  5:07

Mladou oděvní značku Pura Vida založily dvě kamarádky Petry, aby měly motivaci cvičit.  celý článek

Ředitelka Kongresového centra Praha je optimistka: „Žampiony pěstovat nebudeme“

Lenka Žlebková
vydáno 24. září 2020  16:50

Kongresový a veletržní byznys patří k těm, který dostal s epidemickým omezením těžkou ránu. V podstatě stojí. Nemůže si pomoci ani tím, že jako restaurace...  celý článek

Pražští hospodští teď sklízejí plody arogance vůči domácím

ilustrační snímek
vydáno 24. září 2020  14:18

Centrum metropole úpí. Našinci se zdejším restauracím a hospodám vyhýbají obloukem.  celý článek

Nejnižší riziko korupce ze všech částí Prahy je na „trojce“

Starosta městské části Prahy 3 Jiří Ptáček
vydáno 24. září 2020  7:06

Tahle městská část patří po dobu své historie mezi nejsvéráznější v Praze. Známá je žižkovskými Pepíky, slavnými hospodami, kde se scházely nejrůznější...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám