metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 17 °C

Sobota, 24. října 2020. Svátek má Nina.
Karel Roden
Větší foto
Karel Roden | foto: Bontonfilm

Natěšená Eva Decastelo se bála Karla Rodena. Ten se vozil v autě

29. srpna 2020  12:15 Filip Jaroševský Metro.cz
Film Promlčeno vstoupí do kin až v únoru. Záběry pořízené v ulicích noční Prahy však již nyní upravují střihači.

„Kamera, akce a můžeme točit.“ Tuhle větu mohl z úst režiséra Roberta Sedláčka slyšet každý, komu se poštěstilo zúčastnit se natáčení krimi thrilleru Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli. Začátkem srpna se ho krátce v budově Českého rozhlasu zúčastnil také deník Metro. „Nyní probíhají postprodukční práce. Na premiéru se pak mohou diváci těšit začátkem února 2021,“ říká pro deník Metro PR manažerka mnoha českých filmů Nikol Klevcovová.

Ústředním motivem snímku, který se točil v ulicích noční Prahy a v americkém Malibu, jsou promlčené vraždy. V hlavní roli se představí kromě Rodena také herci Igor Bareš, Vilma Cibulková, Vladimír Kratina, Barbora Bočková, Tomáš Břínek (TMBK) či Eva Decastelo. Ta měla na place ze zkušených kolegů poměrně nahnáno.

„Karel Roden je pro mě jeden z nejlepších českých herců a zahrát si s ním je velkou ctí. Doufám, že tam budu mít málo textu, protože představa, že něco zkazím před Rodenem, je pro mě smrtelná,“ nechala se na place slyšet natěšená Eva Decastelo.

Podle tvůrců snímku všichni herci na plátně vykreslí kriminální příběh postavený na reálných základech. Zatímco Roden většinu scén točil nejčastěji v autě, jeho herecký protipól Barbora Bočková strávil většinu času před kamerou ve studiu rádia. Hosta ve vysílání si zahrál také známý influencer Tomáš Břínek (TMBK). Vladimír Kratina spolu s Karlem Jirákem zase točili hlavně na policejní stanici. Vilma Cibulková s Denisou Barešovou (známou třeba z filmu Jan Palach) se představí jako matka s dcerou, jejichž životy se rázem obrátí vzhůru nohama. „Považuji scénář k tomuto filmu za velmi silnou látku, téma je totiž nadmíru závažné a režisér Robert Sedláček je báječný. Tyhle tři aspekty mě inspirovaly k tomu, abych nabídku okamžitě přijala,“ říká herečka Cibulková.

Práce režiséra Roberta Sedláčka není pro české diváky neznámá. Kromě toho, že se režisérsky podílel na snímcích jako Jan Palach (2018) či výborném snímku Pravidla lži (2006), má na svém kontě také propadák v podobě volného pokračování filmu Dědictví (2014). Jistou ruku měl naopak u seriálů Sever (2019), Život a doba soudce A. K. (2014) nebo České století (2014). 

Komentáře

Hlavní zprávy

KOLOBLOG: Lockdown II.

ilustrační snímek Koloblog
vydáno 24. října 2020  17:43

Redaktor Pavel Hrabica je cyklista tělem i duší. Na kole vyráží do práce i na výlety. Ve své rubrice Koloblog dává čtenářům tipy, kam se vydat na...  celý článek

Když se mi začne hodně dařit, stáhnu se, říká muzikálová herečka

Markéta Schimmerová Procházková se narodila 25. 2. 1986 v Jihlavě, kde...
vydáno 24. října 2020  12:38

Nebudeme tu s Markétou Schimmerovou Procházkovou hrát hru, že jsme se viděli poprvé v životě. Za ta léta, co se známe, se Markéta vyšvihla mezi...  celý článek

Infocentra v metru zůstávají otevřená. Pozastaven je jen prodej suvenýrů

Stanice metra I. P. Pavlova
vydáno 24. října 2020  7:59

Základní zvyklosti se v pražském metru nemění ani po vyhlášení přísných vládních opatření. Kromě čerstvých výtisků deníku Metro ve stojanech tu i nadále...  celý článek

Skiareály lákají Dány. Letošní lyžovačky budou bez mejdanů

Ilustrační snímek
vydáno 24. října 2020  5:50

Majitele horských středisek potěšila letní sezona. Také do té zimní hledí s určitou nadějí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy