metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 12 °C

Pondělí, 18. února 2019. Svátek má Gizela.
Praha je řídké město a potřebuje mrakodrapy. Kde vzniknou, určí Metropolitní...
Větší foto
Praha je řídké město a potřebuje mrakodrapy. Kde vzniknou, určí Metropolitní plán | foto: iDNES.cz

Nechcete další věžáky? Připomínkujte

23. července 2018  10:50 Filip Jaroševský Metro.cz
Nový Metropolitní plán do budoucna určí zásady pro zástavbu v celé metropoli. Nežli se jím však město začne za pět let povinně řídit, mohou se k němu ještě pět dní vyjadřovat jeho obyvatelé.

Za první tři týdny, kdy je možné zasílat na pražský magistrát připomínky k jeho současnému návrhu, se zde sešlo kolem sedm stovek připomínek.

„Metropolitní plán sice připravuje tým odborníků, ale detailní situaci v každé čtvrti nejlépe rozumí místní obyvatelé. Pražané se mohou podívat, jaké změny čekají jejich čtvrť i celé město, a do pátku případně písemně vyjádřit své připomínky. Toto právo má každý,“ říká náměstkyně primátorky a radní pro územní rozvoj Petra Kolínská.

Pro přípravu připomínek je připravena také aplikace pup.praha.eu/mp, kde je i návod, jak je podat. Aplikace vygeneruje formulář, který je nutné podepsat a doručit Odboru územního rozvoje pražského magistrátu e-mailem, datovou schránkou, poštou či na podatelnu. Konečný počet připomínek včetně detailů zveřejní pražský magistrát přibližně v polovině srpna.

Pro zájemce, kteří ještě plán neviděli, je připraven k nahlédnutí pracovní návrh Metropolitního plánu na internetových stránkách plan.iprpraha.cz.

Podle stavebního zákona musí nový územní plán Prahy začít platit nejpozději od 1. ledna 2023. Před tím, zřejmě na konci roku 2020, ho čeká takzvané veřejné projednávání.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám