metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 13 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
Hotel byl slavnostně otevřen po opravě v roce 2015.
Dalších 5 fotografií v galerii
Hotel byl slavnostně otevřen po opravě v roce 2015. | foto: Metro.cz

Nechte se hýčkat jako hvězdy

4. června 2018  14:45 Petr Holeček Metro.cz
Víkendový pobyt v kulturní památce Karlových Varů na vás dýchne secesí a perfektními službami.

Tímhle místem kráčela historie. Už když se blížíte k hotelu Olympic Palace v jedné z nejstarších ulic Karlových Varů jménem Zámecký vrch, sleduje vás ze štítu domu Olympie, připomínající sochu Svobody. Ta byla v dobách totality i během nacistické okupace trnem v oku pohlavárům, ale naštěstí přežila – stejně jako tento wellness-hotel, bývalý lázeňský dům Olympic, nyní kulturní památka vystavěná už v roce 1910.

Fotogalerie

Jeho architektura je ovlivněna historismem a secesí. Přestože před několika lety prošel zásadní rekonstrukcí, zachoval si mnoho autentických prvků. Původně nesl jméno Germania, v roce 1918 byl přejmenován na Hotel Olympic Palace a dále na Lázeňský dům Marx, když sloužil jako dětská léčebna. Ano, i Karel Marx se zde léčil, na jeho obří plnovous ostatně upozorňuje pamětní deska.

Luxusní hotel v centru Varů se pyšní pěti hvězdičkami. Vedle 58 klimatizovaných dobově zařízených pokojů tu najdete rozsáhlé balneocentrum s wellness- a kardio-centrem, bazénem, solnou jeskyní či kosmetickým salonem. Honosně zdobená budova nabízí ale i velmi příjemné posezení v restauraci Amadeus a Lobby baru Sebastian. V restauraci, která dbá na sezonní potraviny a lokální suroviny, je dokonce k dispozici nutriční specialista. A každý večer hraje hudba.

Při pobytu se zde můžete cítit jako celebrita v době konání filmového festivalu. Po příjezdu dostanete drobné občerstvení a drink, recepční s vámi probere, jak byste si svůj pobyt představovali, a portýr mezitím odveze vaši bagáž na pokoj a zaparkuje auto. Víkend je váš!

Proč tam jet

  • Hotel Olympic Palace má několik trumfů. Používá lázeňskou vodu, je nově zrekonstruovaný a má výbornou kuchyni.
  • Hotelové Hera Spa Center nabízí na ploše více než osmi stovek čtverečních metrů širokou paletu procedur. Základem kúry je karlovarská minerální voda. Vedle koupelí tu můžete užít různorodé koupele, zábaly a masáže.
  • Hotel se prezentuje i jako přátelský pro děti. Ty ocení nejen velkou hernu, kde jsou deskové hry i konzole, ale hlavně bazén, vířivku a saunový svět, což je vše k dispozici hostům zdarma. Samozřejmostí jsou dětské župany i pantofle. Bude je bavit pobyt v solné jeskyni a ocení i léčebné procedury, které jsou určené přímo nejmenším hostům – dětské masáže nebo třeba jahůdková koupel. Na malé hosty myslí i šéfkuchař při skladbě bufetového menu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Tahle vybíjená je fakt ostřejší

Pozor na přešlap! Také ten vás vyřadí ze hry.
vydáno 16. února 2019  5:55

Na vlastní kůži. Zahrál jsem si dodgeball.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám