metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Pondělí 8. srpna 2022. Svátek má Soběslav
Slepá cyklostezka | foto: Jan Rychlý

Nedokončená lávka mizí před očima. Někdo ji cyklistům rozkrádá

  15:16
Nepoužívanou cyklistickou lávkou pod jižní částí Pražského okruhu začali neznámí vandalové rozkrádat. Zmizelo několik podlahových roštů. Na posledním jednání dopravního výboru pražského zastupitelstva na to upozornila zastupitelka a šéfka cyklistické komise Monika Krobová Hášová.

Lávku dokončenou před více než dvěma lety nemůžou cyklisti a chodci používat kvůli chybějícím nájezdům. Ty by mohly být vybudovány až v příštím roce. Podle Krobové Hášové a dalších zástupců komise pro cyklistickou dopravu je lávka v současnosti na jednom konci nepoužitelná. Podle technické správy komunikací, která má lávku ve správě, je problém v tom, že na komořanské straně je vyvýšený terén a zloději se tak k lávce mohli dostat.

"Je to samozřejmě nepříjemné. Aby to dál nemizelo, je jediná cesta, a to celé dílo dostavět a provozovat," řekl Pavel Polák z magistrátního odboru rozvoje a financování dopravy. Dostavbu nájezdů na výboru podpořil i náměstek primátora pro dopravu Josef Nosek. Jejich vybudování by mělo stát zhruba 35 milionů korun bez DPH, v rozpočtu by se na ně měly najít prostředky příští rok.

Situace s pozemky je vyřešená, může se začít stavět

Lávka přes Vltavu vznikla při výstavbě jižní části vnějšího okruhu, který byl otevřen před dvěma lety. Její vybudování stálo desítky milionů korun. Na lávku se ale nedá najet, Praha se totiž teprve nedávno dohodla se soukromými vlastníky na odkupu pozemků potřebných pro stavbu nájezdů.

Nájezdové rampy už mají stavební povolení. Podle náměstka ředitele Technické správy komunikací Ladislava Pivce bylo rovněž vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby. "V polovině příštího roku by rampy mohly být dokončeny," řekl Pivec.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pořádně zavřete okna. Je tu čas zbloudilých netopýrů

vydáno 8. srpna 2022  5:35

Invaze nočních návštěvníků potkávají hlavně Plzeňáky. Létající savci se chtějí pářit v jejich bytech.  celý článek

Zpěvačka Pam Rabbit říká nahlas, co si myslí, bez jakéhokoli filtru

vydáno 7. srpna 2022  21:00

Přestože se na hudební scéně pohybuje už několik let, výrazněji se prosadila až letos po vydání EP Mom, I’m lost. Zpěvačka, skladatelka a textařka Pamela...  celý článek

Auta popelářů a poslíčků vybojují sanitkám potřebné místo

vydáno 7. srpna 2022  17:20

Šířku záchranářské uličky či vozidla bránícího svozu odpadu bude v ulicích metropole monitorovat chytrá technologie.  celý článek

Sochy mezi námi. Narazíte na ně občas i tam, kde je vůbec nečekáte

PRAHA? AHA!
vydáno 7. srpna 2022  11:46

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek