metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 3 °C

Úterý, 1. prosince 2020. Svátek má Iva.
Nedokončená Paddock liga amerického fotbalu stála za snahu
Nedokončená Paddock liga amerického fotbalu stála za snahu | foto: ČAAF

Nedokončená Paddock liga amerického fotbalu stála za snahu

20. listopadu 2020
Extra Letošnímu roku vládne koronavir. A tak nebylo dlouho jasné, jestli se Paddock liga amerického fotbalu rozběhne. Po přesunutém začátku až na podzim se chvíli ale zdálo, že se liga stihne i dohrát. Nakonec koronavir ukončil americkému fotbalu sezonu před začátkem play-off.

Pro semifinálovou čtveřici zbyl jen pocit zmaru. Hned tři semifinalisté bojovali o svou historicky první účast ve finálovém Paddock Czech Bowlu. Ostrava Steelers pak mohla přerušit nelichotivou šňůru tří finálových proher v řadě.

Ačkoliv se Paddock liga nestihla dohrát a do ligy nenastoupil obhájce Prague Lions, tak přesto zaznamenal letošní ročník řadu kladných momentů. Nováček Přerov Mammoths ukázal, že do nejvyšší ligy patří výkonnostně i zázemím. Na jejich první domácí zápas se přišla podívat hned tisícovka diváků. Ti pak sledovali nejpřekvapivější výsledek letošní sezony, když Mammoths porazili favorizované Steelers.

Také druhý nováček ligy, Prague Mustangs, pomohl zvýšit divácký průměr. Před zavedením bezpečnostních opatření s ohledem na šíření koronaviru chodilo na zápasy Paddock ligy v průměru téměř 500 diváků. Což je lepší výsledek než v roce 2019.


Americký fotbal tak i v turbulentní době ukázal svůj potenciál růstu a fanoušci se mohli bavit u výkonů hvězd, jako je ostravský Dominik Dvorský, který překonal historický rekord v počtu touchdownů v jednom zápase, když si proti Přerovu připsal hned 7 zářezů.

Dění na české scéně amerického fotbalu můžete sledovat v pravidelném magazínu Touchdown na ČT sport. Dvanáctý díl je na programu v sobotu od 15:15. Zámořská NFL je v plném proudu a informace k této slavné lize lze sledovat na NFL.cz.

Hlavní zprávy

Voodoo, šimpanz, „Pražák“ a něžná symfonie džungle

Fast Food Orchestra (Filip Vondrášek v čepici a kostkované košili)
vydáno 30. listopadu 2020  7:00

Máte rádi houpavé reggae a ryčné ska? Pak budete znát kapelu Fast Food Orchestra. Holdujete metalu, elektru či dechovce? Nebojte. Rozhovor s frontmanem...  celý článek

TEMNÁ ZÁKOUTÍ: Děsivá zpověď strojvedoucího metra: Škodí nám tu strašidla!

Ilustrační foto Temná zákoutí
vydáno 30. listopadu 2020  5:02

Na Pražského povstání řádí duch zvaný Asmodeus. Dokonce má na svědomí zranění cestujícího. Odstavné koleje Hájů zase opanoval přízrak, který zlobí řidiče...  celý článek

Komerční sdělení

Dům Radost: Žižkovskou dominantu čeká oživení

Dům Radost: Žižkovskou dominantu čeká oživení
vydáno 30. listopadu 2020

Kde postavili první český mrakodrap? No přece na Žižkově! Jmenuje se dům Radost a v posledních letech mu noví majitelé vracejí jeho zašlou slávu.  celý článek

Komerční sdělení

Mínus 200? To zahřeje! Nordic Telecom přichází s vánočními slevami

Mínus 200? To zahřeje! Nordic Telecom přichází s vánočními slevami
vydáno 30. listopadu 2020

Hřejivá vánoční nadílka je tady! Telekomunikační operátor Nordic Telecom nyní nabízí pevný internet a Nordic TV ještě výhodněji. Noví zákazníci tak mohou...  celý článek

Vaše fotky z Prahy