metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Sobota, 17. dubna 2021. Svátek má Rudolf.
Nedokončená Paddock liga amerického fotbalu stála za snahu | foto: ČAAF

Nedokončená Paddock liga amerického fotbalu stála za snahu

Extra Letošnímu roku vládne koronavir. A tak nebylo dlouho jasné, jestli se Paddock liga amerického fotbalu rozběhne. Po přesunutém začátku až na podzim se chvíli ale zdálo, že se liga stihne i dohrát. Nakonec koronavir ukončil americkému fotbalu sezonu před začátkem play-off.

Pro semifinálovou čtveřici zbyl jen pocit zmaru. Hned tři semifinalisté bojovali o svou historicky první účast ve finálovém Paddock Czech Bowlu. Ostrava Steelers pak mohla přerušit nelichotivou šňůru tří finálových proher v řadě.

Ačkoliv se Paddock liga nestihla dohrát a do ligy nenastoupil obhájce Prague Lions, tak přesto zaznamenal letošní ročník řadu kladných momentů. Nováček Přerov Mammoths ukázal, že do nejvyšší ligy patří výkonnostně i zázemím. Na jejich první domácí zápas se přišla podívat hned tisícovka diváků. Ti pak sledovali nejpřekvapivější výsledek letošní sezony, když Mammoths porazili favorizované Steelers.

Také druhý nováček ligy, Prague Mustangs, pomohl zvýšit divácký průměr. Před zavedením bezpečnostních opatření s ohledem na šíření koronaviru chodilo na zápasy Paddock ligy v průměru téměř 500 diváků. Což je lepší výsledek než v roce 2019.


Americký fotbal tak i v turbulentní době ukázal svůj potenciál růstu a fanoušci se mohli bavit u výkonů hvězd, jako je ostravský Dominik Dvorský, který překonal historický rekord v počtu touchdownů v jednom zápase, když si proti Přerovu připsal hned 7 zářezů.

Dění na české scéně amerického fotbalu můžete sledovat v pravidelném magazínu Touchdown na ČT sport. Dvanáctý díl je na programu v sobotu od 15:15. Zámořská NFL je v plném proudu a informace k této slavné lize lze sledovat na NFL.cz.

Hlavní zprávy

Brzobohatý: „Porazte covid jako izraelská tatérka“

vydáno 17. dubna 2021  8:28

Herec a muzikant Ondřej G. Brzobohatý se v posledním roce nenudil. Kromě koncertů napsal hudbu k filmu či večerníčku, ale pracuje i na knize. Podílel se...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Sázka na neznámého zabijáka se opět vyplatila. Minisérie Had je pecka

Strážce streamu
vydáno 16. dubna 2021  14:00

Jmenuje se Charles Sobhraj, ale jeho kumpáni mu říkávali Alain. Případně úplně jinak. Pokud jste o něm někdy četli, nebo slušeli, pravděpodobně se...  celý článek

Tam, kde si proslulí advokáti odírají blatníky

PRAHA? AHA!
vydáno 16. dubna 2021  11:24

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Radniční Instagramy: Trojka je lepší než jednička

vydáno 16. dubna 2021  5:13

Anketa Zlatý lajk ohodnotila radniční Instagramy. Čtenářům, kteří tolik neholdují sociálním sítím se předem omlouváme, tento článek totiž bude plný...  celý článek

Vaše fotky z Prahy