metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 9 °C

Středa, 20. ledna 2021. Svátek má Ilona.
Nedokončená Paddock liga amerického fotbalu stála za snahu
Nedokončená Paddock liga amerického fotbalu stála za snahu | foto: ČAAF

Nedokončená Paddock liga amerického fotbalu stála za snahu

20. listopadu 2020
Extra Letošnímu roku vládne koronavir. A tak nebylo dlouho jasné, jestli se Paddock liga amerického fotbalu rozběhne. Po přesunutém začátku až na podzim se chvíli ale zdálo, že se liga stihne i dohrát. Nakonec koronavir ukončil americkému fotbalu sezonu před začátkem play-off.

Pro semifinálovou čtveřici zbyl jen pocit zmaru. Hned tři semifinalisté bojovali o svou historicky první účast ve finálovém Paddock Czech Bowlu. Ostrava Steelers pak mohla přerušit nelichotivou šňůru tří finálových proher v řadě.

Ačkoliv se Paddock liga nestihla dohrát a do ligy nenastoupil obhájce Prague Lions, tak přesto zaznamenal letošní ročník řadu kladných momentů. Nováček Přerov Mammoths ukázal, že do nejvyšší ligy patří výkonnostně i zázemím. Na jejich první domácí zápas se přišla podívat hned tisícovka diváků. Ti pak sledovali nejpřekvapivější výsledek letošní sezony, když Mammoths porazili favorizované Steelers.

Také druhý nováček ligy, Prague Mustangs, pomohl zvýšit divácký průměr. Před zavedením bezpečnostních opatření s ohledem na šíření koronaviru chodilo na zápasy Paddock ligy v průměru téměř 500 diváků. Což je lepší výsledek než v roce 2019.


Americký fotbal tak i v turbulentní době ukázal svůj potenciál růstu a fanoušci se mohli bavit u výkonů hvězd, jako je ostravský Dominik Dvorský, který překonal historický rekord v počtu touchdownů v jednom zápase, když si proti Přerovu připsal hned 7 zářezů.

Dění na české scéně amerického fotbalu můžete sledovat v pravidelném magazínu Touchdown na ČT sport. Dvanáctý díl je na programu v sobotu od 15:15. Zámořská NFL je v plném proudu a informace k této slavné lize lze sledovat na NFL.cz.

Hlavní zprávy

Vyzkoušeli jsme si každodenní patálie pražských řidičů. Místo na sídlišti jsme hledali vážně dlouho

V Novodvorské ulici se parkuji i „v druhé řadě“.
vydáno 20. ledna 2021  17:38

Kroužíme po sídlišti. Je šest večer a my už pět minut hledáme místo. Vytipovali jsme si vchod v Novodvorské v Praze 4, který je v tuto chvíli naším...  celý článek

Hledáte parťáka na výlet? Máme pro vás tip

Z výletu na Okoř.
vydáno 20. ledna 2021  12:00

Máte toulavé boty, rádi sportujete nebo vás baví divadlo, ale vašim přátelům se moc „ven“ nechce? Zkuste facebookovou skupinu Pražáci pro společné...  celý článek

KOLOBLOG: Malé Brdy ve Velké Praze

Cyklista v Kunratickém lese Koloblog
vydáno 20. ledna 2021  8:00

Člověk to má léta pod nosem a nenapadne ho, že nemusí jezdit sedmdesát kilometrů od Prahy do brdských kopců, když je má za rohem. Léta běhávám po...  celý článek

Stromků je letos hodně. Sváží je speciální popelářské hlídky

V Praze 4 mají zřejmě rádi živé stromky.
vydáno 19. ledna 2021  18:19

Nápor povalujících se jehličnanů přišel tento týden. Hromadu v Praze 4 stihli uklidit včera.   celý článek

Vaše fotky z Prahy