metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 14 °C

Čtvrtek, 21. října 2021. Svátek má Brigita.

Další 4 fotografie v galerii
Ulice U Seřadiště. | foto: Výmoly.czMetro.cz

Nejděravější silnice v Praze se má letos konečně dočkat opravy

  6:31
„Jeďte tu pomaleji, jinak si odřete podvozek,“ volá na nás postarší pán s holí, zatímco projíždíme vršovickou ulicí U Seřadiště. Jinak se touto zkratkou jet posledních pár let ani nedá. Ulice, která se pyšní dvojnásobným titulem Nejhorší díra v Praze, totiž v mnoha ohledech stále připomíná cvičiště pro tanky.

„Okolní ulice jsou na tom velmi podobně. Stal se z toho takový nepříjemný řidičský evergreen,“ říká Petr Čaník z webu Výmoly.cz, podle kterého se řidičské anticeny dočká silnice nejspíš i letos.

V Praze 10 se ale už blýská na lepší časy. Zatímco doposud tu na špatný stav vozovky upozorňuje pouze značka snižující rychlost na třicítku a výstraha před hrboly, do konce roku by se podle mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbory Liškové konečně mělo začít opravovat.

„Z hlediska projednávání je to velice složitá akce, jelikož od počátku je zde problém s pozemky soukromého vlastníka, které zasahují do rekonstrukce vozovek a chodníků,“ vysvětluje Lišková, podle které se rekonstrukce dočkají také přilehlé ulice Na Louži a Pod Soutratím.

Fotogalerie

Podle harmonogramu TSK by měla rekonstrukce zkratky z Michle do Vršovic začít v červenci, trvat by měla do roku 2019. Opravovat se bude totiž nejen vozovka, stavět se budou také chodníky, parkovací stání, odvodnění a veřejné osvětlení.

„Jel jsem tudy před čtrnácti dny a bylo to něco příšerného. Zatím to ale vypadá, že to úřadům moc nevadí,“ vzpomíná Čaník, jehož web plní fotky děr nejen z Vršovic.

Řidiči si stěžují také kvůli ulici Na Hanspaulce, v jejímž středu zeje propadlina již minimálně tři roky, dobré jméno nemá ani Švihovská ulice v Libuši. „Jde o jedinou příjezdovou komunikaci ke zhruba dvěma stovkám bytům. Strašné!“ stěžuje si na rozbořenou cestu řidič Pavel Vokurka.

Špatnou pověst má také Římská ulice v Praze 2 a Pekařská ulice v Butovicích. Zatímco v první jmenované se začaly po letošní zimě objevovat jen malé výmoly, v Butovicích si můžete vysloužit proraženou gumu.

„Je to jako gilotina přímo do kola. V noci navíc tvar díry splývá s okolním povrchem, takže kdo ji přehlédne, končí s proraženou gumou nebo pěknou ránou do podvozku,“ varuje na Výmoly.cz řidič David Charvát.

Boj o udržení podvozku pohromadě svádějí řidiči také na křižovatce ulic Nad Rokoskou a Kubišova. Nacházejí se tu totiž patnácticentimetrové díry. Podle Čaníka proto řidiči musí občas jezdit slušný slalom.

Praha děravá. Sem se vydejte raději s teréňákem

  • Pozor by si měli řidiči dát třeba v Ostřicové ulici v Praze 13.
  • V posledních pěti letech se tu opakovaně opravuje. Znovu a znovu.
  • Neveselo je také řidičům v Praze 4, kteří musí v Ohradní ulici objíždět třiceticentimetrový ostrý schod v propadlém asfaltu. Podle řidičů tu také hrozí proražení pneumatiky či vany motoru. Najdou se tady totiž i boule vysoké až patnáct centimetrů.
  • Neoblíbená je také Musílkova ulice v páté městské části, ve které mají již téměř tři roky díru jako do pekla. Do této chvíle se však její trvalá oprava neuskutečnila. Proto šlo také, podle webu vymoly.cz, o šestou Nejhorší díru roku 2016.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kontejnery na stříkačky si drogově závislí uklízejí sami

vydáno 21. října 2021  7:31

Na území hlavního města je přes třicet košů na injekční odpad a další přibývají. Jsou i pro diabetiky.   celý článek

V blízkosti O2 areny má vzniknout náměstí a tisíce nových bytů

vydáno 20. října 2021  12:17

Část Vysočan v okolí metra Českomoravská je přirozeným středem celé městské části Praha 9. Místní radnice chce tohoto faktu využít a místo výrobních hal v...  celý článek

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Vaše fotky z Prahy