metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Úterý, 25. ledna 2022. Svátek má Miloš.
StudioPortoSabbia | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejdražší složky v parfémech. Dopřejte si i vy tekuté zlato!

Komerční sdělení Pečlivý výběr parfémů je základ téměř pro každého za nás. Pozor dáváme na to, jestli se nám líbí jejich vůně, jak se rozvíjí během období, když ho nosíme na své kůži a z jakých tónů se skládá. Všichni víme, jak voní růže, nebo citron. Ale věděli jste, jak voní luxus?

Některé ingredience v parfémech jsou velmi drahé a o tom, jaké to jsou, se dozvíte v dnešním článku.

Šedá ambra. Ambra je pevná látka, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Barva se mění v závislosti na čase: z šedočerné přes oranžovožlutou až po jantarovou. Pod vlivem vzduchu, světla a vody získává své aromatické vlastnosti (čerstvá ambra nepříjemně zapáchá). V parfumérii se používá jako ustalovač. V dnešní době přírodní ambru nahrazuje syntetická, ta přírodní je velmi drahá. Jeden gram ambry stojí od 25 do 50 dolarů.

Kosatec. Získání irisového oleje trvá 6,5 roku. Květina roste 3 roky, poté se vykopává a chrání ve speciální místnosti. Během skladování se z kořene uvolňuje olej, který se nechá louhovat po dobu šesti měsíců.

freya-photographer

freya-photographer | foto: Shutterstock.com

Mezi nejdražší ingredience v parfémech patří také šafrán. Výčnělky z květů šafránů se sklízejí ručně a pro jeden kilogram hotové látky je potřeba přibližně 2000 květů.

Jasmín. Existuje více než 200 druhů jasmínu. Za nejcennější pro parfumerii se považuje jasmín velkokvětý, známý také jako královský jasmín. K získání 2,3 kg hotové látky je zapotřebí ručně sesbírat 8 milionů jasmínových květů, tedy asi jednu tunu!

Jasmínové parfémy můžete objednat zde: https://makeup.cz/categorys/324237/.

Nitr

Nitr | foto: Shutterstock.com

Pižmo je látka, kterou produkují samci kabarů (savci vzrůstem podobní menším jelenům), má afrodiziakální účinky. V parfumérii se tato látka používá jako fixátor. Dnes je lov kabarů přísně zakázán, proto se používá syntetické pižmo.

Oud. Uvnitř kmenů aquilárie (nebo také orličínu) se produkuje látka, které říkáme oud či agarové dřevo. Jde o nejdražší dřevinu na světě, cena oleje z agarového dřeva je 1,5krát vyšší než cena zlata. Silice z tohoto stromu se používají při výrobě parfémů orientálního charakteru. Agarové dřevo se používá také v medicíně či domácnosti.

Hlavní zprávy

Devítku trápí, že jí Praha posílá problémové nájemníky

vydáno 24. ledna 2022  13:20

Párty po celou noc a divná individua. Starousedlíci se bouří proti sociálním bytům. Další přitom přibudou.  celý článek

Zapomenutý švec z Barrandova: Hravě spravím i napůl sežranou botu

vydáno 24. ledna 2022  5:11

Do barrandovské opravny obuvi Andreje Němce se v posledních dnech lidé moc nehrnou. Přesto je z něj celebrita.  celý článek

Jednorázové samotestovací sady. Jak s nimi správně naložit?

vydáno 23. ledna 2022  19:03

Vzít, strčit do plastového sáčku, zauzlovat ho, pak ho dát do druhého pytlíku, ten také zauzlovat a vyhodit do popelnice. Tak zní podle největší svozové...  celý článek

Tady býval ráj netuzexových československých hifi nadšenců

PRAHA? AHA!
vydáno 22. ledna 2022  23:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Vaše fotky z Prahy