metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 23 °C

Úterý, 15. října 2019. Svátek má Tereza.
Mamun Hassan v restauraci Curry House na Palmovce
Dalších 7 fotografií v galerii
Mamun Hassan v restauraci Curry House na Palmovce | foto: expats.cz

Nejlepší indické pochoutky má podle Pražanů Curry House na Palmovce

10. července 2014  17:30 Metro.cz
Anketa o nejlepší pražské curry má svého vítěze. Před dvaceti lety otevřel restauraci Curry House na Palmovce Mamun Hassan, její obliba od té doby jen stoupala. V anketě organizované portálem Expats.cz získala jeho restaurace 16 procent a vyhrála.

Mamun Hassan je původem z Dháky, hlavního města Bangladéše, a recepty tak pochází hlavně z tamější oblasti. Jak sám říká, v rodinném restaurantu se nad pokrmy vždy schází s manželkou a synovcem a sami rozhodují, co do jídla přidat nebo naopak ubrat, aby bylo co nejchutnější.

Pochoutka z restaurace Curry House na Palmovce
Pochoutka z restaurace Curry House na Palmovce

Pochutky z restaurace Curry House

Indická kuchyně je pro Čechy synonymem pálivosti

V menu Curry House najdete jídla označena jednou až šesti chilli papričkami, což značí jejich pikantnost. „V devadesátých letech, kdy jsem začínal v Praze podnikat, byla pro Čechy indická kuchyně synonymem pálivosti,“ říká Mamun. „Snažím se to neustále vyvracet, protože indická nebo bangladéšská jídla jsou různorodá.“ U Mamuna v restauraci si tak můžete být jisti, že se on sám nebo jeho personál objeví u vašeho stolu a zeptá se, jak pálivé chcete jídlo připravit.

A co další dobré indické restaurace? Na druhém místě se v hlasování umístila Sexy Curry Company s 8,16 procenty hlasů následována restaurací Indian Jewel s 6,99 procenty hlasů. Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách www.nejvpraze.cz.

Bude se hlasovat i o nejlepší sushi a hamburger

Volba podniku s nejlepším curry navázala na anketu „Nejlepší pizza v Praze“ ze začátku tohoto roku. Za projektem stojí největší anglická stránka v Česku – portál Expats.cz spolu s partnery DameJidlo.cz a Restu.cz. Série hlasování o nejlepší restaurace jednotlivých mezinárodních kuchyní bude pokračovat anketou o nejlepší sushi v září a volbou burgerové špičky v prosinci.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hrozí mi infarkt nebo mrtvice? Možností, jak si ověřit stav orgánů, v Česku přibývá

Ilustrační snímek
vydáno 14. října 2019  16:03

I když je pořád hodně lidí, kteří na své zdraví příliš nedbají, stále častěji přibývají možnosti, jak si nechat zkontrolovat své zdraví i jinde než v...  celý článek

Radotín i Modřany. Moderní budovy radnic připravuje několik městských částí v metropoli

Podoba nového sídla radnice v Radotíně.
vydáno 14. října 2019  14:58

Nové sídlo bude mít Praha 12 v Modřanech. To bude stát mezi ulicemi Generála Šišky a Písková, tedy v těsné blízkosti stávající radnice. „S vědomím všech...  celý článek

Špačci jsou letos mimořádně agresivní, lamentují vinaři

Ilustrační snímek
vydáno 14. října 2019  10:45

Řada moravských vinařů spí neklidně. Hrozny jim likvidují nenasytní ptáci. Někde zlikvidovali celou úrodu.  celý článek

Primátor a koloběžky. Jde o chytrý tah, tvrdí marketingový expert

Pražané umějí zaparkovat koloběžky i správně.
vydáno 14. října 2019  5:48

Další promyšlená hra o přízeň Pražanů je tady. Alespoň podle marketingového odborníka Roberta Němce, který si vzal na žádost deníku Metro na paškál...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám