metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Čtvrtek, 22. října 2020. Svátek má Sabina.
Lukáš Králíček
Větší foto
Lukáš Králíček | foto: ARCHIV

Nejpopulárnějším motivem je liška a my pořád nevíme proč, říká šéf Vazárny

7. října 2020  10:34 David Halatka Metro.cz
Deník Metro zavítal do kreativního papírnictví Vazárna. „Trochu nadneseně říkáme, že dáváme papíru duši,“ říká jeho obchodní šéf Lukáš Králíček. „Z papíru umíme vyrobit téměř vše!“ holedbá se usměvavý třicátník.

Na krku máme podzim, co u vás během plískanic nejvíc jede?
Jednoznačně diáře, a pak taková ta klasika – fotoalba a první knihy. No a hezká práce jsou i svatební sety: pozvánky, jmenovky na stůl, pamětní kniha, poděkování, papírové motýlky...

Dobře, a který výrobek z Vazárny je vám osobně nejmilejší?
To je už zmíněná první dětská kniha. Máme na ni několik designů a dokážeme ji v rámci výroby „ušít na míru“ miminku. K té knize se pak může rodina celý život vracet a vzpomínat. Moc rád mám i naši edici čtyř zápisníků, které uvnitř ilustrací vyprávějí příběh. Každý z nich symbolizuje jeden ze čtyř elementů života, který je důležitý pro spokojený život – Lásku, Rodinu, Domov a Volnost.

Poctivé řemeslo

  • Vazárna vznikla před pěti lety v Příbrami. Na místě podniku byla dříve knihařská dílna, ve které působily dvě zručné dámy. Jejich nadšení a poctivá práce oslovily zakladatele firmy natolik, že dílnu odkoupili. Lukáš Králíček do Vazárny vstoupil spolu s kolegou Martinem Dostálkem v roce 2017. Předtím podnikal v oblasti služeb a myšlenka „vyrábět něco skutečného“ ho okouzlila.
  • Více na www.vazarna.cz

A který výrobek mají nejraději zákazníci?
To je hrozně různorodé. Spíš vám povím, který motiv je nejpopulárnější. Liška! Nevíme pořádně proč, ptáme se zákazníků, ale stále nedokážeme odhalit liščí kouzlo.

Jaké jsou trendy ve vaší branži kreativního papírnictví?
Z mého pohledu je to důraz na udržitelnost, recyklovatelné materiály a v určitém ohledu návrat k poctivé ruční práci. Pravda však samozřejmě je, že o koupi, či nekoupi rozhoduje i design produktů.

Jak design řešíte vy?
Máme ilustrátorky, se kterými spolupracujeme dlouhodobě, jak na vlastních edicích, tak třeba na firemních zakázkách. Pro TYPO edici jsme oslovili významné ilustrátory a typografy, kteří dostali volnou ruku.

U zápisníku pro Strašidelné Metro (edice je limitovaná na pět kusů) jsme vám design rovnou navrhli. Vyhovovalo vám to?
Byla to hezká práce, i proto, že originální cover je od Jaze z Oprásků sčeskí historje. Každopádně, my ve Vazárně se snažíme tvořit výrobky, které se vážou právě k aktuálnímu tématu – třeba ke svátku Halloween.

Limitovaná edice zápisníku

Limitovaná edice zápisníku

Jaké máte nejbližší plány?
Trochu je poznamenala současná situace. Každopádně máme radost, že se nám daří pomalu budovat síť partnerských obchodů, kde si naši potenciální zákazníci mohou naše výrobky koupit i off-line. A taky moc rád zmíním, že ladíme nový web a e-shop.

Soutěž

Vyděste nás i čtenáře Metra

Máme pro vás další prima soutěž! Chtěli byste vlastnit jeden z pěti krásných strašidelných zápisníků, které nám papírenská dílna Vazárna vyrobila přímo na míru? Ručně vyrobené kousky čekají na vás. Na oplátku očekáváme trochu kreativity. Jak na to? 

Vyfoťte se s vydáním strašidelného speciálu (vyšlo 7. října) a snímek nám pošlete do redakce. My pak vybereme pět nejlepších fotek, které budou opravdu strašidelné! Namalujte si třeba oční stíny jako zombíci, vyfoťte se u haloweenské dýně, udělejte ten nejstrašnější obličej. Ale vždycky u toho držte tento speciál deníku Metro. 

Fotky posílejte do čtvrtka 15. října 12.00 na adresu dopisy@metro.cz (do předmětu napište Strašidelné Metro) nebo je prostě sdílejte na vašem Instagramu, stačí jenom přidat speciální hashtag #strasidelnemetro.

Pět nejlepších snímků ze všech došlých fotek zveřejníme v pátek 16. října. Těšíme se na vaše výtvory! A prosíme, buďte pořádně děsiví! Bu bu bu! 

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Paddock liga amerického fotbalu čeká před branami play-off

Paddock liga amerického fotbalu čeká před branami play-off
vydáno 22. října 2020

Sport se v Česku dočasně zastavil a americký fotbal není výjimkou. Nařízení vlády k zastavení sportu dopadlo na Paddock ligu amerického fotbalu přesně po...  celý článek

Výměna stromů u kina na Smíchově vyvolává rozpaky

Stávající stromy byly napadeny dřevokaznou houbou a savým hmyzem
vydáno 21. října 2020  16:57

Katalpy byly podle odborníků plné života. Radnice tvrdí opak.  celý článek

Přestěhujeme se do menšího. Češi slevují ze svých nároků

ilustrační snímek
vydáno 21. října 2020  13:44

Stavět se v Česku nepřestalo. Developeři často lákají zájemce na „investiční“ nemovitosti.  celý článek

Vyšehradské nádraží, lihovar, usedlost Cibulka a další. Chátrající budovy mají nové naděje

Roku 2013 se v lihovaru zřítila střecha jedné z devastovaných budov.
vydáno 20. října 2020  20:10

Opuštěné domy ve špatném stavu jsou po celé Praze. Deník Metro jich několik vybral a zjišťoval, zda se kolem zpustošený objektů děje něco nového.  celý článek

Vaše fotky z Prahy