metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / -1 °C

Pátek, 14. prosince 2018. Svátek má Lýdie.
Legendární ulice U Seřadiště se proměňuje ve více etapách. V jedné části práce...
Další 1 fotografie v galerii
Legendární ulice U Seřadiště se proměňuje ve více etapách. V jedné části práce právě probíhají. | foto: Metro.cz

Největší díry už jsou minulostí, ulice se opravuje

19. listopadu 2018  5:54 Filip Jaroševský Metro.cz
Ulicí U Seřadiště brzy půjde projet bez strachu o tlumiče. Oprava vozovky je ale pouze provizorní.

Poměrně krátká vršovická ulice U Seřadiště je nejen mezi pražskými řidiči legendou. Její rozbombardovaný povrch plný děr a výtluků, kudy šlo v posledních měsících projet jen s terénním vozem, je totiž trojnásobným držitelem nelichotivého ocenění „Nejhorší díra republiky“ v anketě Výmoly.cz.

Deník Metro před pár dny informoval, pomyslnou zlatou medaili o nejhorší komunikaci ulici desáté městské části vyfoukla rozbitá cesta v obci Lhota Rapotina na Blanensku. Důvod je prostý.

Odřené podvozky a nadávky řidičů jsou totiž U Seřadiště již několik dní minulostí. Ulici si vzala do parády Technická správa komunikací (TSK). „Řidiči se v šest set metrů dlouhé ulici dočkají do konce listopadu zcela nového povrchu. V průběhu minulého roku se podařilo učinit dohodu o narovnání majetkoprávních vztahů pozemků, jejichž vypořádání blokovalo opravu více než deset let,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Ačkoliv se jedná o jednu z vedlejších pražských ulic, pro mnohé řidiče je U Seřadiště významná spojnice využívaná při cestách mezi Michlí a Vršovicemi. Její oprava je ale pouze provizorní a její povrch má životnost pouhé tři roky. Podle ředitele TSK Petra Smolky ale není důvodem šetření nebo dokonce laxnost pracovníků. V ulici je totiž ještě potřeba opravit vodovodní řad, kanalizaci a dát do pořádku poduliční sítě. Uvažuje se také o opravě blízkého železničního mostu.
„Správce sítí ovšem svoji část opravy naplánoval až na rok 2020, proto jsme se rozhodli samotný povrch opravit provizorně v celém rozsahu sami už nyní,“ vysvětluje Smolka. Podle autora projektu Výmoly.cz Petra Čaníka, který anketu před sedmi lety založil, ulice U Seřadiště jeho tým provázela od samého počátku. „I proto jsme rádi, že se podařilo narovnat vztahy, které její opravě bránily, a řidiči se tak v téhle nejhorší ulici v celé republice dočkají kvalitního povrchu. Jde sice o provizorní opravu před celkovou rekonstrukcí, ale pro mne jde o neuvěřitelný pokrok,“ míní Čaník.

Za to, že anketu o nejhorší silnici vozovka U Seřadiště nyní nevyhrála, mohou podle Čaníka hlavně média, na blížící se opravy v Praze 10 upozorňovala. Aktuálního ročníku ankety o nejhorší díru v republice se navíc mohly zúčastnit pouze ty silniční úseky nebo ulice, které byly v daném roce přidány na portál, nebo u nich byl aktualizován stav poškození. „V letošním roce nedošlo u ulice Seřadiště ani k jedné z těchto skutečností,“ doplňuje Čaník.

Komentáře

Hlavní zprávy

V kancelářích bez košů? Velké firmy mění zvyky

Recyklační boxy
vydáno 14. prosince 2018  15:04

Asi padesáti pracovníkům pražské centrály ČSOB odebrali minulý měsíc odpadkové koše. Chtějí-li něco vyhodit, musí ujít pár desítek metrů do kuchyňského...  celý článek

Spisovatel z hlavy odvypráví, co, kdy a kam letí. Právě vydal knihu o cestování

Filip Schiller
vydáno 14. prosince 2018  12:49

Na cedulce připevněné na košili, kterou nosí při práci v kavárně na Andělu, má nápis „FILIP – cestovatel :-)“. Za blonďatými kudrnami a úsměvem od ucha k...  celý článek

Velký přehled betlémů v Praze. Poradíme, kam se vydat za Ježíškem

Slaměný betlém v životní velikosti[AUTOR_FOTO]
vydáno 14. prosince 2018  9:24

Některé výstavy jsou už tradiční. Také letos se vánoční výjev objeví v Betlémské kapli, u Lorety či v Senátu.  celý článek

Vymysleli školní budovu, kde se žáci budou cítit dobře

Nově navržený objekt trojské základní školy
vydáno 14. prosince 2018  6:47

Český tým architektů zazářil na mezinárodní soutěži.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám