metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 16 °C

Pondělí, 18. října 2021. Svátek má Lukáš.

Další 1 fotografie v galerii
Legendární ulice U Seřadiště se proměňuje ve více etapách. V jedné části práce právě probíhají. | foto: Metro.cz

Největší díry už jsou minulostí, ulice se opravuje

  5:54
Ulicí U Seřadiště brzy půjde projet bez strachu o tlumiče. Oprava vozovky je ale pouze provizorní.

Poměrně krátká vršovická ulice U Seřadiště je nejen mezi pražskými řidiči legendou. Její rozbombardovaný povrch plný děr a výtluků, kudy šlo v posledních měsících projet jen s terénním vozem, je totiž trojnásobným držitelem nelichotivého ocenění „Nejhorší díra republiky“ v anketě Výmoly.cz.

Deník Metro před pár dny informoval, pomyslnou zlatou medaili o nejhorší komunikaci ulici desáté městské části vyfoukla rozbitá cesta v obci Lhota Rapotina na Blanensku. Důvod je prostý.

Odřené podvozky a nadávky řidičů jsou totiž U Seřadiště již několik dní minulostí. Ulici si vzala do parády Technická správa komunikací (TSK). „Řidiči se v šest set metrů dlouhé ulici dočkají do konce listopadu zcela nového povrchu. V průběhu minulého roku se podařilo učinit dohodu o narovnání majetkoprávních vztahů pozemků, jejichž vypořádání blokovalo opravu více než deset let,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Ačkoliv se jedná o jednu z vedlejších pražských ulic, pro mnohé řidiče je U Seřadiště významná spojnice využívaná při cestách mezi Michlí a Vršovicemi. Její oprava je ale pouze provizorní a její povrch má životnost pouhé tři roky. Podle ředitele TSK Petra Smolky ale není důvodem šetření nebo dokonce laxnost pracovníků. V ulici je totiž ještě potřeba opravit vodovodní řad, kanalizaci a dát do pořádku poduliční sítě. Uvažuje se také o opravě blízkého železničního mostu.
„Správce sítí ovšem svoji část opravy naplánoval až na rok 2020, proto jsme se rozhodli samotný povrch opravit provizorně v celém rozsahu sami už nyní,“ vysvětluje Smolka. Podle autora projektu Výmoly.cz Petra Čaníka, který anketu před sedmi lety založil, ulice U Seřadiště jeho tým provázela od samého počátku. „I proto jsme rádi, že se podařilo narovnat vztahy, které její opravě bránily, a řidiči se tak v téhle nejhorší ulici v celé republice dočkají kvalitního povrchu. Jde sice o provizorní opravu před celkovou rekonstrukcí, ale pro mne jde o neuvěřitelný pokrok,“ míní Čaník.

Za to, že anketu o nejhorší silnici vozovka U Seřadiště nyní nevyhrála, mohou podle Čaníka hlavně média, na blížící se opravy v Praze 10 upozorňovala. Aktuálního ročníku ankety o nejhorší díru v republice se navíc mohly zúčastnit pouze ty silniční úseky nebo ulice, které byly v daném roce přidány na portál, nebo u nich byl aktualizován stav poškození. „V letošním roce nedošlo u ulice Seřadiště ani k jedné z těchto skutečností,“ doplňuje Čaník.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tak trochu nepostřehnutá demolice „prezidentského“ domu. Z Prahy rovnou do Stalinových spárů

PRAHA? AHA!
vydáno 17. října 2021  18:00

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Ian Anderson, hvězda skupiny Jethro Tull: „Čekáme na vinyly“

vydáno 16. října 2021  12:15

Britský skladatel a hudebník Ian Anderson, který se svou skupinou Jethro Tull vystoupí na konci října v Česku, přiznal deníku Metro, že rád posedává v...  celý článek

Figurky z kaštanů umějí být zlověstné. Netflix vyvařil severské detektivky

Strážce streamu
vydáno 15. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na místě činu v jednom z dánských lesů se najde ručně vyráběná figurka ze sirek a kaštanů. Na základě téhle snadno přehlédnutelné stopy pak na první...  celý článek

Dva dny, dvanáct jízd zdarma. Zkusil jsem novinku Lítačky

vydáno 15. října 2021  11:12

Rekola i Nexbike nové uživatele v řadě věcí překvapí. Máme pro vás pár tipů. Vyzkoušeli jsme je na vlastní kůži.  celý článek

Vaše fotky z Prahy