metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 18 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona
Zrekonstruované koleje v Nádražní ulici s připravenou odbočkou na Dvorecký most | foto: DP Praha

Nekonečná oprava ulice. Kdo za ni může?

  19:54
Klikatá ulice v Jinonicích nepatří mezi ty nejznámější. Přesto je teď kvůli neobvykle dlouhé rekonstrukci „slavná“. Jak již deník Metro informoval před několika dny, bezmála před rokem zde totiž započala oprava inženýrských sítí, která se nešťastně protáhne minimálně do letošního jara. Tenhle fakt zlobí nejen radnici Prahy 5, ale i místní, kteří nám do deníku Metro hojně píší.

„Se zájmem jsem si přečetl váš článek a nemohu si odpustit připomínku, která by v soukromých firmách musela zaznít. Jaké postihy byly uplatněny na odpovědné pracovníky za způsobenou situaci a jak byla postižena prováděcí firma, která měla zadanou práci provést v termínu a požadované kvalitě? K této situaci se vyjadřuji z důvodu, že jsem prakticky dennodenním uživatelem této komunikace a mám obavy, že se situace bude opakovat. Předpokládám, že nejsem jediný,“ napsal nám čtenář Josef Aubrecht.

Průtahy kvůli zakázce
Pravdou je, že nyní je Klikatá ulice provizorně zakrytá asfaltovou směsí, a dá se tudy tedy jezdit. Brzy se tu však bude kopat znovu, a tak budou místní motoristé opět nevrlí. Deník Metro se obrátil na mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barboru Liškovou s otázkou, jak se mohla rekonstrukce takto opozdit? Podle mluvčí nebylo možné vše stihnout mimo jiné kvůli dodržování zákona o veřejných zakázkách. „Akce opravy povrchu komunikace Klikatá byla s rekonstrukcí kanalizace a vodovodu vzájemně koordinována. TSK jakožto veřejný zadavatel provedl řádné vypsání výběrového řízení, které však nemohlo být ukončeno z důvodu nedodržení podmínek řízení prvního z dodavatelů. Vzhledem k následnému odvolání tohoto dodavatele a ke vzneseným připomínkám zadavatele pak již nebylo možné výběrové řízení řádně uzavřít a stavbu zahájit v klimaticky vhodných podmínkách,“ vysvětluje Barbora Lišková s tím, že navázat na práce půjde až letos.

„Vzhledem k nastalým okolnostem předpokládáme provedení konečné opravy v rozmezí měsíců dubna až května 2021. Pracovníci TSK nemohli jednat jinak. Komplikace, které nastaly, nás mrzí, ale dále se k tomu nebudeme vyjadřovat,“ dodává pro Metro Lišková.

Nádražní bez problémů
V průběhu loňského roku zajišťovala TSK investiční akce na území hlavního města v hodnotě více než dvě miliardy korun. Všechny tyto stavby jak dopravně, tak stavebně koordinovala s ostatními správci a účastníky všech prací. „Jedním z markantních příkladů je rekonstrukce komunikace Nádražní, která se nachází na území stejné městské části. Zde se zúročila několikaletá příprava opravy mostu, vozovky, tramvajové trati, autobusových zastávek a také rekonstrukce semaforů. A také provedení překládek řady inženýrských sítí,“ doplňuje Lišková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

vydáno 23. března 2023  6:47

Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované...  celý článek

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek