metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.
Byli i tací, kteří na akci vydělávali.
Další 1 fotografie v galerii
Byli i tací, kteří na akci vydělávali. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Nelegální prodej triček na demonstraci nepatří

24. listopadu 2015  17:40 Filip Jaroševský Metro.cz
Prodávat protiislamistická trička přímo z dodávky se nevyplácí.„Svobodu nám nesmí nikdo upírat!“ Na demonstracích k 17. listopadu si někteří dokázali pěkně namastit kapsu. Ať už prodejem placek, transparentů či oblečení s nenávistnými nápisy.

Protiuprchlické atmosféry demonstrace na podporu Miloše Zemana, která se konala minulý týden na Albertově, se rozhodla využít dvojice mužů. Ta zde prodávala trička s protiuprchlickými hesly a varovnými nápisy přímo ze zaparkované dodávky. To vše před zraky přítomných policistů.

„Mohlo by se jednat o spáchání správního deliktu, neboť na tomto místě nejde mimo provozovnu prodávat zboží nebo poskytovat služby,“ řekl deníku Metro mluvčí magistrátu Vít Hofman. Podle něj se bude porušením městské vyhlášky magistrát dále zabývat.

„Pokud by šlo o fyzickou osobu nepodnikající, mohlo by jít o neoprávněné podnikání,“ dodává Hofman. Samotné nenávistné nápisy nejsou podle městské ani podle státní policie porušením zákona. Text totiž neuráží uprchlíky přímo. „Nesměřuje jednoznačně proti konkrétní skupině osob a ani ničím konkrétním nepodněcuje k jakékoliv nenávisti,“ vysvětluje mluvčí policie Tomáš Hulan.

Na nepoctivé prodejce si pravděpodobně brzy posvítí také Česká obchodní inspekce (ČOI). Podle jejího mluvčího Jiřího Fröhlicha mohlo na Albertově dojít k porušení zákona o ochraně spotřebitele. „Pokud došlo například k neseznámení spotřebitele s cenou či nemělo to tričko řádné označení,“ říká Fröhlich.

Nyní je otázkou, kdy a na kterém místě dodávka opět zastaví a začne znovu prodávat. Inspektoři ČOI však budou podle mluvčího připraveni. „Uděláme maximum pro to, aby po obdržení těchto informací provedli inspektoři kontrolu v ten samý den,“ prosí čtenáře o spolupráci Fröhlich.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám