metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 20 °C

Pátek 27. května 2022. Svátek má Valdemar

Další 1 fotografie v galerii
Byli i tací, kteří na akci vydělávali. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Nelegální prodej triček na demonstraci nepatří

  17:40
Prodávat protiislamistická trička přímo z dodávky se nevyplácí.„Svobodu nám nesmí nikdo upírat!“ Na demonstracích k 17. listopadu si někteří dokázali pěkně namastit kapsu. Ať už prodejem placek, transparentů či oblečení s nenávistnými nápisy.

Protiuprchlické atmosféry demonstrace na podporu Miloše Zemana, která se konala minulý týden na Albertově, se rozhodla využít dvojice mužů. Ta zde prodávala trička s protiuprchlickými hesly a varovnými nápisy přímo ze zaparkované dodávky. To vše před zraky přítomných policistů.

„Mohlo by se jednat o spáchání správního deliktu, neboť na tomto místě nejde mimo provozovnu prodávat zboží nebo poskytovat služby,“ řekl deníku Metro mluvčí magistrátu Vít Hofman. Podle něj se bude porušením městské vyhlášky magistrát dále zabývat.

„Pokud by šlo o fyzickou osobu nepodnikající, mohlo by jít o neoprávněné podnikání,“ dodává Hofman. Samotné nenávistné nápisy nejsou podle městské ani podle státní policie porušením zákona. Text totiž neuráží uprchlíky přímo. „Nesměřuje jednoznačně proti konkrétní skupině osob a ani ničím konkrétním nepodněcuje k jakékoliv nenávisti,“ vysvětluje mluvčí policie Tomáš Hulan.

Na nepoctivé prodejce si pravděpodobně brzy posvítí také Česká obchodní inspekce (ČOI). Podle jejího mluvčího Jiřího Fröhlicha mohlo na Albertově dojít k porušení zákona o ochraně spotřebitele. „Pokud došlo například k neseznámení spotřebitele s cenou či nemělo to tričko řádné označení,“ říká Fröhlich.

Nyní je otázkou, kdy a na kterém místě dodávka opět zastaví a začne znovu prodávat. Inspektoři ČOI však budou podle mluvčího připraveni. „Uděláme maximum pro to, aby po obdržení těchto informací provedli inspektoři kontrolu v ten samý den,“ prosí čtenáře o spolupráci Fröhlich.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hráli si spolu u paneláku, teď šijí kabelky a batohy

vydáno 26. května 2022  19:16

Ondřej Hyrš a Martin Kůs se kamarádí od dětství. Ze dvou kluků z paneláku v Chrudimi se v dospělosti stali ekolog a vystudovaný architekt. Před osmi lety...  celý článek

Víkendové tipy deníku Metro. Armáda ukáže svou sílu, Pražané uvidí město z vinic

vydáno 26. května 2022  18:21

Meteorologové předpovídají pro zítřek občasný déšť nebo přeháňky, na jihu a jihovýchodě srážky místy. A v sobotu budou denní teploty kolem 18 stupňů s...  celý článek

Už je mi na světě líp, říká pro deník Metro frontman kapely Chinaski Malátný

vydáno 26. května 2022  16:36

Frontman kapely Chinaski Michal Malátný hovořil pro deník Metro o dokumentu s názvem Chinaski: Každej ví kulový, který jde dnes do kin, ale i o nové...  celý článek

Studenti představili vlastní návrhy lanovky na Petřín. Designérská soutěž má totiž zpoždění

vydáno 26. května 2022  15:20

V Praze asi není slavnějšího kopce. Na vrchol Petřína můžete vyjít romantickou procházkou nebo použít ikonickou lanovku. Její kabinky by město rádo po...  celý článek