metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 16 °C

Sobota 28. května 2022. Svátek má Vilém
Nemocnice Brandýs nad Labem | foto: Google Street View

Nemocnice v Brandýse zřejmě nezanikne. Zůstane v ní porodnice

  14:09
Ve středočeské brandýské nemocnici, které hrozí zrušení gynekologicko-porodnického, novorozeneckého, interního a chirurgického oddělení, by podle generálního ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavla Horáka mohla zůstat porodnice a následná lůžková péče.

"Zachována by měla být i plná ambulantní péče se vším všudy," uvedl dnes Horák na veřejném slyšení v Senátu k petici za zachování všech čtyř oddělení v brandýské nemocnici.

"Převažující názor je, že by v brandýské nemocnici měla být zachována následná lůžková péče, která je schopná poskytnout to základní zázemí," řekl Horák. Připustil ovšem, že jednání o restrukturalizaci lůžek mohou vyústit i v jiné řešení a že do dokončení krajských voleb k nějaké dohodě těžko dojde. "Petice bude jedním z podkladů, které budeme posuzovat," přislíbil.

Horák také uvedl, že brandýská nemocnice splňuje limit 500 porodů ročně, což je podmínkou pro její zachování. Předloni se v Brandýse nad Labem narodilo 756 dětí, loni 679. Letos se zatím brandýské porodnici narodilo 314 dětí, do konce roku by jich mohlo být 650, podotkl ředitel nemocnice Miroslav Kadlec.

Nemocnici hrozí zánik. lidé se bouří

  • Soukromá nemocnice se sedmdesátiletou historií, kterou provozuje společnost PP Hospitals má k dispozici celkem 168 lůžek.
  • Potýkala se ale s dluhy a její hospodaření provází spory s VZP o úhradu zdravotní péče.
  • Čelila insolvenčnímu návrhu, který ale zrušil Krajský soud v Praze.
  • Policie kvůli hospodaření nemocnice a jejím dluhům prověřuje několik trestních oznámení.
  • Organizátoři petice hájili zachování nemocnice s tím, že je spádová pro 90 tisíc obyvatel a je jedinou čtyřoborovou nemocnicí pro okres Praha - východ.
  • Petici řádně podepsalo přes 10 tisíc lidí, Senát ji tak bude projednávat jako celek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nákupy na internetu. Snadné, ale zrádné, pozor na osobní údaje, kam je zadáváte

vydáno 28. května 2022  15:54

Vyvarujte se neprověřených e-shopů a telefonátů, které z lidí lákají hesla. Nakoupit prakticky cokoliv na internetu už je velmi snadné. Stále je ale nutné...  celý článek

„Fascinuje mě, jak je tělo křehké a odolné, ale zároveň zranitelné“

vydáno 28. května 2022  7:46

Spisovatelka, ilustrátorka a copywriterka Marie König Dudziaková zpracovala prožitky prvorodičky v nové ilustrované publikaci Návrat z pískoviště. „Knihu...  celý článek

Láska, smrt & roboti. Animované antologie od Finchera a Millera jsou napotřetí ještě temnější

Strážce streamu
vydáno 27. května 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Rok se s rokem sešel, a tak nám oblíbená dvojice filmových režisérů Tim Miller a David Fincher opět servíruje další řadu animovaných převážně...  celý článek

Radnice Prahy 13 se vzpírá. Nové byty na Hůrce nechtějí

vydáno 27. května 2022  13:52

Praha 13 je proti zástavbě Slunečního náměstí. „Neohradila se zatím oficiálně,“ tvrdí městští plánovači.  celý článek