metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 1 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.
Nemocnice Brandýs nad Labem | foto: Google Street View

Nemocnice v Brandýse zřejmě nezanikne. Zůstane v ní porodnice

  14:09
Ve středočeské brandýské nemocnici, které hrozí zrušení gynekologicko-porodnického, novorozeneckého, interního a chirurgického oddělení, by podle generálního ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavla Horáka mohla zůstat porodnice a následná lůžková péče.

"Zachována by měla být i plná ambulantní péče se vším všudy," uvedl dnes Horák na veřejném slyšení v Senátu k petici za zachování všech čtyř oddělení v brandýské nemocnici.

"Převažující názor je, že by v brandýské nemocnici měla být zachována následná lůžková péče, která je schopná poskytnout to základní zázemí," řekl Horák. Připustil ovšem, že jednání o restrukturalizaci lůžek mohou vyústit i v jiné řešení a že do dokončení krajských voleb k nějaké dohodě těžko dojde. "Petice bude jedním z podkladů, které budeme posuzovat," přislíbil.

Horák také uvedl, že brandýská nemocnice splňuje limit 500 porodů ročně, což je podmínkou pro její zachování. Předloni se v Brandýse nad Labem narodilo 756 dětí, loni 679. Letos se zatím brandýské porodnici narodilo 314 dětí, do konce roku by jich mohlo být 650, podotkl ředitel nemocnice Miroslav Kadlec.

Nemocnici hrozí zánik. lidé se bouří

  • Soukromá nemocnice se sedmdesátiletou historií, kterou provozuje společnost PP Hospitals má k dispozici celkem 168 lůžek.
  • Potýkala se ale s dluhy a její hospodaření provází spory s VZP o úhradu zdravotní péče.
  • Čelila insolvenčnímu návrhu, který ale zrušil Krajský soud v Praze.
  • Policie kvůli hospodaření nemocnice a jejím dluhům prověřuje několik trestních oznámení.
  • Organizátoři petice hájili zachování nemocnice s tím, že je spádová pro 90 tisíc obyvatel a je jedinou čtyřoborovou nemocnicí pro okres Praha - východ.
  • Petici řádně podepsalo přes 10 tisíc lidí, Senát ji tak bude projednávat jako celek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Vaše fotky z Prahy