metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 21 °C

Pondělí, 16. září 2019. Svátek má Ludmila.
Gaia Mesiah
Větší foto
Gaia Mesiah | foto: Smart Communication

Nepopírám, že být ženou ve světě rock´n´rollu má někdy své výhody, říká Morella z Gaia Mesiah

18. února 2019  14:20 Marek Peška Metro.cz
Po dlouhých jedenácti letech se na hudební scénu vrací crossoverová kapela Gaia Mesiah. Zítra v Praze pokřtí své nové album Excellent Mistake. „Tahle deska je esencí toho nového, co se zrodilo z­naší touhy zase být pospolu,“ říká v rozhovoru pro deník Metro kytaristka Katka „Morella“ Pelíšková, která nové plány Gaia Mesiah představila se zpěvačkou Markou Rybin.

Gaia Mesiah je zpět po 11 letech. Co vám takhle dlouhá pauza dala a vzala?
Morella: Konflikty a rozkoly vždycky bolí, ale vždycky člověka posunou. Takže nám to vzalo pár nocí spánku, pár iluzí, zdroj obživy, kousek smyslu života - nebylo to lehké... ale zároveň přineslo schopnost větší sebereflexe a ­také empatie. Čas vyléčil emoce a přesně uzrál k tomu, že už jsme schopni spolu na rovinu komunikovat. V každém z nás celou tu dobu hořel plamínek naděje, že se zase dáme do kupy. O tom jsem přesvědčena.
Marka: Já jsem si srovnala priority a došla k názoru, že je na čase se věnovat hudbě profesionálně a s určitou zodpovědností, jinak se na to můžu vykašlat.

Musím se Marky zeptat – vy jste po rozpadu Gaia Mesiah začala zpívat v taneční kapele Skyline. Jak to bude teď? Jsou Skyline bez vás?
Marka: Nevím, kde vznikla fáma, že jsem opustila Skyline. To rozhodně ne. Hodlám se naplno věnovat oběma projektům, takže to bude sice docela záhul, ale aspoň nebude čas na zbytečnosti.

Dobře, a jak vás působení ve Skyline posunulo?
Marka: Kluci ze Skyline ze mě vytáhli tu ženskou část, která ve mně byla, ale dlouho jsem se za ni styděla. Díky Skyline jsem si našla pro mě příjemnou polohu ženství (smích). A to jsem si teď přenesla i do Gaii.

Nová deska Excellent Mistake je tady. Bude pro vás s ohledem hraní po 11 letech přelomová?
Morella: Na rozdíl od předchozích alb je to výsledek stoprocentní spolupráce všech členů kapely a myslím, že se v písničkách odráží dobrá nálada a entuziasmus všech zúčastněných, včetně hudebního režiséra a spoluproducenta Amaka Goldena. Tahle deska je esencí toho nového, co se zrodilo z naší touhy zase být pospolu. Najdete na ní opět trochu reggae, pravověrného rocku, tanečních rytmů, latiny, country, psychedelie, nu-metalu, poezie i­ blasfemie - zkrátka zběsilý crossover. A navíc dvě skladby jsou v češtině!

Někde jste řekli, že se na šnůře chcete také ukázat mladým lidem, kteří vás kvůli pauze neznají. Takže málo odvahy netrpíte. Co byste právě těm mladým chtěli ukázat...
Morella: Můžu jen vzkázat slovy mého hudebního idola Neila Younga: „Rock´n´roll will never die“ a „Keep on rockin´in the free world“!

Jste kapelou, která se lze označit, za „ženskou“ – jen jeden člen je chlap. Vždycky mě zajímalo, jestli holčičí nebo ženské kapely mají nějaké úlevy. Třeba – na festivalech v zákulisí jsou bary jen pro muzikanty a jejich hosty. Pustí vás třeba mužští kolegové sednout?
Morella: O žádných úlevách nevím, kromě toho, že věci na podium tahaj kluci bedňáci. A i to se někdy hodí na ženská bedra. Ale nepopírám, že být ženou ve světě rock´n´rollu má své výhody. Jsme exoti, ať chceme či ne. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Čechy trápí i jiné choroby než rakovina. Přitom jsou, na rozdíl od ní, nevyléčitelné

Ilustrační snímek
vydáno 16. září 2019  5:51

Onemocnění Karla Gotta zvedlo zájem veřejnosti o zhoubné nemoci.   celý článek

Naposled a osudově. Do kin vtrhne nabušený veterán Stallone

Rambo z roku 1985
vydáno 15. září 2019  6:18

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně, symbol osmdesátých let i hojně nakoukávaný protagonista z pokoutně...  celý článek

S výrobkem platíme také za vzduch, který je kolem obalu

Pár háčků, jinak vzduch.
vydáno 14. září 2019  5:52

Spolu s výrobkem kupujeme i to, co vůbec nevyužijeme. Třeba návody ve všech jazycích.  celý článek

Jen 730 infarktů. Léto je pro záchranky klidné

ilustrační snímek
vydáno 13. září 2019  16:48

Prázdniny jsou pro zdravotníky specifické. Mnoho Pražanů sice odjíždí na dovolené, ale jejich počty dorovnávají turisté.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám