metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 21 °C

Úterý, 28. září 2021. Den české státnosti.

Další 4 fotografie v galerii
Dělníci rozebírají nepovolenou předzahrádku v Národní ulici. | foto: Lucie DivíškováMetro.cz

Nepovolená předzahrádka v Národní ulici je pryč. Už nepřekáží

  11:03
Několik dní Praha 1 pátrala po tom, čí je nepovolená předzahrádka. Ta nakonec zmizela a jejímu majiteli hrozí tučná pokuta.

Na začátku června zabrala většinu místa na chodníku před jedním z domů na Národní třídě načerno postavená restaurační předzahrádka, která nebyla v provozu a nikdo se k ní nehlásil.

Na konci minulého týdne se rozhodla radnice Prahy 1 ji odstranit na vlastní náklady. K odstranění mělo dojít v noci na úterý a měla být demontována a uskladněna, dokud se nenajde její majitel.

„Během soboty jsme na místě řešili odstranění a budoucnost předzahrádky. Majitel byl asi nedaleko, protože se nakonec rozhodl konat a odstranil ji sám,“ popsal odstranění místostarosta Prahy 1 Richard Bureš.

Odstraňování byla přítomna i městská policie, která celou věc zaznamenala a postará se o její další vyšetření. Radnice nyní čeká na úřední záznam od strážníků, aby mohla s majitelem zahájit správní řízení. „Vadí mi stávající stav, kdy je u takové situace potřeba nejprve dohledat vlastníka předzahrádky a jednat s ním o odstranění,“ dodal Bureš.

Komentáře

Hlavní zprávy

Český unikát. Podívejte se přímo do kladenských věžáků

vydáno 27. září 2021  5:06

Přijeďte na vlastní kůži zažít, že Kladno není jen kolébkou hokejových nadějí, ale nabízí mnohem víc.  celý článek

Autobusoví šotoušové měli svátek. V Letňanech se konala přehlídka

vydáno 27. září 2021  4:47

Čtvrtý ročník Autobusového dne PID potěšil v sobotu v Praze všechny milovníky veřejné dopravy. Na autobusovém terminálu u stanice metra Letňany se konala...  celý článek

Na Žižkově se otevřel sklad uměleckého materiálu za odvoz. Místo uren jsou zde hrnce

vydáno 26. září 2021  7:52

První pražský sklad art re use se otevřel na Žižkově. Jeho součástí budou dílny a doprovodný program. Neziskový projekt vznikl za podpory městské části...  celý článek

Vyrazte do trojských zahrad. Zoo slaví, botanická nabízí orchideje

vydáno 25. září 2021  5:26

Na den přesně uplyne v úterý 28. září 90 let od prvního otevření Zoo Praha. Oslavy začnou již v dopoledních hodinách a ponesou se v duchu první republiky....  celý článek

Vaše fotky z Prahy