metro.cz

Počasí v Praze

21 °C / 32 °C

Sobota, 19. června 2021. Svátek má Leoš.

Další 4 fotografie v galerii
Dělníci rozebírají nepovolenou předzahrádku v Národní ulici. | foto: Lucie DivíškováMetro.cz

Nepovolená předzahrádka v Národní ulici je pryč. Už nepřekáží

  11:03
Několik dní Praha 1 pátrala po tom, čí je nepovolená předzahrádka. Ta nakonec zmizela a jejímu majiteli hrozí tučná pokuta.

Na začátku června zabrala většinu místa na chodníku před jedním z domů na Národní třídě načerno postavená restaurační předzahrádka, která nebyla v provozu a nikdo se k ní nehlásil.

Na konci minulého týdne se rozhodla radnice Prahy 1 ji odstranit na vlastní náklady. K odstranění mělo dojít v noci na úterý a měla být demontována a uskladněna, dokud se nenajde její majitel.

„Během soboty jsme na místě řešili odstranění a budoucnost předzahrádky. Majitel byl asi nedaleko, protože se nakonec rozhodl konat a odstranil ji sám,“ popsal odstranění místostarosta Prahy 1 Richard Bureš.

Odstraňování byla přítomna i městská policie, která celou věc zaznamenala a postará se o její další vyšetření. Radnice nyní čeká na úřední záznam od strážníků, aby mohla s majitelem zahájit správní řízení. „Vadí mi stávající stav, kdy je u takové situace potřeba nejprve dohledat vlastníka předzahrádky a jednat s ním o odstranění,“ dodal Bureš.

Komentáře

Hlavní zprávy

Salvador Dalí. Češi objevují jeho všestrannou osobnost

vydáno 19. června 2021  11:09

Praha má už téměř dva roky Muzeum Salvadora Dalího. Jeho úspěšný rozjezd, podobně jako v jiných případech, zbrzdil koronavirus. Teď se vše vrací do...  celý článek

V tržnici kotví loď. Atrapu postavili pro film s Goslingem

vydáno 18. června 2021  15:55

V Holešovicích i centru metropole čtenáři fotografovali kulisy nově vznikajícího thrilleru The Gray Man.   celý článek

Nová série Lupina nezklamala. Černoch z Nedotknutelných opět nekomplikovaně baví

Strážce streamu
vydáno 18. června 2021  14:00

Strážce streamu: Dynamická kriminální série Lupin se po měsících čekání vrací s novými epizodami. Ty jsou, stejně jako pět předchozích kapitol...  celý článek

Fotbal a koupačka. Máme pro vás návod na tento víkend

vydáno 18. června 2021  8:26

V Česku už jsou tropy a repre si to rozdá s Chorvaty. Klíčové utkání čeká českou fotbalovou reprezentaci dnes. S tím souvisí i veledůležitá otázka: kde...  celý článek

Vaše fotky z Prahy