metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 18 °C

Pátek, 5. června 2020. Svátek má Dobroslav.
Tramvaj v Praze (ilustrační snímek)
Větší foto
Tramvaj v Praze (ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Neprojedete Synkáčem ani Malou Stranou

8. listopadu 2019  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Provoz MHD v okolí náměstí Bratří Synků omezí údržba kolejí. Hotovo má být v pondělí nad ránem.

Prahu čeká další z řady výluk v městské hromadné dopravě. Kvůli údržbě trati totiž dopravní podnik od dnešního rána do zhruba osmé hodiny večerní obousměrně přeruší provoz tramvají v úseku náměstí Bratří Synků a Nuselská radnice. Hned nato pak až do pondělního rána nepojedou tramvaje v okolí.

„V rámci výluky dojde k výměně dožité kolejové konstrukce v křižovatce Nuselské a Vladimírovy ulice od náměstí Bratří Synků. V pátek se změny tras dotknou pouze tramvajové linky číslo 18, která bude ve směru z centra ze zastávky Divadlo Na Fidlovačce odkloněna přes zastávku Otakarova do zastávky Náměstí Bratří Synků v ulici Na Zámecké. Zavedena bude tramvajová linka číslo 38 v trase Vozovna Pankrác, Nuselská radnice, Horky a Spořilov,“ říká pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková, podle které pojede odklonem také autobusová linka 193.

Od dnešního večera se pak situace zkomplikuje také pro ty, kteří jezdí tramvajovými linkami číslo 11, 14, 18, 93 a 96. Ty budou náměstí buďto objíždět, nebo budou odkloněny jinam. V trase Vozovna Pankrác, Nuselská radnice, Horky a Spořilov pak bude v denním provozu zavedena tramvajová linka číslo 38 a v nočním provozu linka číslo 90. „V noci pak bude zavedena náhradní autobusová doprava X93 v trase Otakarova, Nuselská radnice, náměstí Bratří Synků a X96 v trase Otakarova, Nuselská radnice a Otakarova,“ dodává Řehková.

Vzhledem k opravám tramvajové trati na Smetanově nábřeží a v Křižovnickéulici uzavřel magistrát začátkem tohoto týdne průjezd Malou Stranou z Valdštejnské ulice až na Újezd. V opačném směru pak platí úplný zákaz vjezdu z Újezdu do Karmelitské ulice. Tento krok se mu dle zástupců magistrátu vyplatil a jen díky němu se zabránilo kolonám, které se tu tvořily minulý týden. Opatření proto prodloužil až do dnešního večera, a to i přesto, že se na nábřeží vrátí tramvaje už dnes.

„Podloubí u Karlových lázní je dopravně extrémně vytížené, projíždí skrz něj tři klíčové tramvajové linky,“ uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr.

Trať v Malešicích zprovozní příští týden. Kutnohorskou zavřou do prosince

  • V neděli vykolejilo v desáté městské části devět vozů nákladního vlaku. Jeden přitom zůstal na boku. Trať bude zprovozněna až v příštím týdnu. Dříve to správce trati – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nestihne. Škoda se odhaduje na zhruba pět milionů korun.
  • Na trati jezdí vedle nákladní dopravy městská linka S49, která propojuje stanice Praha-Hostivař, Praha-Libeň, Praha-Holešovice, Praha-Podbaba, Praha-Sedlec a Roztoky u Prahy. Mezi Libní a Hostivaří lze využít autobusovou linku 183.
  • V pondělí by měla být zprovozněna kolej ve směru Praha-Libeň a kolej ve směru Praha-Běchovice. Zprovoznění druhé koleje do Běchovic má dle SŽDC proběhnout v následujících dnech.
  • Od příštího úterka má pak Pražany potrápit rekonstrukce části Kutnohorské ulice, jež vede přes Prahu – Dolní Měcholupy. Samotné práce jsou plánovány na jeden měsíc, asi do 13. prosince. Na pět set metrů dlouhém úseku dělníci správy komunikací mezi ulicemi Ústřední a Kardausova včetně části křižovatky s Ústřední a Černokosteleckou vymění asfalt vozovky a provedou rekonstrukci zastávek MHD.
  • V dotčeném úseku bude v obou etapách provoz veden jednosměrně, a to konkrétně ve směru z centra. V opačném směru bude nutné využít objízdnou trasu. Pro vozidla do 12 tun včetně MHD povede přes silnice Dolnoměcholupská, U Továren, Sklářská, Průmyslová a Černokostelecká.
  • Nákladní vozidla nad dvanáct tun pak budou muset úsek objíždět přes ulice Podleská, Františka Diviše, Novopetrovická, Výstavní, Mírového hnutí, Pod Chodovem, Spořilovská a Jižní spojka.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Vesmírnou komedii táhne na Netflixu skvělý Carell. Dost se u toho zapotí

komik Steve Carell Strážce streamu
vydáno 5. června 2020  18:03

Armádní generál se v novém komediálním seriálu neochotně spojuje s výstředním vědcem, aby společně připravili ke startu nový útvar americké armády -...  celý článek

All inclusive změní pravidla. Češi možná tolik nepřiberou

Ilustrační snímek
vydáno 5. června 2020  15:12

Bez omezení na Slovensko, do Řecka i Bulharska. Zábrany postupně padají. Desetitisíce Čechů se chystají vycestovat.  celý článek

Krumpáčem do kapoty? Žádný problém. Poradíme vám, kde se dá legálně řádit

Tohle před pár minutami byla Škoda Felicie.
vydáno 5. června 2020  12:53

Asi každý chlap někdy trošku „ulítl“. Rána pěstí do stolu, nakopnutá plechovka nebo nadávka vztekle zařvaná na celý barák. Víte ale, že jde upustit páru i...  celý článek

Cestovat po Česku můžete také pomocí hry či speciálního webu

Ondřej Sokol
vydáno 5. června 2020  7:29

Zájem o pobyty v tuzemsku aktuálně roste o desítky procent.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám