metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 14 °C

Sobota 25. března 2023. Svátek má Marián
Kasey Carlinová s fenkou Maggie | foto: SIMONALISA

Nesmrtelný psík inspiruje také Pražany

  10:28
Příběh týrané pouliční fenečky Maggie má pohádkově šťastný konec. Knihu o ní pokřtí na Vltavě.

Když vás sedmnáctkrát postřelí, k tomu ještě uříznou ucho a vypíchnou oči, statisticky je po vás. Pouliční fenka Maggie však měla pořádnou vůli k životu a velké štěstí. A tak ji po jejím dobrodružství v rodném Libanonu, kde sloužila skupince násilníků jako živý terč, zachránila Britka Kasey Carlinová.

„Kasey se podařilo pejska převézt do Anglie. Následovaly dlouhé operace, rehabilitace a spousta času i obětavosti,“ říká pro deník Metro vydavatelka knihy Simona Votyová, která pokračuje: „S jejich příběhem se budou brzy moci seznámit i Češi. Křest knížky se bude konat v Praze na konci listopadu na lodi na Vltavě.

Přátelství mladé vědkyně Carlin, jež se odborně specializuje na zvířecí chování, začalo na Facebooku. Zubožené fenky si totiž všimla na profilu nadace, jež se snaží libanonské ztracené a zubožené psy nabízet do dobrých rukou. „Nikdo ale takhle zuboženého psa nechtěl. Na Facebooku byly i záběry, jak se Maggie celá klepe a bojí se a Kasey na to musela stále myslet. Sledovala to, a když viděla, že si ji nikdo nevzal, rozhodla se, že to udělá sama. Mimo jiné vše domluvila a zaplatila všechny potřebné výdaje na převoz,“ dodává Votyová, jež je s Carlin v úzkém kontaktu.

Láska na první pohled
Když Maggie do Anglie přilétla, všichni se oprávněně obávali, že bude fenka nedůvěřivá. Opak se však stal pravdou. Fenka se ihned vrhla mladé vědkyni na letišti do náruče. „Jako by říkala, hlavně mě mějte rádi. Vypíchané oči jí pak musel lékař zašít. Většina kulek v ní rovněž zůstala a vyndal jí to až doktor v Anglii. Sám konstatoval, že je zázrak, že tohle vůbec přežila,“ míní Votyová.

Knižní inspirace
Nyní žije Maggie šťastný život a dokonce se stala terapeutickým psem. Její panička o ní založila Instagram, který má přes 440 tisíc sledujících aspousta z nich je i z Česka. Kromě toho o jejím příběhu napsala již zmíněnou knížku, která vyšla v Anglii a brzy vyjde kromě tuzemska i v dalších zemích. „Je to příběh bezpodmínečné lásky, neuvěřitelné cesty a chuti nikdy se nevzdávat. Maggie i Kasey, která se stará o několik dalších psů, si zaslouží, aby o nich věděl svět. Věřím, že dojemný příběh, ve kterém ovšem nechybí ani spousta humoru, by našel místo i v českých knihovnách, a to nejen pejskařů,“ doplňuje Votyová.

Sbírka na psy
Knížka by měla vyjít díky crowdfundingové sbírce na portálu Hithit, kde je zatím vybráno 41 tisíc z dvou set tisíc korun. Sbírka stále probíhá a přispět můžete i vy. Výtěžek z následného prodeje knihy poputuje i Kasey Carlinové a jejím psům a v Česku také stanici pro týrané psy Raffael. „Kmotry budou zpěvák Kuba Ryba z kapely Rybičky 48, který sám adoptoval několik psů z Thajska a ze Srí Lanky, a herec Matouš Rajmont, který je taktéž známý milovník psů a podporovatel útulků,“ uzavírá Simona Votyová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Joel a Ellie se prostříleli do finále. The Last of Us se vrátí, a to i díky poctivému řemeslu

vydáno 24. března 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Očekávaná seriálová adaptace oblíbené herní pecky The Last of Us dospěla minulý týden ke svému konci. Jde o nejsledovanější seriál na HBO Max vůbec a není...  celý článek

Když můžeš pomoci, tak musíš, říká Jan Tuna. Řeč je o dárcovství kostní dřeně

vydáno 24. března 2023  5:27

Moderátor Jan Tuna je léta známý svými pořady, ve kterých bojuje buď proti nekvalitním potravinám, nebo naopak pomáhá při řešení různých problémů....  celý článek

Přes den dovádíme na pódiu, v noci pro změnu přebalujeme, říkají Skillet

vydáno 23. března 2023  17:56

Rocková čtveřice Skillet v čele s manželskou dvojicí Johnem a Korey Cooperovými má v Česku velkou fanouškovskou základnu. 6. května se v rámci turné vrátí...  celý článek

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek