metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.
Vzkazy pětapadesátiletého „sprejera“.
Další 2 fotografie v galerii
Vzkazy pětapadesátiletého „sprejera“. | foto: Archiv Městské policie hl. m. PrahyMetro.cz

Nevlídné servírky, starosta nic nedělá pro lidi, hájil se pětapadesátiletý „sprejer“ strážníkům

14. prosince 2015  12:37 Lucie Poštolková Metro.cz
To, že vandalové nemusí být jen mladí teenageři, vyvrací případ pětapadesátiletého „sprejera“, který popsal lihovým fixem domovní schránky, vývěsní desku úřadu, vývěsní tabuli restaurace i supermarket. Pro každý nápis měl svérázné vysvětlení, uvedla deníku Metro Irena Seifertová, tisková mluvčí Městské policie hl. m. Prahy.

Okrskáři z Prahy 15 kontrolovali v ulici Boloňská okolí budovy úřadu městské části, kde v minulosti opakovaně někdo popisoval úřední desky. Strážníci zde našli čerstvě popsanou úřední desku a po pár metrech také popsaný bankomat.

Hlídka se vyptávala kolemjdoucích, jestli někoho nevšimli, kdo by postával delší dobu u bankomatu. „Strážníci díky přesnému popisu za nedlouho objevili staršího muže vyšší postavy. Držel v ruce lihový fix a stál u čerstvě popsaných domovních schránek,“ dodala Seifertová.

Supermarket prodával manželce alkohol, ačkoliv jim to zakázal

Hlídka muže vyzvala k předložení dokladů a podání vysvětlení. Pětapadesátiletý muž se k činu ihned přiznal. Domovní schránky popsal proto, že v domě bydlí samí feťáci. Poté dodal, že v nedávné době popsal vývěsní tabuli supermarketu, protože jeho ženě opakovaně prodávali alkohol, přestože je varoval, aby to nedělali. Dále uvedl, že tabuli pospal i proto, že prodávají mléko, které škodí lidem.

Starosta prý nedělá nic pro lidi

Vývěsní tabuli restaurace v ulici V aleji popsal proto, že tam mají nevlídné servírky, přestože tam on chodí pravidelně na pivo. K vývěsní desce úřadu městské části uvedl, že ji popsal proto, že starosta nic nedělá pro lidi.

Hlídka muži zabavila lihový fix a pepřový obranný sprej. Poté strážníci muže, pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci, zadrželi a předali i s důkazním materiálem přivolané hlídce Policie ČR.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám