metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.

Dalších 8 fotografií v galerii
Hospůdka na Parukářce. Nová budova vyroste podél opěrné zídky. | foto: Metro.cz

Nová hospoda na Žižkově se prodraží už o šest milionů korun

  10:46
Původním záměrem žižkovské radnice bylo postavit na Parukářce novou hospůdku za osm milionů. Podle posledních informací však za šest let příprav stavba podražila téměř dvojnásobně.

S navýšením ceny, kterou by radnice Prahy 3 měla zaplatit za novou stavbu občerstvení na Parukářce, nesouhlasí Občanské sdružení Parukářka i mnohou dalších obyvatel.

„Ať radnice staví dětská hřiště nebo veřejné knihovny, ale proč by měla stavět veřejné občerstvení? Z našeho pohledu by bylo nejlepší, kdyby stavbu financoval soukromý investor. Pak nemusíme řešit, kolik to nás, daňové poplatníky, bude stát,“ říká předseda sdružení Lubomír Soudek .

Druhá a konečná studie nové hospůdky z roku 2014 počítala s částkou deseti milionů. O několik měsíců později ale je cena o čtyři­miliony vyšší.

Stavbu prodraží vodovodní a elektrické přípojky

Podle projektanta Michala Kuzemenského za to mohou hlavně nově navržené přípojky vody a ­elektřiny. Roli také mělo sehrát zvětšení prostoru kvůli možnosti pozdějšího výběru vytápění.

„Od počátku bylo zřejmé, že se cena bude přibližovat ­astronomickým částkám, aby na tom radnice co nejvíc vydělala,“ dodává vlastník současné hospůdky Vladimír Gregůrek, na kterou už několik let platí demoliční výměr.

O tom, že by hospůdku financoval soukromý investor však Praha 3 neuvažuje. „Tato varianta je využívána jen tehdy, pokud obec nemá peníze. Náš rozpočet je miliarda korun, z toho vyplývá, že cena nové Parukářky pro radnici není nikterak závratná,“ tvrdí zastupitel Prahy 3 Ondřej Rut.

Zástupci Občanského sdružení Parukářka vidí řešení problému v důkladné komunikaci s městskou částí. Petice nebo referendum podle nich nejsou účinné. Veřejných čtrnáct milionů by podle svého názoru raději viděli například jako investici do údržby zeleně.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy