metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Sobota, 19. ledna 2019. Svátek má Doubravka.
Midibusy na nové lince 294 mají problémy vejít se do úzkých uliček.
Dalších 26 fotografií v galerii
Midibusy na nové lince 294 mají problémy vejít se do úzkých uliček. | foto: Lukáš Kružík

Nová linka 294 se do centra Prahy nevejde, píší čtenáři. Řidiči hlásí první odřeniny

7. října 2014  16:38,  aktualizováno  17:25 Jiří Bigas Metro.cz
V pondělí se poprvé vydal do křivolakých úzkých uliček Prahy 1 midibus na nové lince 294. Spoj jezdící na trase z Florence do zastávky Nemocnice pod Petřínem, který měl zlepšit dostupnost MHD v centru metropole, se však hned první den potýkal s problémy. Ne všude se dobře vejde a vytočí.

„Do úzkých uliček na Starém Městě a Malé Straně se vydala nová midibusová linka. Jenže má problémy s průjezdností,“ napsal Metru jako první čtenář Patrik Eger. Řidičům podle něj dělají problémy zpětná zrcátka parkujících aut. „V Letenské ulici je to jen tak tak na průjezd. Vypadá to, že se ještě trasa bude měnit, anebo se umístí do rizikových míst zákazy stání,“ domnívá se Eger.

Za první den dvě drobné nehody

Midibusy na nové lince 294 mají problémy vejít se do úzkých uliček.
Midibusy na nové lince 294 mají problémy vejít se do úzkých uliček.

Brzy se k jeho obavám připojili i další čtenáři. „První den provozu nové midibusové linky 294 na Starém Městě velice komplikovala špatně zaparkovaná auta a v některých místech je autobusy míjely o pár centimetrů. Na lince se staly už dvě nehody, kdy autobus odřel osobní auto,“ napsal Metru Jakub Lachout. Podle Lukáše Kružíka se dnes v Masné ulici stala další drobná kolize, když midibus během odbočení do Rybné narazil svou zadní částí do zaparkovaného vozu. „Upozornil jsem řidiče na vzniklou situaci, ten ale jen odpověděl, že se jednalo o kámen. A pokračoval dál v jízdě,“ dodal Lukáš Kružík, který na konečné na Florenci vyfotografoval pochroumaný lak.

Na nové trase jezdí midibusy Solaris Urbino 8,9 LE. Konkurenční SOR BN 8,5 na linku vedoucí úzkými ulicemi Starého Města nemohl být kvůli své šířce vůbec nasazen. Jak se ale zdá, ani Urbino se na trase během své cesty nevyhne problémům úplně. Pražský dopravní podnik přiznává, že se zahájení provozu na nové lince neobešlo bez potíží. „Včera jsme na lince 294 evidovali dvě drobné události, šlo o neodhadnutí průjezdního profilu,“ uvedl mluvčí dopravce Jiří Štábl.

Zaparkovaná vozidla zasahují podle dopravce do silnice

Midibusy na nové lince 294 mají problémy vejít se do úzkých uliček.

Midibusy na nové lince 294 mají problémy vejít se do úzkých uliček.

Problém podle něj může nastat v případě, kdy zaparkovaná vozidla zasahují více do vozovky, což může řidiči midibusu ztížit průjezd. Připomíná přitom, že s průjezdem vedle aut parkujících dále od chodníku mají v poslední době problémy i řidiči tramvají. Dopravce ale podle něj v tuto chvíli určitě neplánuje nahradit stávající vůz jiným typem. „Jsme připraveni spolupracovat i s policií, tak aby řidiči parkovali řádně. Pak by midibus při svém průjezdu neměl mít výraznější problémy,“ dodal mluvčí.

Na možné komplikace s průjezdností ulic už při zahájení provozu linky upozorňovala automobilisty také Praha 1. „Minibus v řadě míst projíždí úzkými uličkami historického centra, a proto radnice apeluje na ohleduplnost řidičů,“ napsala v tiskové zprávě. I jeden špatně zaparkovaný automobil podle Prahy 1 dokáže zablokovat dopravu. Což se také naneštěstí potvrdilo. „Neukázněným řidičům pochopitelně hrozí přestupkové řízení a finanční postih,“ varovala radnice.

Takhle se přihodila další drobná kolize

Událost popsal a nafotil čtenář Metra Lukáš Kubálek

Nová midibusová linka 294 má  problémy. Odpoledne se v zastávce U Staré školy...
Nová midibusová linka 294 má  problémy. Odpoledne se v zastávce U Staré školy...

Odpoledne se v zastávce U Staré školy střetla nová midibusová linka 294 při zajíždění do zastávky se špatně zaparkovaným vozem.

Ten stál částečně přes modrou čáru a autobus při zastavování v zastávce zadkem najel do předního nárazníku auta.

Na místo nehody byli přivoláni dispečeři dopravního podniku. Nikomu se nic nestalo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Petra Justa: Pod Tatrami

Petr Just, politolog, Metropolitní univerzita Praha
vydáno 19. ledna 2019  5:55

Slovensko je stále výrazně ovlivněno loňskou vraždou novináře Jána Kuciaka, píše Petr Just ve sloupku pro deník Metro.  celý článek

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám