metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie

Nová naděje pro lidi trpící bolestmi kloubů

  8:00
Praha 1. prosince 2021 (PROTEXT) - Pokud pacienta trápila bolest kloubu, ještě donedávna neměl moc jiných možností než se spokojit s analgetiky, fyzioterapií a nevyhnutelnou výměnou kloubu. Nyní se ke standardním metodám přidává prověřená léčba. Klinické studie značí vysokou úspěšnost a úlevu u pacientů. Profesor Jaroslav Michálek léčí bolavé klouby jedinečnou regenerativní metodou a využívá k tomu pacientovy vlastní kmenové buňky.

Osteoartrózou, nemocí poškozující chrupavky velkých kloubů, jako například kolena nebo kyčle, trpí více než polovina populace starší 50 let. Díky pokroku vědy a medicíny však nyní lidé mohou zvolit také jedinečný způsob léčby a návratu k bezbolestnému životu. A to bez operace.

„Naše metoda je absolutně bezpečná. Kmenové buňky odebíráme z pacientovy kostní dřeně. Zdravé buňky se poté aplikují do problémové a bolestivé oblasti a samy začnou pracovat na zlepšení krvetvorby na místě. Tělu tak pomáhají, aby se vyrovnalo s poškozením a vlastními silami pracovalo na svém uzdravení. To vše díky proceduře, která trvá přibližně 60 minut,“ říká profesor Michálek, který tímto způsobem začíná léčit na své brněnské klinice Cellthera.

„Metoda kolegy Michálka je prověřena mnoha pacienty z USA i západní Evropy. Je to zajímavá a nadějná metoda, která při včasném zásahu může pomoci bezbolestnému pohybu v postiženém kloubu. Tím by se výrazně snížila nutnost nahradit poškozený kloub endoprotézou,“ potvrzuje ortoped prof. MUDr. Miloš Janeček, CSc.

Tato jedinečná metoda byla dříve dostupná pouze pacientům v zahraničí. Do České republiky díky tomu přichází jako postup ověřený reálnými výsledky. Až 90% pacientů, kterým byly aplikovány vlastní kmenové buňky, pociťuje postupný ústup bolesti, menší ztuhlost a lepší fungování kloubu. Výsledky případových studií ukazují snížení spotřeby analgetik až o 90% po 12 měsících od procedury. Sledováno bylo více než 10 000 pacientů ze Severní Ameriky a Evropy s osteoartrózou 2. až 4. stupně.

„Tisíce pacientů různého věku si do roka od podstoupení této unikátní metody pochvalovali zlepšení pohyblivosti a zejména mnohem méně bolesti. Možné je úplné uzdravení kloubu. Jsem šťastný, že se špičkovými odborníky na klinice Cellthera přinášíme tuto možnost také pacientům v České republice, kteří si nejmodernější léčebné metody zaslouží,“ potvrzuje profesor Michálek úspěšnost své metody a odkazuje na další z úspěšných případů: „Pan profesor Michálek nabízí bezpečné a přitom efektivní řešení při bolestech kloubů. Ještě nedávno jsem byl hodně omezen bolestmi kloubů, zejména kolen, dnes už ani nevím, co je to artróza. Po dvou měsících od aplikace vlastních kmenových buněk jsem začal jezdit na kole a podnikal menší pěší túry. Po půl roce jsem se zúčastnil skialpinistické výpravy do pohoří Kavkaz. Vystoupili jsme na nejvyšší horu Elbrus (5642 m),“ říká horolezec Anton Hrnčiar.

Metoda aplikace vlastních kmenových buněk je novou příležitostí pro pacienty v České republice, jak zlepšit své zdraví a pohyblivost v jakémkoliv věku. Proceduru může podstoupit každý občan starší 18 let. Nejstaršímu pacientovi, který podání kmenových buněk úspěšně absolvoval, bylo 95 let. Využití kmenových buněk přináší budoucnost do zdravotnictví a klinika Cellthera se postará nejenom o pacientovy klouby, ale poskytne komplexní poradenství a léčbu celého těla i životního stylu.

www.cellthera.org

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek