metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 0 °C

Neděle 5. února 2023. Svátek má Dobromila

Nová úroveň digitalizace: EDI modul přímo v informačním systému Abra šetří firmám čas i peníze

  11:39
Praha 25. ledna 2023 (PROTEXT) - Informační systém Abra Gen přináší nový EDI modul, který svou funkčností posouvá úroveň bezpapírové komunikace. Na vývoji modulu se společně s firmou Abra Software podílel přední český poskytovatel EDI, firma Grit. Uživatelé nyní mohou automatizovat obchodní komunikaci se svými dodavateli i odběrateli.

S očekávanou ekonomickou krizí firmy hledají další způsoby, jak ušetřit nebo zefektivnit práci. Jednou z častých cest je zavádění standardu EDI pro elektronickou výměnu dokladů, který automatizuje rutinní obchodní komunikaci. I EDI ale může mít různé podoby, a ne všechny firmy dokážou plně využít jeho potenciál. Společnost Abra Software proto ve spolupráci s firmou Grit vyvinula plnohodnotné EDI řešení, které je přímo součástí informačního systému Abra Gen.

Nový EDI modul umožňuje plně automatizovanou výměnu elektronických dokladů – nejčastěji objednávek, dodacích listů a faktur – mezi odběratelem a dodavatelem. Tím oběma stranám šetří čas a nahrazuje externí EDI řešení. „Běžná obchodní komunikace mezi firmami teď probíhá automaticky. Například odběratel pošle přes EDI objednávku, podnikový systém dodavatele ji automaticky přijme, zaeviduje a případně rovnou pošle potvrzení o přijetí. Není tedy třeba doklady ručně stahovat nebo přepisovat do systému,“ upřesňuje Marek Drahuský, Executive Manager of Logistics Center firmy Abra Software.

Jelikož je EDI modul přímo součástí jádra informačního systému Abra Gen, bude jednodušší jej průběžně rozvíjet. „Modul zatím obsahuje nejpoužívanější EDI zprávy pro výměnu objednávek, dodacích listů nebo faktur. Do budoucna ale bude relativně snadné jej rozšířit například o zprávu se stavem zásob, díky které si objednatel u svého dodavatele velmi rychle zjistí, zda a v jakém množství má na skladě požadované zboží,“ říká Rostislav Brzobohatý, Partner Channel Manager z firmy Grit.

Jednodušší pro uživatele Abry

Nový, samostatně licencovaný, EDI modul je přímo součástí systému Abra Gen, logika jeho ovládání je tedy stejná jako u dalších částí programu a odpadá nutnost zaškolování.

O společnosti Grit

Grit je přední český poskytovatel cloudových služeb, které firmám pomáhají s automatizací toku dokladů, zboží a peněz. Mezi jeho klienty patří například Alza, Plzeňský Prazdroj, eD system, Pro-doma nebo Unilever. Grit je českým lídrem v oboru EDI komunikace. Více informací naleznete na www.grit.eu.

O společnosti Abra Software

Abra vyvíjí moderní informační systémy pro firmy všech velikostí a zaměření. Mezi významné zákazníky patří Průša Research, ESET, Hama, Petrof, Dobrý Anděl, Yves Rocher, Knihy Dobrovský a další. Má zastoupení na Slovensku a ve Švýcarsku. Více informací naleznete na www.abra.eu

Hlavní zprávy

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek

České hory a nížiny obývají duchové, skřítci i princezna. Zveme vás na návštěvu

vydáno 3. února 2023  7:30

Máte-li dobré úmysly, pak jste mezi pohádkovými bytostmi vítáni. Pozor by si však měli dát zloduši.  celý článek