metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 3 °C

Čtvrtek, 2. prosince 2021. Svátek má Blanka.
Originální značka. | foto: Petr Navrátil

Nové dopravní značky? Ne, tyhle cedule si vyrábí lidé sami

  8:00
Řidiči občas nestačí koukat, na co je u silnice upozorňují dopravní značky. Některé dokonce ani nejsou určené pro ně, ale například pro sáňkaře.

To, že trojúhelníková dopravní značka s obrázkem krávy upozorňuje na pasoucí se koně, je normální a nemělo by to překvapit žádného řidiče. Když je ale na stejné značce vyobrazen opilý člověk sláhví v ruce, něco není opravdu v pořádku. Pokud si myslíte, že taková značka neexistuje, jste na omylu. Ještě nedávno visela v obci Obděnice na Příbramsku před místní hospodou, kde měla chránit opilce.

Na kance s pořádným nárazníkem

Zvláštní dopravní značka se minulý týden objevila také v Třebihošti (na obrázku). "Pevnostní nárazník doporučen“ píše se na doplňující tabulce pod značkou s černým obrázkem kance. "Co se týká dodatkové tabulky, na ní dle vyhlášky může být napsáno prakticky cokoli smysluplného. Nicméně zrovna u tohoto případu jsme přesvědčeni, ženejde o žádné oficiální značení, ale o svérázný produkt živelné lidské tvořivosti,“ říká Zdeněk Neusar z tiskového oddělení ministerstva dopravy.

Na místním úřadě neměl minulý týden v pátek o značce potuchy. „Neviděla jsem jí. Ale divočáků tady máme dost, dávalo by to smysl,“ řekla Metru místostarostka Třebihoště Jana Hlavatá.

Pozor na zvedací most

Že nejde o práci silničářů pak prozradil jeden z místních. "Značku nechal udělat jeden známý kvůli divočákům,“ potvrdil Eduard Soukup z Třebihoště.

A kdo by si snad myslel, že podivnější dopravní značky snad už ani nemůžou existovat, ten by se byl mýlil.  V Březnici na Příbramsku si například místní nechali vyrobit speciální značku. Ta však překvapivě není určena řidičům aut, ale sáňkařům, kterým zakazuje sjíždět kopec končící přímo na silnici. Ve Vraném nad Vltavou se zase lidé jednu dobu podivovali značce upozorňující na zvedací most.

Komentáře

Hlavní zprávy

Správný chlap již dávno nemá smrdět. Nová generace kosmetiky se balí do posekané trávy

vydáno 2. prosince 2021  16:05

Pojem udržitelná móda, takzvaná slow fashion, je stále častějším předmětem debat. Lidé se více zajímají o oblečení vyráběné z ekologičtějších materiálů. A...  celý článek

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

vydáno 2. prosince 2021  12:10

Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.  celý článek

Pojistěte si duši. Pokud ale chcete peníze, pozor na drogy a taky alkohol

vydáno 2. prosince 2021  9:14

Kolik je doopravdy lidí, kteří změní profesi kvůli vyhoření? Psychickou únavu přizná jen zlomek z nich. Někteří změní profesi, aby se už nemuseli potýkat...  celý článek

Stromy na Smetaňáku se dusí, řešení je možná na obzoru

vydáno 2. prosince 2021  5:54

Nedávno vysazené lípy na nábřeží jsou podle kritiků jako v koncentráku pro stromy.  celý článek

Vaše fotky z Prahy