metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 2 °C

Středa, 19. prosince 2018. Svátek má Ester.
Výřez obálky knihy Konec léta
Další 2 fotografie v galerii
Výřez obálky knihy Konec léta | foto: ArchivMetro.cz

Nové knihy

30. ledna 2018  14:45 Petr Holeček Metro.cz
Nové knihy, které vás mohou zaujmout. Thriller, Barrandov i 90. léta.

Anders de la Motte: Konec léta

Novinka švédského držitele ceny za Nejlepší severskou krimi roku se čte jedním dechem: za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál na zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a jež měly zůstat neodhaleny. Víc neprozradíme!

Knižní klub, 299 Kč

Svobodná a divoká 90. léta

Fotogalerie

Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis vydává knihu, která vyšla na základě revidovaných a doplněných příspěvků ze stanice Radiožurnál. Editor Dušan Radovanovič ji profiloval jako kaleidoskop stručných a zábavných příspěvků z politiky, popkultury, sportu i každodenního života, které dobu vhodně ilustrují. Kniha je bohatě ilustrovaná fotografiemi zvučných jmen, jako jsou Herbert Slavík nebo Tomki Němec, i ukázkami z dobového tisku. „Při tvorbě knihy jsme se v duchu veřejnoprávnosti snažili vyjít vstříc všem pohledům tak, aby si každý přišel alespoň trochu na své,“ říká Tomáš Dufka, vedoucí rešeršistů Českého rozhlasu.

Radioservis, 349 Kč

Barrandov a zahraniční film: 1934 – současnost

Připomeňte si zahraniční filmy točené na Barrandově od jeho počátků, tedy od třicátých let 20. století, po současnost. Obrazová publikace přináší více než 600 unikátních a většinou nikde nepublikovaných fotografií z filmů, momentek z jejich tvorby, vzácných dobových plakátů, ale také fotografií z výstavby barrandovských ateliérů. Knihou provází osobitý text renomovaného filmového historika Pavla Jirase.

Universum, 699 Kč

Komentáře

Hlavní zprávy

Elon Musk z Panské ulice

Filip Chudoba na pláži v Portsmouthu
vydáno 19. prosince 2018  15:40

Portsmouth, anglické přístavní město u kanálu La Manche, je druhým domovem Filipa Chudoby. Ten na tamní univerzitě studuje počítačovou animaci a užívá si...  celý článek

Virtuální skladatel umí zahrát Bacha

Smetanova síň Obecního domu.
vydáno 19. prosince 2018  13:13

Co se stane, když se klasičtí mistři umění nebo hudební skladatelé propojí s umělou inteligencí? Na to odpovídá Primož Karlin, který v českém a slovenském...  celý článek

Sloupek Pavla Maurera: Vánoční dárek k jídlu

Pavel Maurer
vydáno 19. prosince 2018  11:11

Vy si ten dárek sníte a už vám jej nikdy nikdo nevezme, píše ve svém sloupku Pavel Maurer.  celý článek

Tramvaj veze Betlémské světlo

Betlémské světlo v lucerničce
vydáno 19. prosince 2018  10:30

V sobotu si můžete připálit světlo z lucerničky v historické soupravě.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám