metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa, 20. října 2021. Svátek má Vendelín.
Parkování (ilustrační foto) | foto: praha.eu

Nové parkovací zóny letos nebudou. Snad se na ně dostane příští rok

  8:00
Pokud měl nějaký mimopražský řidič obavy, že po 1. září už v metropoli nezaparkuje, tak může i nadále klidně spát a jezdit do Prahy autem. Zkoušku nových parkovacích zón, kterou měl magistrát spusti v září spustí pravděpodobně až v prvním čtvrtletí příštího roku. Tedy když nebude moc sněžit a plány nezatrhne nová politická reprezentace vzešlá z říjnových voleb.

„Probíhají výběrová řízení, která skončí na začátku října,“ popisuje aktuální stav přípravy zón v metropoli mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Vybraná firma má podle Liškové do tří měsíců od podpisu smlouvy spustit pilotní provoz. Ten začne v Praze 5 na Smíchově a v Praze 6 kolem stanic metra. Tedy pokud to umožní počasí, protože TSK upozorňuje, že pokud bude sněžit, barevné čáry se malovat na asfalt nedají.

Systém se změní od základu

Pokud se nový systém v pilotním projektu osvědčí, budou na něj převedeny současné zóny v centru a systém by se měl postupně rozšířit až na oblast ohraničenou městským okruhem, případně i za něj, například k frekventovaným stanicím metra.
Nově Praha rozdělí současné zóny na menší a lidé si budou moci vybrat, zda si koupí parkovací karty pro celou městskou část, nebo levnější jen pro okolí svého bydliště.

V některých modrých zónách budou moci zaparkovat i přespolní řidiči. Nyní v modrých zónách mohou zastavit pouze rezidenti či ostatní držitelé parkovacích karet. O víkendech se bude v zónách parkovat volně. První parkovací zóny se objevily už v roce 1996 v Praze 1 na pravém břehu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Kalafunu na dřevěnou nohu jsme nekupovali, reagoval Hrad na jeden z mnoha kuriózních dotazů

vydáno 19. října 2021  17:05

V roce 2020 dorazilo do Kanceláře prezidenta České republiky přes osmdesát žádostí, kdy se pisatelé dožadovali nejrůznějších informací. Přibližně dvacet...  celý článek

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Vaše fotky z Prahy