metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 23 °C

Neděle 28. května 2023. Svátek má Vilém
Toalety na Skalce | foto: Martin StehlíkMetro.cz

Nové záchodky v metru trvají déle

  11:34
Žlábky na moč měly skončit na Palmovce a Skalce již před měsícem.

Když vás v těchto dnech při výstupu ze stanice metra Skalka přepadne malá či velká potřeba, nejspíš budete trápit své ústrojí až do příchodu domů. Ačkoliv totiž dopravní podnik v létě avizoval dokončení rekonstrukce zmíněných toalet na konec prázdnin, viditelně opravené prostory jsou zatím cestujícím zapovězeny.

„Nové WC bude zřejmě brzy otevřeno,“ napsal čtenář Martin Stehlík, který deníku Metro zaslal fotografii z místa a získal odměnu 300 korun.

Dělníci opravující sociální zařízení ve frekventované stanici metra linky A ale nejsou jediní, kteří se při rekonstruování toalet v metru opozdili. Začátkem září se měly otevřít také opravené záchodky u západního vstupu do stanice metra Palmovka. Čuracím žlábkům pokrytým rzí a starým zdemolovaným kabinkám, na které si Pražané nezřídka stěžovali, měl být začátkem září konec také na Náměstí Republiky u výstupu směr Masarykovo nádraží. S otevřením nových toalet zde ale podle zjištění deníku Metro dělníci otáleli až do druhé poloviny září.

„V prostoru modernizovaných toalet jsou navrženy posuvné dveře a pohybová čidla, aby uživatelé nemuseli sahat na kliky a dveře. Bezdotykový kontakt doplňují moderní bezdotykové baterie vestavěné do umyvadlové desky a bezdotykové osoušeče rukou,“ uvádí výhody zbrusu nových toalet podnikový časopis dopravce DP kontakt.

Nové toalety v červnu vyfasovaly stanice jako Jinonice, Anděl směr na Knížecí či Vltavská. Opravovalo se i ve stanici I. P. Pavlova a Náměstí Míru. Nyní dopravní podnik začíná s opravami na záchodcích ve stanicích Dejvická, Staroměstská a Nádraží Holešovice.

Nových toalet se za zhruba jedenáct měsíců dočká také stanice Karlovo náměstí, kde od příštího týdne probíhá výměna eskalátorů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dobrý pocit ve svém těle je důležitější než shozená kila, říká Andrea Voříšková

vydáno 27. května 2023  17:39

Influencerka @andy.fitfab je životní optimistka. Dobrou náladu šíří také v on-line světě, na Instagramu ji sleduje přes 40 tisíc uživatelů.  celý článek

Pes na dovolené není problém, připraví-li mu jeho páníček vhodné podmínky

vydáno 27. května 2023  9:27

Češi jsou národem chovatelů psů. Pro mnoho z nich představuje domácí mazlíček důležitou součást rodiny a absolvuje s nimi dovolenou a výlety.  celý článek

Outfit ze série o Homolkových i trilogie Slunce, seno je in jako nikdy

vydáno 26. května 2023  19:16

Základ šatníku tvoří černé a bílé tílko, které lze kombinovat s barvami a vzory. V zimě hřeje, v létě pohltí pot.  celý článek

Prasátko Peppa má i dospělácké fanoušky. Proč z něj vaše dítě nedostane autismus?

Strážce streamu
vydáno 26. května 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Vysílají jej ve sto osmdesáti zemích a přeložený je do mnoha desítek jazyků. I přesto se vás tenhle celosvětový fenomén, který vznikl již v roce 2004,...  celý článek