metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / -2 °C

Neděle, 16. prosince 2018. Svátek má Albína.
Toalety na Skalce
Větší foto
Toalety na Skalce | foto: Martin StehlíkMetro.cz

Nové záchodky v metru trvají déle

5. října 2018  11:34 Filip Jaroševský Metro.cz
Žlábky na moč měly skončit na Palmovce a Skalce již před měsícem.

Když vás v těchto dnech při výstupu ze stanice metra Skalka přepadne malá či velká potřeba, nejspíš budete trápit své ústrojí až do příchodu domů. Ačkoliv totiž dopravní podnik v létě avizoval dokončení rekonstrukce zmíněných toalet na konec prázdnin, viditelně opravené prostory jsou zatím cestujícím zapovězeny.

„Nové WC bude zřejmě brzy otevřeno,“ napsal čtenář Martin Stehlík, který deníku Metro zaslal fotografii z místa a získal odměnu 300 korun.

Dělníci opravující sociální zařízení ve frekventované stanici metra linky A ale nejsou jediní, kteří se při rekonstruování toalet v metru opozdili. Začátkem září se měly otevřít také opravené záchodky u západního vstupu do stanice metra Palmovka. Čuracím žlábkům pokrytým rzí a starým zdemolovaným kabinkám, na které si Pražané nezřídka stěžovali, měl být začátkem září konec také na Náměstí Republiky u výstupu směr Masarykovo nádraží. S otevřením nových toalet zde ale podle zjištění deníku Metro dělníci otáleli až do druhé poloviny září.

„V prostoru modernizovaných toalet jsou navrženy posuvné dveře a pohybová čidla, aby uživatelé nemuseli sahat na kliky a dveře. Bezdotykový kontakt doplňují moderní bezdotykové baterie vestavěné do umyvadlové desky a bezdotykové osoušeče rukou,“ uvádí výhody zbrusu nových toalet podnikový časopis dopravce DP kontakt.

Nové toalety v červnu vyfasovaly stanice jako Jinonice, Anděl směr na Knížecí či Vltavská. Opravovalo se i ve stanici I. P. Pavlova a Náměstí Míru. Nyní dopravní podnik začíná s opravami na záchodcích ve stanicích Dejvická, Staroměstská a Nádraží Holešovice.

Nových toalet se za zhruba jedenáct měsíců dočká také stanice Karlovo náměstí, kde od příštího týdne probíhá výměna eskalátorů.

Komentáře

Hlavní zprávy

Metropoli v letošním roce navštívilo více než devět milionů lidí.

Ilustrační snímek
vydáno 16. prosince 2018  13:47

Turistický ruch celosvětově sílí a Praha patří k nejnavštěvovanějším metropolím. S tímhle výsledkem přišla britská analytická společnost Euromonitor...  celý článek

Rychlé šípy oslaví 80. let od svého vzniku

Rychlé šípy štětcem Jana Fischera
vydáno 16. prosince 2018  6:40

Mirek Dušín, Širokko i Jan Tleskač by zatleskali. V neděli proběhne křest tištěné podoby plakátů Rychlých šípů, navíc se bude číst z knihy Tajemství...  celý článek

GALERIE: TSK letos dokončila rekonstrukci či výstavbu dvanácti mostů a lávek

Zenklova
vydáno 15. prosince 2018  13:15

Technická správa komunikací (TSK) má na území hlavního města na starosti více než sedm set mostů a lávek. Kromě aktuálních diagnostik těch velkých přes...  celý článek

Lev, sova či ježek. Maskota má jen polovina prvoligových týmů

Maskot
vydáno 15. prosince 2018  6:26

V zámoří je celkem běžné, že sportovní týmy mají kromě roztleskávaček své maskoty. Většinou vycházejí z klubového znaku. Často jde o zvířata a nejinak...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám