metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Pátek, 18. ledna 2019. Svátek má Vladislav.
Na Veronském náměstí se pracovalo i o víkendech.
Další 3 fotografie v galerii
Na Veronském náměstí se pracovalo i o víkendech. | foto: Lucie Mottlová, Metro.cz

Nový chodník místo starého tankodromu, místní se dočkali

4. června 2017  7:09 Lucie Mottlová Metro.cz
Skákací panák místo chodníku. Po šesti letech ho nahradila dlažba.

Nový chodník na Veronském náměstí v Horních Měcholupech v Praze už slouží lidem, kompletně má být hotový do konce června. „Bude opraven stejně jako navazující, již opravený chodník, bude tedy celý ze zámkové dlažby. Dále budou opraveny části chodníku u altánu, také ze zámkové dlažby,“ uvedla pro deník Metro Hana Černá, vedoucí oddělení investic Prahy 15. Dělníci tu pracovali i o víkendech, aby termín stihli. „Na náměstí přibyla cesta, na které si mohou děti hrát, třeba kreslit křídou nebo jezdit na koloběžce,“ raduje se Lucie Ptáčková.

Fotogalerie

Šest let trápila frekventovaná cesta mezi školou a obchodním centrem obyvatele Petrovic. Skrze školní pozemek si cestu zkracují stovky lidí, kteří bydlí za školou. Po atypickém chodníku se špatně chodilo, nemluvě o jízdě s kočárkem. Park s chodníkem vybudovala Praha 15 na soukromém pozemku za podmínky, že jej odkoupí od majitele, který pozemek získal v restituci.

Magistrát ale nakonec na odkup neměl finance. „Směnná smlouva byla předložena ke schválení radě Prahy 15,“ uvedla pro deník Metro Hana Černá. Na zasedání rady Prahy 15 minulý rok v lednu pak byla smlouva schválena a o chodník se tak začal starat nový majitel, tedy radnice. Cestu v parku tvořily betonové dlaždice střídající se s udupanou hlínou s pískem. Často se tak dlaždice střídaly s loužemi a bahnem namísto s písečným mlatem, který tu pravděpodobně měl být.

„Bohužel tento mlat je docela náročný na údržbu, musí se tak jednou za rok válcovat, respektive dosypávat, aby nevznikaly louže. Proto se mlatové cesty dělají jednolité, aby se mohly naráz válcovat,“ říká architekt Jan Kropík. Kvůli dlouhotrvajícímu odkupu pozemku o park nikdo nedbal. Město se ze zákona nemohlo starat o majetek na soukromém pozemku a soukromý majitel chtěl dané místo prodat městu, jak zněla původní dohoda.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zranění z Troji mohli dostat peníze dříve

Lávka v Troji padla v prosinci 2017. Oběti jsou dodnes bez koruny.
vydáno 18. ledna 2019  12:20

Oběti pádu trojské lávky dostanou zatím jen zálohu. Pojišťovna ji navíc možná vyplatí později, než slibují radní.  celý článek

Nový hlas v devíti stanicích metra

Stanice metra Budějovická
vydáno 18. ledna 2019  5:55

Hlášení pro nevidomé mají premiéru na Muzeu, Jinonicích i Karlově náměstí.  celý článek

Mladí filozofují, staří rovnou třídí

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  13:25

Sáčky, plastové krabičky, papír. Na třídění odpadu jsme kabrňáci.  celý článek

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám