metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / -2 °C

Neděle, 17. ledna 2021. Svátek má Drahoslav.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Nový rok v MHD pokračuje

3. ledna 2019  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Za omezení spojů mohou prázdniny či opravy kolejí.

V Badeniho ulici, která na Hradčanech spojuje Chotkovu ulici a ulici Milady Horákové, nejezdí do soboty tramvaje. Důvodem je podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehková oprava kolejí, kterou zde už bylo třeba provést. Některé linky tramvají tak od včerejška jezdí po objízdných trasách.

„Linky číslo 2 a 97 jsou v úseku Vozovna Střešovice a Malostranská odkloněny přes zastávky Pražský hrad a Královský letohrádek. Linka číslo 12 bude v úseku Strossmayerovo náměstí a Malostranská odkloněna přes zastávku Čechův most. Linky číslo 18 a 20 jsou mezi Vítězným náměstím a Malostranskou odkloněny přes zastávky Prašný most, Pražský hrad a Královský letohrádek,“ říká Řehková a dodává, že v souvislosti s výlukou dojde také ke zrušení zastávky Chotkovy sady.

Omezení se ovšem dočkají nejen tramvajové linky v šesté městské části, ale všechny ostatní spoje MHD po celé metropoli. Podle mluvčího organizátora dopravy Ropid Filipa Drápala se vše vrátí do starých kolejí od pátku. V tento den totiž končí novoroční provoz. „Dnes a zítra se provoz tramvají, metra a autobusů řídí podle jízdních řádů pro pracovní den – prázdniny,“ vysvětluje Drápal.

Badeniho ulici se vyhněte

  • Pojede to jinak. Za výluky v MHD mohou opravy i omezení spojů po svátcích
  • Pozor na drobné písmo v jízdních řádech. Deník Metro přináší čtenářům shrnutí nejdůležitějších krátkodobých změn.
  • Dnes a zítra, tedy třetího a čtvrtého ledna, je provoz městských linek hromadné dopravy v Praze shodný s tím, jaký byl mezi svátky. Městské linky se tedy řídí podle jízdních řádů pro pracovní den v režimu prázdniny. Provoz příměstských linek a vlaků je naopak řízen dle platných jízdních řádů pro pracovní den.
  • V sobotu 5. a v neděli 6. ledna se již všechny linky klasicky řídí podle sobotních a nedělních jízdních řádů. Výjimkou je linka 143, která nebude v provozu.
  • V Badeniho ulici v Praze 6 nebudou jezdit tramvaje až do soboty pátého ledna. Některé tramvajové linky tak od včerejších zhruba dvaceti hodin večer do sobotních 00.30 hodin ráno pojedou po objízdných trasách.
  • Linky číslo 2 a 97 pojedou do soboty v úseku mezi Vozovnou Střešovice a Malostranskou přes zastávky Pražský hrad a Královský letohrádek. Linka číslo 12 pojede v úseku Strossmayerovo náměstí – Malostranská přes zastávku Čechův most a tramvaje číslo 18 a 20 mezi Vítězným náměstím a Malostranskou pojedou přes zastávky Prašný most, Pražský hrad a Královský letohrádek.
  • Dopravní podnik na letošní rok chystá také celou řadu oprav kolejí. Ty nejvýraznější proběhnou v Nádražní ulici, na trati ze žižkovské Ohrady na Palmovku.
  • Rekonstruovat se budou koleje mezi ulicí Vladimírova a vozovnou Pankrác v Praze 4. Dělníci se objeví také na Bubenském nábřeží a v ulici Komunardů v sedmé městské části.
  • Od října dopravní podnik opravuje také eskalátory ze stanice metra B Karlovo náměstí. Práce u východního vstupu do stanice od Resslovy ulice se uzavřely na dlouhých deset a půl měsíce. Dopravce plánuje být hotov letos v srpnu.

Komentáře

Hlavní zprávy

S výstavbou moderního terminálu se začne nejdřív za čtyři roky. Nevyužité návrhy v koši neleží

Vítězný návrh na první podobu terminálu vysokorychlostní železnice v Česku.
vydáno 17. ledna 2021  5:56

Poblíž Nehvizd nacházejících se severovýchodně od hlavního města má za několik let začít vznikat jedna z nejmodernějších železničních staveb v Evropě....  celý článek

„Zabíjejte popírače klimatických změn.“ Název nové divadelní hry dráždí

Nápisy nad vchodem divadla oznamují nejbližší hru.
vydáno 16. ledna 2021  5:39

Švandovo divadlo uvede kontroverzní satiru Davida Finnigana on-line. Její název vyvolal velkou vlnu kontroverze i v Austrálii, kde měla hra premiéru.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Arsène Lupin je černoch z Nedotknutelných. A nosí nový kabát

Omar Sy Strážce streamu
vydáno 15. ledna 2021  15:42

Legendární britský detektiv Sherlock Holmes se dočkal moderního pojetí hned několikrát. Proč by to nemohl u diváků zkusit jeho neméně slavný a všemi...  celý článek

Swingers party, Salátem přátele nezískáš nebo Máš nějaký kámošky? Hledali jsme vtipné wifiny

Vytáhněte mobil a vyrazte na lov! Pobavíte se.
vydáno 15. ledna 2021  9:09

Zapomeňte na pokémony. Vezměte mobil a vyrazte do ulic metropole. Zažijete neuvěřitelnou zábavu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy