metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 7 °C

Neděle, 7. března 2021. Svátek má Tomáš.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Nový rok v MHD pokračuje

3. ledna 2019  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Za omezení spojů mohou prázdniny či opravy kolejí.

V Badeniho ulici, která na Hradčanech spojuje Chotkovu ulici a ulici Milady Horákové, nejezdí do soboty tramvaje. Důvodem je podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehková oprava kolejí, kterou zde už bylo třeba provést. Některé linky tramvají tak od včerejška jezdí po objízdných trasách.

„Linky číslo 2 a 97 jsou v úseku Vozovna Střešovice a Malostranská odkloněny přes zastávky Pražský hrad a Královský letohrádek. Linka číslo 12 bude v úseku Strossmayerovo náměstí a Malostranská odkloněna přes zastávku Čechův most. Linky číslo 18 a 20 jsou mezi Vítězným náměstím a Malostranskou odkloněny přes zastávky Prašný most, Pražský hrad a Královský letohrádek,“ říká Řehková a dodává, že v souvislosti s výlukou dojde také ke zrušení zastávky Chotkovy sady.

Omezení se ovšem dočkají nejen tramvajové linky v šesté městské části, ale všechny ostatní spoje MHD po celé metropoli. Podle mluvčího organizátora dopravy Ropid Filipa Drápala se vše vrátí do starých kolejí od pátku. V tento den totiž končí novoroční provoz. „Dnes a zítra se provoz tramvají, metra a autobusů řídí podle jízdních řádů pro pracovní den – prázdniny,“ vysvětluje Drápal.

Badeniho ulici se vyhněte

  • Pojede to jinak. Za výluky v MHD mohou opravy i omezení spojů po svátcích
  • Pozor na drobné písmo v jízdních řádech. Deník Metro přináší čtenářům shrnutí nejdůležitějších krátkodobých změn.
  • Dnes a zítra, tedy třetího a čtvrtého ledna, je provoz městských linek hromadné dopravy v Praze shodný s tím, jaký byl mezi svátky. Městské linky se tedy řídí podle jízdních řádů pro pracovní den v režimu prázdniny. Provoz příměstských linek a vlaků je naopak řízen dle platných jízdních řádů pro pracovní den.
  • V sobotu 5. a v neděli 6. ledna se již všechny linky klasicky řídí podle sobotních a nedělních jízdních řádů. Výjimkou je linka 143, která nebude v provozu.
  • V Badeniho ulici v Praze 6 nebudou jezdit tramvaje až do soboty pátého ledna. Některé tramvajové linky tak od včerejších zhruba dvaceti hodin večer do sobotních 00.30 hodin ráno pojedou po objízdných trasách.
  • Linky číslo 2 a 97 pojedou do soboty v úseku mezi Vozovnou Střešovice a Malostranskou přes zastávky Pražský hrad a Královský letohrádek. Linka číslo 12 pojede v úseku Strossmayerovo náměstí – Malostranská přes zastávku Čechův most a tramvaje číslo 18 a 20 mezi Vítězným náměstím a Malostranskou pojedou přes zastávky Prašný most, Pražský hrad a Královský letohrádek.
  • Dopravní podnik na letošní rok chystá také celou řadu oprav kolejí. Ty nejvýraznější proběhnou v Nádražní ulici, na trati ze žižkovské Ohrady na Palmovku.
  • Rekonstruovat se budou koleje mezi ulicí Vladimírova a vozovnou Pankrác v Praze 4. Dělníci se objeví také na Bubenském nábřeží a v ulici Komunardů v sedmé městské části.
  • Od října dopravní podnik opravuje také eskalátory ze stanice metra B Karlovo náměstí. Práce u východního vstupu do stanice od Resslovy ulice se uzavřely na dlouhých deset a půl měsíce. Dopravce plánuje být hotov letos v srpnu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doma míváme načančáno, ale venku jsme jako čuňátka

Není mezi těmito plechovkami i některá „vaše“?
vydáno 7. března 2021  17:49

Plechovka letí do křoviska, nedopalek na zem. V obýváku bychom vajgla do koberce zřejmě netípli.  celý článek

Sběratel. Příběhy hodinek někdy dojmou chlapy k slzám

Vzácné kapesní hodinky
vydáno 7. března 2021  11:58

Sběratelství je neodolatelná vášeň. Muž, říkejme mu třeba Vladimír, dokáže o hodinkách, které sbíral, vyprávět hodiny a hodiny. O tom, jak k jednotlivým...  celý článek

Nevypadá to jako respirátor, do krámu vás nepustím! Majitelé nanošátků mají problém

Nanošátek FFP2
vydáno 7. března 2021  6:24

Vyjít z domu znamená vybavit se mnoha lejstry. A mít papíry i od výrobce nákrčníků.  celý článek

Bez odborné literatury se svět neobejde, je to cesta k pokroku, říká zakladatel nakladatelství

Rodina Svitákova. Roman zcela vpravo, Klára po jeho pravici
vydáno 6. března 2021  14:21

Nakladatelský dům Grada letos slaví 30 let na knižním trhu, kde patří mezi špičku. Do rodinné firmy nastupuje nová generace a učí se čelit krizi. O...  celý článek

Vaše fotky z Prahy