metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 0 °C

Pondělí, 6. prosince 2021. Svátek má Mikuláš.
Výstavba v lokalitě Milíčovský háj - jih a východ | foto: Skanska.czMetro.cz

Nových bytů je v Praze víc, než jaký je o ně zájem

  15:18
V metropoli developeři rozjíždějí stále nové a nové bytové projekty, ale zájem o byty není tak velký, jak předpokládali. Na konci roku jich zůstalo neprodaných tisíc dvě stě padesát.

Nabídka volných nových bytů v Praze převyšuje poptávku o 12,5 procenta. Aktuálně je k dispozici 6750 nových bytů, loni jich developeři prodali celkem 5950, uvedla dnes developerská společnost Skanska Reality.

Na konci loňského roku developeři podle firmy nabízeli 1250 dokončených neprodaných bytů. Průměrná nabídková cena loni stagnovala na 58 tisících korun za metr čtvereční.

Staví se hlavně v lokalitách na okrajích města

Nové byty tak zůstávají levnější, než před několika lety. Zatímco v roce 2010 by sedmdesátimetrový byt 3+kk bez příslušenství v Praze průměrně stál 4,47 milionu korun, nyní tento byt vyjde na 3,997 milionu korun.

„Průměrné ceny za metr čtvereční stále stagnují, což je způsobeno přidáváním levných projektů v okrajových částech Prahy. Také hypotéky jsou na rekordně nízké úrovni. Ke konci loňského roku byly průměrně na 2,37 procenta,“ uvedla generální ředitelka Skanska Reality Naděžda Ptáčková.

Mezi lokalitami s největším počtem nově zahájených projektů jsou Horní Měcholupy, Stodůlky, Háje, Braník, Hloubětín a Letňany. „Součet nově zahájených bytů v těchto lokalitách dává dohromady zhruba dvě třetiny celkového objemu nově zahájených projektů ve třetím čtvrtletí 2014,“ uvedla Skanska Reality.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Za covidu se Češi do odvykání od cigaret příliš nehrnou, říká odbornice na odvykání

vydáno 5. prosince 2021  6:30

„Léčili jsme už i devítiletou dívenku,“ říká Eva Králíková, jedna z předních odbornic na odvykání kouření. Jestli na něčem trvá, tak na tom, aby se ani po...  celý článek

Ten sexuální predátor vypálil obří díru do celé generace dětí, říká mladá spisovatelka

vydáno 4. prosince 2021  16:00

Chodila do školy teprve krátce a už se setkala se sexuálním predátorem. V divadelním kroužku. Třicetiletá autorka Hana D. Lehečková si počkala, až ji to...  celý článek

Vaše fotky z Prahy