metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 15 °C

Středa, 22. září 2021. Svátek má Darina.

Dalších 15 fotografií v galerii
Lešení na Nuselském mostě. | foto: Robert Oppelt, Metro.cz

Nuselský most už není pro sebevrahy nedobytný. Bude ho chránit vyšší plot

  11:59
Zábradlí a boky mostu sice stále hlídá vysoká bariéra z ­plastu a pletiva, oprava mostu sebevrahů ale otevřela možné cesty pro ty, kteří chtějí skokem ukončit svůj život. Dokazuje to případ z počátku tohoto týdne, kdy muž pronikl za plot a od skoku ho odradila až policejní vyjednavačka.

„Byl to první případ na Nuselském mostě po dlouhé době. Díky lešení se podařilo muži dostat přes zábrany,“ říká mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernstová.

Odpovědnost za zabezpečení stavby má podle správce mostu Technické správy komunikací stavební firma. „Zatím si nikdo na zabezpečení stavby nestěžoval ani se nikdo nepokusil na stavbu proniknout,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Na lešení brání vstup žiletkový ostnatý drát

Noční a tak na most ale donutil firmy posílit zabezpečení. Na straně od Karlova tak vstupu z lešení na most brání žiletkový ostnatý drát. Zbytek staveniště ale zatím připomíná běžnou stavbu. Stačí překonat jen běžnou stavební ohradu a proniknete do míst, odkud se lze bez problémů dostat za zábradlí.

To se ale podle Pavla Kameníka, mluvčího jedné ze stavebních firem, která most opravuje, změní. „Strážní služba dostala za úkol si v ­noci více všímat lidí, kteří se motají kolem,“ popisuje Kameník ze společnosti SMP CZ. Dále byl podle něj zesílen a ­zvýšen plot zejména u ­paty pilířů, kudy tam muž v noci pronikl. „Hledáme a ­průběžně přijímáme i další opatření pro zvýšení bezpečnosti,“ dodal Kameník.

Oprava mostu potrvá až do půlky prosince

Na Nuselském mostě letos pokračuje oprava mostu a ­jeho pilířů. Rekonstrukce je naplánována až do 15. prosince. Dělníci nově izolující mostovku, položí nový povrch vozovky v pomalém pruhu a opraví přilehlý chodník ve směru do centra. Nedílnou součástí je obnova pláště celého mostu, která se provádí ze zavěšené lávky.

Rekonstrukce mostu začala už před dvěma lety. Hotová je oprava středního dělicího pasu a výměna stožárů veřejného osvětlení, část mostovek a izolace.

Komentáře

Hlavní zprávy

Plzeňský výrobce Škoda představil první dokončený elektrobus Škoda E’City.

vydáno 22. září 2021  19:10

Vozidlo je již v základních barvách nového jednotného stylu Pražské integrované dopravy. Dopravní podnik (DPP) jich má objednáno celkem čtrnáct. První...  celý článek

Komerční sdělení

Nejpřekládanější jazyky: S čím se překladatelé nejčastěji potýkají?

vydáno 22. září 2021

Ačkoliv se to tak na první pohled nemusí vůbec zdát, překladatelství je velmi náročná práce. Ať už se jedná o překlad z jakéhokoliv jazyka, vždy je třeba...  celý článek

Prohlídky jsou důležité. Kromě změření dioptrií dokážou odhalit i závažné choroby

vydáno 21. září 2021  5:29

Zvláště po 60. roce života by vaše kroky měly směřovat k očaři každý rok. Ve skutečnosti ale více než čtvrtina seniorů v posledním roce v oční ordinaci...  celý článek

Nedoceněný vitamin D. Češi ho mají málo a spousta z nich o tom ani neví

vydáno 20. září 2021  15:03

Je to možná překvapivé, ale nedostatek vitaminu D je jedním z důvodů, proč v zimě či na jaře onemocníte chřipkou nebo jinými respiračními onemocněními....  celý článek

Vaše fotky z Prahy