metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 24 °C

Úterý 28. června 2022. Svátek má Lubomír

Dalších 15 fotografií v galerii
Lešení na Nuselském mostě. | foto: Robert Oppelt, Metro.cz

Nuselský most už není pro sebevrahy nedobytný. Bude ho chránit vyšší plot

  11:59
Zábradlí a boky mostu sice stále hlídá vysoká bariéra z ­plastu a pletiva, oprava mostu sebevrahů ale otevřela možné cesty pro ty, kteří chtějí skokem ukončit svůj život. Dokazuje to případ z počátku tohoto týdne, kdy muž pronikl za plot a od skoku ho odradila až policejní vyjednavačka.

„Byl to první případ na Nuselském mostě po dlouhé době. Díky lešení se podařilo muži dostat přes zábrany,“ říká mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernstová.

Odpovědnost za zabezpečení stavby má podle správce mostu Technické správy komunikací stavební firma. „Zatím si nikdo na zabezpečení stavby nestěžoval ani se nikdo nepokusil na stavbu proniknout,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Na lešení brání vstup žiletkový ostnatý drát

Noční a tak na most ale donutil firmy posílit zabezpečení. Na straně od Karlova tak vstupu z lešení na most brání žiletkový ostnatý drát. Zbytek staveniště ale zatím připomíná běžnou stavbu. Stačí překonat jen běžnou stavební ohradu a proniknete do míst, odkud se lze bez problémů dostat za zábradlí.

To se ale podle Pavla Kameníka, mluvčího jedné ze stavebních firem, která most opravuje, změní. „Strážní služba dostala za úkol si v ­noci více všímat lidí, kteří se motají kolem,“ popisuje Kameník ze společnosti SMP CZ. Dále byl podle něj zesílen a ­zvýšen plot zejména u ­paty pilířů, kudy tam muž v noci pronikl. „Hledáme a ­průběžně přijímáme i další opatření pro zvýšení bezpečnosti,“ dodal Kameník.

Oprava mostu potrvá až do půlky prosince

Na Nuselském mostě letos pokračuje oprava mostu a ­jeho pilířů. Rekonstrukce je naplánována až do 15. prosince. Dělníci nově izolující mostovku, položí nový povrch vozovky v pomalém pruhu a opraví přilehlý chodník ve směru do centra. Nedílnou součástí je obnova pláště celého mostu, která se provádí ze zavěšené lávky.

Rekonstrukce mostu začala už před dvěma lety. Hotová je oprava středního dělicího pasu a výměna stožárů veřejného osvětlení, část mostovek a izolace.

Komentáře

Hlavní zprávy

V pražském podzemí běhali robohafani. Pomohou vytvořit virtuální mapu tunelů

vydáno 28. června 2022  20:00

Mechaničtí strážci z ČVUT mapovali bez dozoru člověka stovky kilometrů kolektorů. Výsledkem má být unikátní 3D mapa.  celý článek

Zpestřete svým dětem poslední den školního roku. Máme pro vás tipy na zábavu i sladké odměny

vydáno 28. června 2022  16:50

A je to tady. Dlouho očekávaný den všech žáků i studentů. Zítra si zajdou pro vysvědčení a už jim začínají prázdniny. Řada pražských institucí si pro děti...  celý článek

Ujíždí ti to? Klánovický „vlakáč“ nafasoval další panel s časy

vydáno 28. června 2022  11:36

Nové tabule s odjezdy se brzy objeví i na dalších zastávkách. Budou ale vypadat spíše jako ty na Palackého náměstí.  celý článek

Řekni, kde ti ptáci jsou? Život jim komplikují třeba dráty i straky

vydáno 28. června 2022  5:13

„Koně orali, šohájek rozséval a na nebi vysokém skřivánek pěkně zpíval.“ Tohle zažijete spíš už jen v lidovkách. Ptactvo z našeho světa mizí.   celý článek