metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 6 °C

Pondělí 5. prosince 2022. Svátek má Jitka

Dalších 15 fotografií v galerii
Lešení na Nuselském mostě. | foto: Robert Oppelt, Metro.cz

Nuselský most už není pro sebevrahy nedobytný. Bude ho chránit vyšší plot

  11:59
Zábradlí a boky mostu sice stále hlídá vysoká bariéra z ­plastu a pletiva, oprava mostu sebevrahů ale otevřela možné cesty pro ty, kteří chtějí skokem ukončit svůj život. Dokazuje to případ z počátku tohoto týdne, kdy muž pronikl za plot a od skoku ho odradila až policejní vyjednavačka.

„Byl to první případ na Nuselském mostě po dlouhé době. Díky lešení se podařilo muži dostat přes zábrany,“ říká mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernstová.

Odpovědnost za zabezpečení stavby má podle správce mostu Technické správy komunikací stavební firma. „Zatím si nikdo na zabezpečení stavby nestěžoval ani se nikdo nepokusil na stavbu proniknout,“ uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Na lešení brání vstup žiletkový ostnatý drát

Noční a tak na most ale donutil firmy posílit zabezpečení. Na straně od Karlova tak vstupu z lešení na most brání žiletkový ostnatý drát. Zbytek staveniště ale zatím připomíná běžnou stavbu. Stačí překonat jen běžnou stavební ohradu a proniknete do míst, odkud se lze bez problémů dostat za zábradlí.

To se ale podle Pavla Kameníka, mluvčího jedné ze stavebních firem, která most opravuje, změní. „Strážní služba dostala za úkol si v ­noci více všímat lidí, kteří se motají kolem,“ popisuje Kameník ze společnosti SMP CZ. Dále byl podle něj zesílen a ­zvýšen plot zejména u ­paty pilířů, kudy tam muž v noci pronikl. „Hledáme a ­průběžně přijímáme i další opatření pro zvýšení bezpečnosti,“ dodal Kameník.

Oprava mostu potrvá až do půlky prosince

Na Nuselském mostě letos pokračuje oprava mostu a ­jeho pilířů. Rekonstrukce je naplánována až do 15. prosince. Dělníci nově izolující mostovku, položí nový povrch vozovky v pomalém pruhu a opraví přilehlý chodník ve směru do centra. Nedílnou součástí je obnova pláště celého mostu, která se provádí ze zavěšené lávky.

Rekonstrukce mostu začala už před dvěma lety. Hotová je oprava středního dělicího pasu a výměna stožárů veřejného osvětlení, část mostovek a izolace.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pokud budete dárky pod stromeček lovit on-line, dejte si pozor na podvodníky

vydáno 5. prosince 2022  6:31

Věci z druhé ruky jsou díky příznivé ceně a ekologickému aspektu čím dál oblíbenější. Dříve sloužily spíše pro osobní potřebu, zato letos se pod...  celý článek

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek

Když architekti kouzlí, vznikají skládačky, sluje, převisy. Chtěli byste v tom bydlet?

PRAHA? AHA!
vydáno 4. prosince 2022  11:58

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Spadla vám do díry v poklopu klíče či jiná cennost? Některé kanály za úplatu odklápějí

vydáno 4. prosince 2022  6:00

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělat, když vám spadnou klíče do kanálu? Podobná svízelná situace se přitom může lehce stát každému. V takovém případě je...  celý článek