metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Pátek 7. října 2022. Svátek má Justýna
Stadion Ďolíček | foto: Luděk Kovář - Wikimedia Commons

O budoucnosti Ďolíčku se má rozhodnout do konce března

  14:31
O budoucnosti vršovického Ďolíčku, stadionu fotbalových Bohemians 1905, se má rozhodnout do konce března. "Praha 10 chce do té doby dokončit jednání s vlastníky stadionu o jeho odkupu nebo o výměně pozemků. ČTK to řekl radní Prahy 10 Petr Vozobule (Desítka pro domácí). Záležitost by chtěl vyřešit do poloviny letních prázdnin.

Vedení městské části nyní čeká na dokončení znaleckého odhadu ceny stadionu. Již dříve byla jeho hodnota odhadnuta na 84,5 milionu korun, od té doby ale uskutečnila například investice do vyhřívaného trávníku. Nová cena by se tak měla o několik milionů navýšit.

Praha 10 již předběžně s vlastníky stadionu jednala, podle Vozobuleho jsou připraveni k dohodě. Reálné jsou dvě varianty řešení. První počítá s odkupem stadionu, druhá se směnou za sousední pozemek. Ten má hodnotu asi 60 milionů korun, podle platného stavebního povolení by na něm mělo vyrůst obchodní centrum. Rozdíl by radnice doplatila. Peníze na obě varianty má desátá městská část připraveny v rozpočtové rezervě.

Fotbalový klub bude stadion městské části splácet

V případě dohody s majiteli stadionu musí záměr odsouhlasit rada a zastupitelstvo městské části. Schválit jej také bude muset vedení hlavního města. Pokud by ke koupi nebo směně došlo, fotbalový klub by následně podle předběžných představ Praze 10 hodnotu stadionu po 20 let splácel.

Vlastníkem stadionu je nyní akciová společnost Bohemians Real. Ta je z poloviny vlastněna skupinou CTY Group, druhá polovina patřila v minulosti zmizelému podnikateli a členovi výkonného výboru FAČR Miroslavu Křížovi z Plzně.

Klokani se do Ďolíčku vrátili z vyhnanství v Edenu

Stadion v Ďolíčku nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny. Rozhodnutí nelibě nesli fanoušci Bohemky i Slavie, která je na stadionu domácím týmem. Po sestupu do druhé ligy se Klokani do Ďolíčku vrátili. Po investicích do areálu v něm zůstali i po opětovném návratu do první ligy.

Fanoušci se v minulosti obávali, že stadion bude zbourán. Kvůli záchraně "Bohemky" a populárního Ďolíčku fanoušci kandidovali do zastupitelstva městské části. Po volbách se stali součástí radniční koalice a odkoupení stadionu se dostalo do programového prohlášení rady.

Komentáře

Hlavní zprávy

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek

Geny nám předávají moudrost rodičů. Mohou ale přenášet napříč rody i smrt

vydáno 5. října 2022  11:16

Sestavujeme si sáhodlouhé rodové stromy, pátráme po slavných předcích, hrabeme se v archivech, zda jsme náhodou neměli v dávných generacích urozené...  celý článek

Natáčí žraloky i levharty. Teď filmařům nabízí techniku pro natáčení pod vodou

vydáno 5. října 2022  5:37

Je to trochu zvláštní reportáž. Redaktor i respondent jsou na boso. Redaktor má navíc mokré vlasy. Kousek od dvojice se ještě ke všemu vznáší vodní víla....  celý článek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

vydáno 4. října 2022  19:07

Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním...  celý článek