metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota 3. června 2023. Svátek má Tamara
Stadion Ďolíček | foto: Luděk Kovář - Wikimedia Commons

O budoucnosti Ďolíčku se má rozhodnout do konce března

  14:31
O budoucnosti vršovického Ďolíčku, stadionu fotbalových Bohemians 1905, se má rozhodnout do konce března. "Praha 10 chce do té doby dokončit jednání s vlastníky stadionu o jeho odkupu nebo o výměně pozemků. ČTK to řekl radní Prahy 10 Petr Vozobule (Desítka pro domácí). Záležitost by chtěl vyřešit do poloviny letních prázdnin.

Vedení městské části nyní čeká na dokončení znaleckého odhadu ceny stadionu. Již dříve byla jeho hodnota odhadnuta na 84,5 milionu korun, od té doby ale uskutečnila například investice do vyhřívaného trávníku. Nová cena by se tak měla o několik milionů navýšit.

Praha 10 již předběžně s vlastníky stadionu jednala, podle Vozobuleho jsou připraveni k dohodě. Reálné jsou dvě varianty řešení. První počítá s odkupem stadionu, druhá se směnou za sousední pozemek. Ten má hodnotu asi 60 milionů korun, podle platného stavebního povolení by na něm mělo vyrůst obchodní centrum. Rozdíl by radnice doplatila. Peníze na obě varianty má desátá městská část připraveny v rozpočtové rezervě.

Fotbalový klub bude stadion městské části splácet

V případě dohody s majiteli stadionu musí záměr odsouhlasit rada a zastupitelstvo městské části. Schválit jej také bude muset vedení hlavního města. Pokud by ke koupi nebo směně došlo, fotbalový klub by následně podle předběžných představ Praze 10 hodnotu stadionu po 20 let splácel.

Vlastníkem stadionu je nyní akciová společnost Bohemians Real. Ta je z poloviny vlastněna skupinou CTY Group, druhá polovina patřila v minulosti zmizelému podnikateli a členovi výkonného výboru FAČR Miroslavu Křížovi z Plzně.

Klokani se do Ďolíčku vrátili z vyhnanství v Edenu

Stadion v Ďolíčku nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny. Rozhodnutí nelibě nesli fanoušci Bohemky i Slavie, která je na stadionu domácím týmem. Po sestupu do druhé ligy se Klokani do Ďolíčku vrátili. Po investicích do areálu v něm zůstali i po opětovném návratu do první ligy.

Fanoušci se v minulosti obávali, že stadion bude zbourán. Kvůli záchraně "Bohemky" a populárního Ďolíčku fanoušci kandidovali do zastupitelstva městské části. Po volbách se stali součástí radniční koalice a odkoupení stadionu se dostalo do programového prohlášení rady.

Komentáře

Hlavní zprávy

Arnie is back! Netflixovská hitovka FUBAR je rutinní komedie s občasnou akcí

Strážce streamu
vydáno 2. června 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Jean-Claude Van Damme je na seriálovém poli sebeparodický Van Johnson, Sylvester Stallone je chlapácký Král Tulsy a Arnold Schwarzenegger má teď svůj...  celý článek

V holubníku jsou obydlené zatím jen čtyři „ložnice“. Vajíčka tu z hnízd odebírají pravidelně

vydáno 2. června 2023  5:52

„Tohle je umělé a tohle teplé je pravé,“ ukazuje mi dvě vajíčka Kateřina Brabencová ze spolku Holubi v nouzi. Ta pomáhá Záchranné stanici hl. m. Prahy se...  celý článek

Komerční sdělení

Blades se představí v tv zápase Snapbacks ligy proti Bratislavě Monarchs

vydáno 2. června 2023

Na městském stadionu v Ústí nad Labem přivítají v rámci 8. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu domácí hráči Blades soupeře z Bratislavy. Zápas od 16:10...  celý článek

Jičínský pivovar vypustil Řáholeckou sojku. V Olomouci vám nově načepují i Fridu a Sherlocka

vydáno 1. června 2023  12:29

Zatímco před deseti lety bylo na našem území zhruba 100 minipivovarů, momentálně jich je 507. Kvůli pandemii a jiným těžkostem sice některé v posledních...  celý článek