metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 17 °C

Sobota, 24. října 2020. Svátek má Nina.
Stadion Ďolíček
Stadion Ďolíček | foto: Luděk Kovář - Wikimedia Commons

O budoucnosti Ďolíčku se má rozhodnout do konce března

24. února 2014  14:31 ČTK
O budoucnosti vršovického Ďolíčku, stadionu fotbalových Bohemians 1905, se má rozhodnout do konce března. "Praha 10 chce do té doby dokončit jednání s vlastníky stadionu o jeho odkupu nebo o výměně pozemků. ČTK to řekl radní Prahy 10 Petr Vozobule (Desítka pro domácí). Záležitost by chtěl vyřešit do poloviny letních prázdnin.

Vedení městské části nyní čeká na dokončení znaleckého odhadu ceny stadionu. Již dříve byla jeho hodnota odhadnuta na 84,5 milionu korun, od té doby ale uskutečnila například investice do vyhřívaného trávníku. Nová cena by se tak měla o několik milionů navýšit.

Praha 10 již předběžně s vlastníky stadionu jednala, podle Vozobuleho jsou připraveni k dohodě. Reálné jsou dvě varianty řešení. První počítá s odkupem stadionu, druhá se směnou za sousední pozemek. Ten má hodnotu asi 60 milionů korun, podle platného stavebního povolení by na něm mělo vyrůst obchodní centrum. Rozdíl by radnice doplatila. Peníze na obě varianty má desátá městská část připraveny v rozpočtové rezervě.

Fotbalový klub bude stadion městské části splácet

V případě dohody s majiteli stadionu musí záměr odsouhlasit rada a zastupitelstvo městské části. Schválit jej také bude muset vedení hlavního města. Pokud by ke koupi nebo směně došlo, fotbalový klub by následně podle předběžných představ Praze 10 hodnotu stadionu po 20 let splácel.

Vlastníkem stadionu je nyní akciová společnost Bohemians Real. Ta je z poloviny vlastněna skupinou CTY Group, druhá polovina patřila v minulosti zmizelému podnikateli a členovi výkonného výboru FAČR Miroslavu Křížovi z Plzně.

Klokani se do Ďolíčku vrátili z vyhnanství v Edenu

Stadion v Ďolíčku nesplňoval prvoligové podmínky, proto ho Bohemians 1905 museli opustit a přesunout se do nedaleké Synot Tip Areny. Rozhodnutí nelibě nesli fanoušci Bohemky i Slavie, která je na stadionu domácím týmem. Po sestupu do druhé ligy se Klokani do Ďolíčku vrátili. Po investicích do areálu v něm zůstali i po opětovném návratu do první ligy.

Fanoušci se v minulosti obávali, že stadion bude zbourán. Kvůli záchraně "Bohemky" a populárního Ďolíčku fanoušci kandidovali do zastupitelstva městské části. Po volbách se stali součástí radniční koalice a odkoupení stadionu se dostalo do programového prohlášení rady.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zóny v Malešicích jsou vyznačovány velmi nedbale. TSK slibuje, že se sem vrátí

Takhle byla označena modrá zóna v Malešicích v ulici Limuzská
vydáno 23. října 2020  19:54

Když se v hlavním městě objevují na vozovce zbrusu nové čáry pro parkování, nebývá z toho obvykle spousta čtenářů deníku Metro dvakrát nadšená.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Chicagský tribunál je buldozerem žebříčků. Na Netflixu i ČSFD

Sacha Baron Cohen (vlevo) a Jeremy Strong Strážce streamu
vydáno 23. října 2020  15:27

Už jste stihli zkouknout Chicagský tribunál? Pokud ne, tak to určitě brzy napravte. Tohle soudní drama, které je od minulého pátku k vidění na internetové...  celý článek

Ostuda města? Ne, pouze zkratka

Cyklisté si tudy cestu zkracují. Napsali jste nám
vydáno 23. října 2020  10:59

Mapy.cz radí projet pole. Cedule na místě však vedou kolem.  celý článek

Stylově i v tričku velkém jako padák

Oversized péřovka, H&M
vydáno 23. října 2020  5:45

Oversize móda umí zamotat hlavu. Jak na ni vám poradí Metro.  celý článek

Vaše fotky z Prahy