metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 7 °C

Čtvrtek, 17. ledna 2019. Svátek má Drahoslav.
Branické divadlo.
Větší foto
Branické divadlo. | foto: PackaCreative Commons

O osudu Branického divadla rozhodnou noví radní

7. listopadu 2018  6:44 Filip Jaroševský Metro.cz
Branické divadlo je už zase bez pána. Vymodlený nájemce – společnost BCD CZ principála Václava Čížkovského, jež se divadla před dvěma lety ujala – totiž neplatil Praze 4 sjednané nájemné. Osud více než sto let staré budovy je nyní nejasný. Podle mluvčího čtvrté městské části Jiřího Bigase o něm rozhodnou v následujících týdnech noví zastupitelé.

„Rozhodnutí o ukončení nájemní smlouvy totiž padlo před volbami, 19. září,“ říká pro deník Metro Bigas. Ztráta nájemce potkala divadlo v nevhodnou chvíli. Přestože od jeho rekonstrukce a následného zprovoznění uplynuly dva roky, ke své původní slávě má stále daleko. Umělecký ředitel divadla Václav Čížkovský se navíc nechal opakovaně slyšet, že se během této doby podařilo odstranit poslední technické závady, které budovu soužily. 

Právě díky potřebným investicím do ozvučení a provozního vybavení si však mohl nájemce před dvěma lety vyjednat výhodnější smlouvu. Do divadla se totiž ani po šestnáctimilionové rekonstrukci nikdo moc nehrnul a radnice Prahy 4 musela nájemce lákat na finanční úlevy.

„Rada městské části se rozhodla podpořit zahájení provozu na této divadelní scéně vylepšením podmínek nájemního vztahu. Nájemce by měl v prvních šesti měsících hradit jen deset procent nájemného, v následujících šesti měsících padesát a až od třináctého měsíce plnou částku. Radnice slibuje také přímou dotaci až do výše tři sta tisíc korun v každém z prvních dvou let nájmu,“ informoval tehdy tiskový odbor Prahy 4.

Ani přes opakovanou snahu se deníku Metro nepodařilo získat vyjádření vedení divadla. To se však na svém webu tváří, že se pro diváky zatím nic měnit nebude. Lístky si je zde možné pořídit i na prosincová představení. Tím je například Talk show Ladislava Heryána Polní nemocnice, která je naplánováno před Mikulášem – na pátého prosince. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Výluky potrápí Střešovice i centrum

Ilustrační snímek
vydáno 17. ledna 2019  9:59

Krátkodobých výluk se koná v hlavním městě více než stovka ročně. Většinou za ně mohou nejrůznější opravy, jejichž cena se podle mluvčí dopravního podniku...  celý článek

Spider-Man kráčí po Karlově mostě

Michelle Jonesová a Tom Holland (Spider-Man)
vydáno 17. ledna 2019  5:55

Upoutávky na nový film o pavoučím muži ukazují záběry pražských lokací.  celý článek

Opilce na našich sjezdovkách policie kontrolovat nemůže

Ilustrační snímek
vydáno 16. ledna 2019  14:45

Příležitostí dát si pivo nebo panáka je na sjezdovkách a v jejich blízkosti víc než dost.  celý článek

Dánští detektivové naposledy stylově. Řeší mumie a potraty

Série knih Jussiho Adlera-Olsena čítá již sedm dílů. Složka 64 bude poslední...
vydáno 16. ledna 2019  11:30

Oddělení Q se na plátnech kin pouští do svého posledního případu.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám