metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Čtvrtek 2. února 2023. Svátek má Nela

Větší foto
Metr životního prostoru v ulici Za Strahovem | foto: Metro.cz

O parkovací místa se v Praze bojuje i na úkor pěších

  6:17
Chodec je na chodníku tím posledním, s kým by se počítalo. Alespoň na jedné straně břevnovské ulice Za Strahovem. Parkovací stání tady zabírají dobré dvě třetiny chodníku. Širší kočárek pro dvojčata by tady asi neměl šanci. Mezera pro pěší je asi metr.

„Parkování na části chodníku bylo v daném místě povoleno před deseti lety, a to z důvodu kritické situace statické dopravy v místě,“ vysvětluje Ondřej Šrámek, mluvčí Prahy 6. 

Průchozí šířka je podle jeho sdělení 110 centimetrů. Radnice dosud nezaznamenala stížnosti. „Zřejmě proto, že daný úsek není chodci příliš využíván,“ dodává mluvčí městské části. 

Pošlete nezvyklou situaci ze svého okolí

  • Na Břevnově mají chodci v jedné z ulic úzký prostor na průchod. Víte o něčem podobném ve vašem okolí? Pošlete nám fotografii s vysvětlením.
  • Chodíte-li denně v Praze kolem situace, která vás rozčiluje a s níž se nic neděje, dejte nám do redakce vědět. Stačí poslat fotku na adresu mms@metro.cz a k tomu popište, co je na místě v nepořádku. Pokud váš snímek otiskneme, odměníme vás. Právě váš příběh nás může inspirovat k článku a jím přispějeme k nápravě.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek

Komerční sdělení

Konečně sníh! Orlický maraton zahájí sezonu českých dálkových běhů

vydáno 2. února 2023

Dosavadní průběh sezony běžkařům příliš nepřál. Po radostném prosincovém startu přišla po Vánocích obleva a jak rychle sníh napadl, tak také z hřebenů...  celý článek

Chci přestěhovat radnici či snížit poplatek za zahrádky, říká starosta Prahy 10

vydáno 1. února 2023  19:08

Novým starostou Prahy 10 je od listopadu loňského roku Martin Valovič z ODS, který dosud působil jako místostarosta městské části.  celý článek