metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 8 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
Táborák
Děti u táboráku (ilustrační snímek) | foto: HENIKA2@seznam.cz

O příměstské tábory je obrovský zájem. Zvlášť o ty levnější

24. května 2015  10:44 ČTK
Příměstské tábory v Praze vyjdou letos o prázdninách většinou od 200 do 700 korun za den. Zájem je hlavně o levnější, některé termíny už jsou plně obsazené. Dražší tábory nabízejí například jízdu na koních, zaměření na vědu a techniku nebo výuku jazyků. Příměstské tábory nabízejí pro děti celodenní program, často včetně stravy, na noc na rozdíl od klasických táborů odcházejí spát domů.

Více než 140 týdenních táborů pořádají na území hlavního města domy dětí a mládeže (DDM), mají dokonce speciální web Léto pražských dětí s jejich nabídkou. Kompletně obsazená je už téměř polovina z jejich nabídky, nejčastěji levnější do 1000 korun za týden. V ceně je obvykle i oběd. Největší zájem je o tábory pořádaném Karlínským spektrem, Stanicí přírodovědců Prahy 5 a DDM Prahy 9.

Tábory pro jezdce na koních i malé herce

Kromě tradičnějších zaměření jako je jízda na koni, hudební, sportovní, environmentální nebo výtvarné zaměření, nabízejí pořadatelé také herecký tábor, natáčení rozhlasové hry nebo videoklipu. V ekologickém středisku Toulcům dvůr se zaměřují také na péči o zvířata nebo stará řemesla. Součástí některých táborů jsou i výlety mimo Prahu.

Většina táborů pořádaných DDM se vždy na celý pracovní týden, u komerčních pořadatelů je možné dítě přihlásit i na jednotlivé dny. Přihlášení je možné i na poslední chvíli. „Rodiče dětí už to vědí, většinou se nám tedy tábor obsadí těsně před koncem školního roku,“ uvedla Hana Tietze ze společnosti Taiko, která spravuje areál Žlutých Lázní. Tamní tábory jsou naplněné zhruba ze 40 procent.

Zájem je o výuku jazyků

Zájem je také o tábory zaměřené na výuku jazyků. Kromě DDM je pořádají také jazykové školy. „Momentálně je několik termínů kompletně vyprodaných a další se rychle zaplňují. Tábory jsou vypsané jen pro anglický jazyk, ale v budoucnu je možné zvažovat i další jazyky, například německý, o který je v poslední době opravdu zájem,“ uvedla na doraz ČTK Adéla Stanislavová z jazykové školy Jipka.

Sportovně zaměřené děti lákají organizátoři příměstských sportovních kempů. Za pět dní si tam děti mohou vyzkoušet až 30 různých sportů. „V minulém roce se kempů zúčastnilo téměř 200 děti ve věku od čtyř do 15 let,“ uvedla Adéla Jaucová z pořadatelského spolku Sportjoy. Letos nabízí místo dvou termínů devět.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kutilové, odhadování počasí podle oblohy berte s rezervou

vydáno 14. dubna 2021  18:04

Meteorologie to má s námi složité. Ve středu se už chystáme na víkend na chatu. Podle předpovědi by mělo být krásně. To se pak divíme, že o víkendu musíme...  celý článek

A to víte, že...? Zábavné statistiky mizí z metra. Jsou považovány za reklamní smog

vydáno 14. dubna 2021  6:19

Technické údaje a statistiky z provozu MHD se objevily v rámečcích ve vagonech již v roce 2014. Nyní ustupují.  celý článek

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Vaše fotky z Prahy