metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.

O příměstské tábory je obrovský zájem. Zvlášť o ty levnější

  10:44aktualizováno  10:44
Příměstské tábory v Praze vyjdou letos o prázdninách většinou od 200 do 700 korun za den. Zájem je hlavně o levnější, některé termíny už jsou plně obsazené. Dražší tábory nabízejí například jízdu na koních, zaměření na vědu a techniku nebo výuku jazyků. Příměstské tábory nabízejí pro děti celodenní program, často včetně stravy, na noc na rozdíl od klasických táborů odcházejí spát domů.

Děti u táboráku (ilustrační snímek) | foto: HENIKA2@seznam.cz

Více než 140 týdenních táborů pořádají na území hlavního města domy dětí a mládeže (DDM), mají dokonce speciální web Léto pražských dětí s jejich nabídkou. Kompletně obsazená je už téměř polovina z jejich nabídky, nejčastěji levnější do 1000 korun za týden. V ceně je obvykle i oběd. Největší zájem je o tábory pořádaném Karlínským spektrem, Stanicí přírodovědců Prahy 5 a DDM Prahy 9.

Tábory pro jezdce na koních i malé herce

Kromě tradičnějších zaměření jako je jízda na koni, hudební, sportovní, environmentální nebo výtvarné zaměření, nabízejí pořadatelé také herecký tábor, natáčení rozhlasové hry nebo videoklipu. V ekologickém středisku Toulcům dvůr se zaměřují také na péči o zvířata nebo stará řemesla. Součástí některých táborů jsou i výlety mimo Prahu.

Většina táborů pořádaných DDM se vždy na celý pracovní týden, u komerčních pořadatelů je možné dítě přihlásit i na jednotlivé dny. Přihlášení je možné i na poslední chvíli. „Rodiče dětí už to vědí, většinou se nám tedy tábor obsadí těsně před koncem školního roku,“ uvedla Hana Tietze ze společnosti Taiko, která spravuje areál Žlutých Lázní. Tamní tábory jsou naplněné zhruba ze 40 procent.

Zájem je o výuku jazyků

Zájem je také o tábory zaměřené na výuku jazyků. Kromě DDM je pořádají také jazykové školy. „Momentálně je několik termínů kompletně vyprodaných a další se rychle zaplňují. Tábory jsou vypsané jen pro anglický jazyk, ale v budoucnu je možné zvažovat i další jazyky, například německý, o který je v poslední době opravdu zájem,“ uvedla na doraz ČTK Adéla Stanislavová z jazykové školy Jipka.

Sportovně zaměřené děti lákají organizátoři příměstských sportovních kempů. Za pět dní si tam děti mohou vyzkoušet až 30 různých sportů. „V minulém roce se kempů zúčastnilo téměř 200 děti ve věku od čtyř do 15 let,“ uvedla Adéla Jaucová z pořadatelského spolku Sportjoy. Letos nabízí místo dvou termínů devět.

Autor:

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám