metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 25 °C

Sobota, 31. července 2021. Svátek má Ignác.
Děti u táboráku (ilustrační snímek) | foto: HENIKA2@seznam.cz

O příměstské tábory je obrovský zájem. Zvlášť o ty levnější

  10:44
Příměstské tábory v Praze vyjdou letos o prázdninách většinou od 200 do 700 korun za den. Zájem je hlavně o levnější, některé termíny už jsou plně obsazené. Dražší tábory nabízejí například jízdu na koních, zaměření na vědu a techniku nebo výuku jazyků. Příměstské tábory nabízejí pro děti celodenní program, často včetně stravy, na noc na rozdíl od klasických táborů odcházejí spát domů.

Více než 140 týdenních táborů pořádají na území hlavního města domy dětí a mládeže (DDM), mají dokonce speciální web Léto pražských dětí s jejich nabídkou. Kompletně obsazená je už téměř polovina z jejich nabídky, nejčastěji levnější do 1000 korun za týden. V ceně je obvykle i oběd. Největší zájem je o tábory pořádaném Karlínským spektrem, Stanicí přírodovědců Prahy 5 a DDM Prahy 9.

Tábory pro jezdce na koních i malé herce

Kromě tradičnějších zaměření jako je jízda na koni, hudební, sportovní, environmentální nebo výtvarné zaměření, nabízejí pořadatelé také herecký tábor, natáčení rozhlasové hry nebo videoklipu. V ekologickém středisku Toulcům dvůr se zaměřují také na péči o zvířata nebo stará řemesla. Součástí některých táborů jsou i výlety mimo Prahu.

Většina táborů pořádaných DDM se vždy na celý pracovní týden, u komerčních pořadatelů je možné dítě přihlásit i na jednotlivé dny. Přihlášení je možné i na poslední chvíli. „Rodiče dětí už to vědí, většinou se nám tedy tábor obsadí těsně před koncem školního roku,“ uvedla Hana Tietze ze společnosti Taiko, která spravuje areál Žlutých Lázní. Tamní tábory jsou naplněné zhruba ze 40 procent.

Zájem je o výuku jazyků

Zájem je také o tábory zaměřené na výuku jazyků. Kromě DDM je pořádají také jazykové školy. „Momentálně je několik termínů kompletně vyprodaných a další se rychle zaplňují. Tábory jsou vypsané jen pro anglický jazyk, ale v budoucnu je možné zvažovat i další jazyky, například německý, o který je v poslední době opravdu zájem,“ uvedla na doraz ČTK Adéla Stanislavová z jazykové školy Jipka.

Sportovně zaměřené děti lákají organizátoři příměstských sportovních kempů. Za pět dní si tam děti mohou vyzkoušet až 30 různých sportů. „V minulém roce se kempů zúčastnilo téměř 200 děti ve věku od čtyř do 15 let,“ uvedla Adéla Jaucová z pořadatelského spolku Sportjoy. Letos nabízí místo dvou termínů devět.

Komentáře

Hlavní zprávy

My nic, my muzikanti. Agentura stojany nevlastní, majitelé konstrukcí jsou totiž jinde

vydáno 31. července 2021  11:11

Radnice v pražských Kunraticích likvidovala načerno postavené reklamní stojany na katastrálním území městské části. Nespokojení nejsou jen kunratičtí...  celý článek

Jsou seriály ze světa Marvelu zbytečné? Po Lokim už nikoliv

Strážce streamu
vydáno 30. července 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Psát Strážce streamu o letošních marvelovských seriálech nemá smysl, protože si své fandy a pochvalné kritiky bez problému najdou tak jako tak. Tohoto...  celý článek

Politické trafiky na Žižkově nerozdávají. Radnice Prahy 3 se opět chlubí nejmenším rizikem korupce

vydáno 30. července 2021  6:00

Antikorupční webová platforma Hlídač státu letos opět udělovala vysvědčení městským samosprávám. Úspěch opět slaví radnice třetí městské části. Transakce...  celý článek

V oblékání Češi neprohrají. Za módní lúzry jsou Francouzi

vydáno 29. července 2021  18:08

Na letošní nové uniformy Českého olympijského týmu kombinující staročeské a japonské prvky se sype jeden negativní komentář za druhým. Stejně jako na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy