metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 17 °C

Úterý, 19. října 2021. Svátek má Michaela.
Cyklista (ilustrační foto) | foto: Pavlína Hromadoví

O víkendu bude krásně. Tak se svezte i s kolem cyklovlakem do Slaného

  17:38
O nadcházejícím víkendu vyjede z Masarykova nádraží v Praze první letošní cyklovlak do Slaného. Vlak se speciálně upraveným vozem pro převoz bicyklů bude jezdit po všechny víkendy a svátky až do konce října. "O týden později se na cestu vydá brdský cyklobus," uvedl Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která organizuje dopravu v Praze a jejím okolí.

"Vzhledem k rostoucímu zájmu o cesty do okolí Prahy připravujeme také kapacitní posílení nejvytíženějších příměstských autobusových linek o jarních a letních víkendech," uvedl Drápal. Půjde o autobusy mířící do turisticky atraktivních oblastí, jako jsou Mníšecko, Štěchovicko, Kamenicko, Černokostelecko a Posázaví.

I motorové vlaky na své pravidelné trase Podlešín a Slaný přiblíží cyklisty k tradičním výletním cílům. Lidé tak mohou vyrazit třeba ke zřícenině hradu Okoř, rotundě sv. Petra a Pavla v Budči, do rodiště Oty Pavla v Buštěhradu nebo do údolí Zákolanského potoka. Autobusem se zase mohou vypravit do brdských lesů.

Pro přepravu cyklistů je přednostně určen druhý vůz vlaku, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení. Ve vlaku platí tarif PID, který je možné kombinovat s jízdenkami Českých drah.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na schovávanou si značky hrají v Michli, Záběhlicích i Modřanech

vydáno 19. října 2021  5:00

Na zelení pokryté zákazy je třeba upozornit včas. Čtenáři deníku Metro v tomto směru nelení.   celý článek

Komerční sdělení

Caravaning Brno bude největší oborovou přehlídkou po dvou letech

vydáno 19. října 2021

Cestování karavany a obytnými vozy láká pořád víc Čechů. Přijďte si vybrat z nejširší tuzemské nabídky od 21. do 24. října na brněnské výstaviště.  celý článek

Plevel z Břevnovských sadů vymycují dobrovolníci zdarma

vydáno 18. října 2021  14:57,  aktualizováno  15:42

Aby ovocné stromky starých odrůd dobře prospívaly, je třeba jim věnovat celoroční péči.   celý článek

V MHD přibývá lidí bez respirátorů. Na podzim je větší riziko přenosu virů, varuje epidemiolog

vydáno 18. října 2021  5:35,  aktualizováno  15:28

Kýchání a kašlání se ozývá stále častěji. Kde jsou strážníci, ptá se čtenář. Tím, jak se zhoršuje celková covidová situace, to není mnoha lidem jedno.  celý článek

Vaše fotky z Prahy