metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 24 °C

Úterý 28. června 2022. Svátek má Lubomír

Větší foto
Mikuláš s čertem a andělem v centru Prahy | foto: David Sedlecký

O víkendu před čertem jen tak neutečete. Kde potkáte Mikulášskou družinu?

  11:52
Děti by si měly připravit básničku či písničku. Mikulášské družiny budou téměř všude. Mikuláš s anděly a čerty budou letos opět spravedlivě rozdělovat brambory s uhlím i zasloužené sladké odměny.

Na Mikuláše a jeho družinu narazíte dnes na Kubánském náměstí. Kromě toho zde budou také doprovodné akce pro děti.

Ve stejný den se od 13 hodin bude konat Mikulášská nadílka s hasiči v KD Mlejn ve Stodůlkách. Poslední opozdilci se budou moct setkat s celou družinou ještě v pondělí na Slunečném náměstí na Hůrce, kde budou souběžně probíhat farmářské trhy a zábavný program pro mateřské školky a soutěž školek o nejkrásněji ozdobený strom.

Zlobivé děti by se měly vyhnout Řepské sokolovně v ulici na Chobotě, kam dnes přijde Mikuláš s celou rodinou. Akce s názvem Mikulášské radovánky začíná přesně v patnáct hodin. „Prožijeme spolu krásné, poetické předvánoční odpoledne,“ láká návštěvníky na místní akci organizátorka Radka Sálusová.

Na nadílku se mohou těšit děti také v zemědělském muzeu na Letné. Dnes od 14 hodin zde proběhnou andělská představení pro děti i výstava betlémů.

Všechny prohřešky malých i velkých návštěvníků sečte Mikuláš a spravedliví andělé s čerty v zoologické zahradě, kde budou dnes a procházet.

Dnes budou chřestit řetězy čerti a zpívat andělé v 15 a v 18 hodin do kavárny Knoflík v Jablonecké na Praze 9.

Rozdávat dárky budou ve stejný den také od 16:30 hodin v Komunitním centru Matky Terezy na Chodově. Děti se mohou těšit na zábavné i naučné úkoly. V 18 hodin se můžete přidat k Mikulášské družině, která vyjde od komunitního centra do Central parku, kde bude připraveno ohnivé překvapení.

Dnes od 13 do 18 hodin se zastaví čert, Mikuláš a anděl také na Jungmannově náměstí v Era světě. Rodiče si zatím mohou vychutnat dobroty z vánočního menu, které nabízí naše kavárna.

V neděli zastihnete celou skupinu od 15 hodin v Kulturáčku na Bílé Hoře.

Vstoupit do pohádky budete moct s čertem a Mikulášem v barrandovských filmových ateliérech na Kříženeckého náměstí. O víkendu od 10 do 16 hodin si můžete vyzkoušet kostýmy a vyfotografovat se. Potkáte tu nejen pohádkové postavy, ale i ukázky kostýmů z pohádek, například ze Sedmera krkavců nebo Tří oříšků pro Popelku. Cena vstupného je 100 Kč pro děti, 120 Kč pro dospělé, rodinné vstupné stojí 300 Kč a děti do 3 let mají vstup zdarma. Cena za fotokostymérnu je 100 Kč.

O víkendu se mikulášská družina bude projíždět vlakem taženým parní lokomotivou a Cyklohráčkem po pražských tratích a dojede až na Karlštejn. V kulturním sále na nádraží Praha-Smíchov si můžete prohlédnout výstavu modelových železnic a osvětlenou Prahu pak při sobotní večerní jízdě. Cestu po Pražském Semmeringu zakončí ohňostroj na nádraží Praha-Zličín. Sobotní jízdenka stojí pro dospělé 200 Kč, u večerní jízdy s ohňostrojem 240 Kč, v neděli dospělí zaplatí 160 Kč. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za poloviční cenu. Jízdenky seženete na nádraží Praha-Braník.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zpestřete svým dětem poslední den školního roku. Máme pro vás tipy na zábavu i sladké odměny

vydáno 28. června 2022  16:50

A je to tady. Dlouho očekávaný den všech žáků i studentů. Zítra si zajdou pro vysvědčení a už jim začínají prázdniny. Řada pražských institucí si pro děti...  celý článek

Ujíždí ti to? Klánovický „vlakáč“ nafasoval další panel s časy

vydáno 28. června 2022  11:36

Nové tabule s odjezdy se brzy objeví i na dalších zastávkách. Budou ale vypadat spíše jako ty na Palackého náměstí.  celý článek

Řekni, kde ti ptáci jsou? Život jim komplikují třeba dráty i straky

vydáno 28. června 2022  5:13

„Koně orali, šohájek rozséval a na nebi vysokém skřivánek pěkně zpíval.“ Tohle zažijete spíš už jen v lidovkách. Ptactvo z našeho světa mizí.   celý článek

Komerční sdělení

Investování do nemovitostí dostupné všem

vydáno 28. června 2022

Od studentských let má podnikavého ducha, zkušenosti sbíral ve věhlasném Silicon Valley. Od roku 2019 v Česku rozvíjí projekt, který přibližuje možnost...  celý článek