metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 21 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Větší foto
Pražský hrad (ilustrační foto) | foto: Stefan Bauer (Wikimedia Commons)

O víkendu za vínem na Hrad nebo do Kobylis. Dobrovolníci mohou sbírat víno na Máchalce

  18:12
Červený i bílý burčák poteče proudem i o víkendu. Degustovat moravská vína budete moct v Kobylisích i na Pražském hradě. Ruku k dílu budete moct přiložit při sběru hroznů na Máchalce. Pokud nestihnete víkendové akce, můžete zajít v pondělí na vinobraní pod Karlův most.

Kbelské posvícení

Kbelské posvícení aneb Slavnosti hojnosti připravily staročesky laděný program. Letošním tématem je oslava 885 let od první zmínky o Kbelích. Historický průvod knížete Soběslava a další scénky mateřské a základní školy doplní program vinobraní, který bude probíhat od 11 do 22 hodin v Žacléřské ulici. Od 18 hodin vystoupí kapela Těžká pára. Vinobraní zakončí ohňostroj.

Vinobraní na Pražském hradě

Kromě moravského burčáku, čerstvé hroznové šťávy, degustace vín v Míčovně a otevření produkčních zahrad nabídne Vinobraní na Pražském hradě nově i prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravin. Desátý ročník se koná o víkendu 19. a 20. září 2015.

Po oba dva dny budou mít návštěvníci tradičně možnost navštívit produkční zahrady, kde se pěstují tisíce orchidejí, anturií a gerber pro výzdobu Pražského hradu při protokolárních akcích. Navíc budou mít zájemci možnost navštívit stálou expozici Svatovítského pokladu v Kapli sv. Kříže za poloviční cenu. Stejně tak nová výstava v Jízdárně Pražského hradu - Má vlast - nabídne 50% slevu ze základního plného vstupného.

Vlastní vinobraní v Královské zahradě nabídne kromě kvalitního moravského burčáku také stylový kulturní program – návštěvníkům budou hrát folklórní soubory, do historie pak diváky zavedou vystoupení šermířské skupiny. Rodiny s dětmi také budou moci po oba dny soutěžit se stálou expozicí Příběh Pražského hradu a dozvědět se mnoho zajímavého o českých korunovačních klenotech.

Sběr na vinici Máchalka

Dobrovolníci se v neděli mohou připojit ke sběru vína na vinici Máchalka na Praze 9. Od 8 hodin začne sběr odrůd Muškátu moravského a Müllera Thurgau.

Vinobraní pod Karlovým mostem

V půl páté odpoledne začíná první vinobraní pod Karlovým mostem v Klubu Lávka, který letos oslavuje 25. výročí. Kromě cimbálové muziky se můžete těšit na ochutnávky znojemských vín, závody na šlapadlech i degustační menu a vystoupení Dalibora Jandy s dcerou Jiřinou.

Komentáře

Hlavní zprávy

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek