metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 15 °C

Čtvrtek, 28. října 2021. Den vzniku samostatného československého státu.

Větší foto
Pražský hrad (ilustrační foto) | foto: Stefan Bauer (Wikimedia Commons)

O víkendu za vínem na Hrad nebo do Kobylis. Dobrovolníci mohou sbírat víno na Máchalce

  18:12
Červený i bílý burčák poteče proudem i o víkendu. Degustovat moravská vína budete moct v Kobylisích i na Pražském hradě. Ruku k dílu budete moct přiložit při sběru hroznů na Máchalce. Pokud nestihnete víkendové akce, můžete zajít v pondělí na vinobraní pod Karlův most.

Kbelské posvícení

Kbelské posvícení aneb Slavnosti hojnosti připravily staročesky laděný program. Letošním tématem je oslava 885 let od první zmínky o Kbelích. Historický průvod knížete Soběslava a další scénky mateřské a základní školy doplní program vinobraní, který bude probíhat od 11 do 22 hodin v Žacléřské ulici. Od 18 hodin vystoupí kapela Těžká pára. Vinobraní zakončí ohňostroj.

Vinobraní na Pražském hradě

Kromě moravského burčáku, čerstvé hroznové šťávy, degustace vín v Míčovně a otevření produkčních zahrad nabídne Vinobraní na Pražském hradě nově i prodejní ochutnávku kvalitních českých potravin značek Klasa a Regionální potravin. Desátý ročník se koná o víkendu 19. a 20. září 2015.

Po oba dva dny budou mít návštěvníci tradičně možnost navštívit produkční zahrady, kde se pěstují tisíce orchidejí, anturií a gerber pro výzdobu Pražského hradu při protokolárních akcích. Navíc budou mít zájemci možnost navštívit stálou expozici Svatovítského pokladu v Kapli sv. Kříže za poloviční cenu. Stejně tak nová výstava v Jízdárně Pražského hradu - Má vlast - nabídne 50% slevu ze základního plného vstupného.

Vlastní vinobraní v Královské zahradě nabídne kromě kvalitního moravského burčáku také stylový kulturní program – návštěvníkům budou hrát folklórní soubory, do historie pak diváky zavedou vystoupení šermířské skupiny. Rodiny s dětmi také budou moci po oba dny soutěžit se stálou expozicí Příběh Pražského hradu a dozvědět se mnoho zajímavého o českých korunovačních klenotech.

Sběr na vinici Máchalka

Dobrovolníci se v neděli mohou připojit ke sběru vína na vinici Máchalka na Praze 9. Od 8 hodin začne sběr odrůd Muškátu moravského a Müllera Thurgau.

Vinobraní pod Karlovým mostem

V půl páté odpoledne začíná první vinobraní pod Karlovým mostem v Klubu Lávka, který letos oslavuje 25. výročí. Kromě cimbálové muziky se můžete těšit na ochutnávky znojemských vín, závody na šlapadlech i degustační menu a vystoupení Dalibora Jandy s dcerou Jiřinou.

Komentáře

Hlavní zprávy

Xindl X: Na koncertě se těším hlavně na šedesátičlenný sbor

vydáno 27. října 2021  8:56

Písničkář Ondřej Ládek, známý jako Xindl X, vypouští v pátek novou desku s názvem Terapie. V rozhovoru pro Metro mluvil nejen o netradičním vzniku alba,...  celý článek

Fotili jste zarostlé značky. Už jsou také díky vám opět viditelné

vydáno 27. října 2021  6:55

Je to pár týdnů, co jsme čtenáře deníku Metro vyzvali, aby nám zasílali fotografie špatně viditelných dopravních značek. Následně k nám do redakce...  celý článek

Covidová facka pro hotely? Za ubytování si turisté v Praze připlatí

vydáno 26. října 2021  18:54

Turistický poplatek platil při návštěvě některého z českých či zahraničních měst snad každý Pražan. Pokud se někdo naopak do naší stověžaté metropole...  celý článek

Zelené budovy, v pátek dříve z práce. Firmy hledají úspory, jak si poradit s drahými energiemi

vydáno 26. října 2021  9:59

Nejen krach Bohemia Energy, ale také prudké zvyšování cen energií nutí domácnosti i firmy k rychlému zamyšlení: Kde ušetřit?  celý článek

Vaše fotky z Prahy