metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.
Automat na jízdenky (ilustrační foto) | foto: ČTK

O zakázku na prodej jízdenek v metru má zájem jedna firma

  16:29
Do tendru na čtyřletý prodej jízdenek ve vestibulech metra se přihlásila jedna firma. Uvedl to mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl. Jméno firmy a další postup podniku bude zveřejněn pravděpodobně příští týden. Hodnota zakázky byla vyčíslena na 170 milionů korun. Služby původně zajišťovala firma Cross Point. Podezřelou smlouvu podnik na podzim 2012 vypověděl, služby prý byly předražené. Nyní se jí zabývá policie.

Vítěz zakázky by se měl starat o provoz prodejních míst ve vestibulech metra po čtyři roky. Cestujícím v nich bude prodávat papírové jízdenky i časové kupony, průkazky a zajistí sběr žádostí o vystavení opencard a nabíjení opencard. Lidem také bude poskytovat informace o dopravním spojení. DPP by měl s vítězem tendru uzavřít rámcovou smlouvu. Dosud služby DPP poskytuje stále Cross Point.

Případem předchozí smlouvy se zabývá policie. Zakázka podle ní byla zmanipulována ve prospěch firmy Cross Point. Kriminalisté kvůli tomu stíhají čtyři lidi. Mezi nimi bývalého ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka a jednatele Cross Point Pavla Švarce. Muži čelí obvinění z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z pletich při veřejné soutěži a veřejné dražbě, za což hrozí až osmileté vězení. Oba jakékoli provinění popírají. Mezi stíhanými v této části kauzy je podle médií i bývalý radní pro dopravu Radovan Šteiner, exředitel úseku služeb dopravního podniku Tomáš Petana.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy