metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti
Návrh terminálu, který se stavět nebude. | foto: Archiv DPP

Obří terminál u metra Veleslavín nebude, vznikne jen parkoviště

  14:08
Plánovaný obří dopravní terminál za 1,3 miliardy korun u budované stanice metra A Veleslavín nebude. Projekt dnes zastavili na svém jednání radní hlavního města. Vznikne tu pouze parkoviště pro 90 aut.

"U stanice metra Veleslavín se bude realizovat pouze povrchový autobusový terminál v rozsahu schváleném platným stavebním povolením," píše se v dokumentu, který projednávala rada hlavního města.

Město zvažovalo, že u stanice vybuduje několikapatrový parkovací dům fungující jako záchytné parkoviště P+R (Park and Ride) pro zhruba 600 automobilů a několik desítek autobusů. Dům měl nahradit původně plánovaný terminál u zastávky Dlouhá míle, ke které se ale metro nakonec stavět nebude. Prodloužený úsek metra A totiž skončí v Motole namísto dříve plánované trasy vedoucí až na letiště v Ruzyni.

Ušetřené miliony půjdou na trasu metra D

Na přípravu obří verze terminálu měl magistrát připraveno na rok 2013 částku 50 milionů korun. Tyto peníze nyní půjdou na přípravu výstavby trasy metra D z Pankráce do Písnice. Nová podoba terminálu bude financována z rozpočtu výstavby prodloužené trasy A do Motola. Upravená verze terminálu by měla být zprovozněna současně s prodlouženým úsekem metra, jehož otevření je plánováno na druhou polovinu roku 2014.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek