metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 23 °C

Středa 7. června 2023. Svátek má Iveta, Slavoj
Koupání (ilustrační foto) | foto: freeimages

Obyvatelé Ládví se mohou těšit na odkládanou opravu koupaliště

  14:40
Praha 8 připravuje opravu koupaliště Ládví, lidé by se v něm mohli opět smočit už příští léto. Radnice minulý týden vypsala nové výběrové řízení na stavební firmu. Rekonstrukce by podle předpokladů měla stát bez DPH asi 45 milionů korun.

Radnice již jedno výběrové řízení vypsala, na začátku října ho ale zrušila. "Opět jsme narazili na zákon o veřejných zakázkách. Nejlevnější firma, a tudíž ze zákona jediná možná, předložila termín zhotovení, který je pro nás zcela neakceptovatelný. Měli jsme tedy na výběr - nemít koupaliště hotové na příští sezónu, ale až na podzim, nebo řízení zrušit," uvedl zástupce starosty Ondřej Gros.

Podle mluvčí Prahy 8 Heleny Šmídové by měly v areálu nově vzniknout velký bazén o rozměrech 30 na 12,5 metru a brouzdaliště a hřiště na plážový volejbal. Zrekonstruována a dostavena také bude budova, která na pozemku stojí. Radnice v ní chce vybudovat restauraci pro 40 lidí s celoročním provozem a byt správce areálu.

Koupaliště Ládví bylo uvedeno do provozu v roce 1982. Dlouhá léta bylo uzavřené a za tu dobu zchátralo. Neprovozovaný areál původně patřil státu, zastupovaným Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Po řadě jednání byl převeden na hlavní město, které následně svěřilo správu městské části Praha 8. "Věřím, že se i přes problémy s výběrovým řízením podaří stihnout sezonu 2014," dodal místostarosta.

Komentáře

Hlavní zprávy

Testování systému zálohování PET lahví a plechovek. Některé výsledky jsou překvapivé

vydáno 7. června 2023  15:56

Za první tři měsíce vrátili přes čtvrt milionu obalů.  celý článek

Jaderná Vrána už letí. Deník Metro byl u spuštění desátého jaderného reaktoru v Česku

vydáno 7. června 2023  12:41

„Zbraně a výbušniny si do reaktorové haly, prosím, neberte. Pokud jsou některé dámy těhotné nebo právě kojí, prosím, aby se prohlídky nezúčastňovaly,“...  celý článek

Zajímavé aleje najdete na hřbitovech i na Spořilově, říká dendrolog Aleš Rudl

vydáno 7. června 2023  4:20

Kniha Aleše Rudla je zdarma. Zavede vás do tajuplných stromořadí.  celý článek

Největší festival tvořivosti, technologií a inovací přiveze veselé miniroboty z Japonska

vydáno 6. června 2023  16:11

Maker Faire Prague – název tohoto festivalu, který proběhne o nadcházejícím víkendu, zná každý, komu jsou blízké inovace, kutilské výrobky a různé...  celý článek