metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 18 °C

Čtvrtek 23. března 2023. Svátek má Ivona
Stanice metra Budějovická | foto: MF DNES

Od soboty nepojede z Pražského povstání na Kačerov metro. Z Budějovické bude kino

  5:50
Na trase metra C se pouští dopravní podnik do další výměny pražců. Od soboty 29. června do soboty 6. července proto v úseku Pražského povstání až Kačerov obousměrně přeruší provoz všech vlaků metra. Mezi těmito stanicemi se během této doby budou moci cestující přepravovat pouze náhradními autobusy XC.

V neděli 30. června se pak dopravce rozhodl udělat z komplikace pro cestující přednost. Stanice metra Budějovická se večer promění v kinosál.

„Návštěvníci mohou v unikátním prostředí zhlédnout snímek s tematikou stavby metra a zúčastnit se odborné debaty. Dopravní podnik tuto akci připravil pro veřejnost na oslavu výročí 45 let pražského metra. Celá akce odstartuje v neděli ve 14 hodin, kdy budou návštěvníci vpuštěni do stanice metra. Zde si nejprve budou moci prohlédnout na jedné koleji soupravy Ečs + 8171 a na druhé soupravu M1 včetně možnosti náhledu do kabiny strojvedoucích. Od 14.30 do 17.30 hodin bude následovat diskusní blok prokládaný grafikou na plátně, dobovými spoty a fotografiemi,“ říká pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Od 17.30 hodin se bude promítat film 24 hodin pražského metra, o půl hodiny později na něj naváže film Lidé z metra. Konec akce je plánován na 19.30 hodin. „Vstupenky na akci lze zakoupit ve fanshopu dopravního podniku. Pouštět lidi budeme vždy třicet minut před začátkem promítání. Kapacita je 150 osob. Prosíme účastníky, aby si vzali vytištěný voucher s číslem objednávky,“ dodává Řehková.

Dopravce si při projekci také vyhrazuje právo program libovolně měnit. Podle Řehkové zejména v případě, že dojde k záměně filmu kvůli případné poruše. „Pořadatel také může akci zrušit bez udání důvodů a veškeré vstupné bude vráceno,“ uzavírá Řehková. 

Nejen Budějovická

  • Od soboty 29. června do soboty 6. července bude dopravce měnit pět set kusů vysloužilých pražců za betonové, a to v úseku mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác. Provede zde i svařování poškozených kolejnic.
  • Původně plánovanou výluku zkrátil dopravce o den. Negativně by totiž ovlivnila přepravu sedmdesáti tisíc návštěvníků koncertů Eda Sheerana, které se konají následující den a také v pondělí. Na uvedených pracích se bude podílet kolem sedmdesáti lidí, kteří vyvezou zhruba 50 tun materiálu a navezou sem a následně namontují zhruba 125 tun nového. 
  • Ve vyloučeném úseku bude jezdit náhradní autobusová doprava XC. Posílené budou také autobusové linky 135 a 196.

Komentáře

Hlavní zprávy

Tuberkulóza je nemocí všech století. Může ji mít každý, ale nemusí se nikdy projevit

vydáno 23. března 2023  11:01

„Zlá nemoc je u nás definitivně vymýcena.“ Před rokem 1989 byl plicní virus v Československu údajně zcela potlačen. Ale jen na papíře.  celý článek

Zenovou saunu najdete na střeše. Doplněná je také o japonskou zahradu

vydáno 23. března 2023  6:47

Mistrovství republiky bývá většinou nervy drásající podívaná. To v saunových ceremoniálech je pravým opakem. Diváky čeká relax a zklidnění. Zmiňované...  celý článek

Je tu jaro. Pojďte si hrát. Zveme vás na zajímavá pražská dětská hřiště

vydáno 22. března 2023  14:49

Ověřené tipy o Praze pro děti i rodiče. To je web Pražské zkratky. Jeho autorka Růžena Jeleneková tentokrát čtenářům poradí, kde v metropoli najdete...  celý článek

Akce představí také nezničitelné želvušky, popularizuje vědu a její přístroje

vydáno 22. března 2023  13:25

Právě probíhá týden plný akcí zaměřených na elektronovou mikroskopii. Zajímavá je pro malé i velké.  celý článek