metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 18 °C

Sobota, 11. července 2020. Svátek má Olga.
Stanice metra Budějovická
Větší foto
Stanice metra Budějovická | foto: MF DNES

Od soboty nepojede z Pražského povstání na Kačerov metro. Z Budějovické bude kino

27. června 2019  5:50 Filip Jaroševský Metro.cz
Na trase metra C se pouští dopravní podnik do další výměny pražců. Od soboty 29. června do soboty 6. července proto v úseku Pražského povstání až Kačerov obousměrně přeruší provoz všech vlaků metra. Mezi těmito stanicemi se během této doby budou moci cestující přepravovat pouze náhradními autobusy XC.

V neděli 30. června se pak dopravce rozhodl udělat z komplikace pro cestující přednost. Stanice metra Budějovická se večer promění v kinosál.

„Návštěvníci mohou v unikátním prostředí zhlédnout snímek s tematikou stavby metra a zúčastnit se odborné debaty. Dopravní podnik tuto akci připravil pro veřejnost na oslavu výročí 45 let pražského metra. Celá akce odstartuje v neděli ve 14 hodin, kdy budou návštěvníci vpuštěni do stanice metra. Zde si nejprve budou moci prohlédnout na jedné koleji soupravy Ečs + 8171 a na druhé soupravu M1 včetně možnosti náhledu do kabiny strojvedoucích. Od 14.30 do 17.30 hodin bude následovat diskusní blok prokládaný grafikou na plátně, dobovými spoty a fotografiemi,“ říká pro deník Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Od 17.30 hodin se bude promítat film 24 hodin pražského metra, o půl hodiny později na něj naváže film Lidé z metra. Konec akce je plánován na 19.30 hodin. „Vstupenky na akci lze zakoupit ve fanshopu dopravního podniku. Pouštět lidi budeme vždy třicet minut před začátkem promítání. Kapacita je 150 osob. Prosíme účastníky, aby si vzali vytištěný voucher s číslem objednávky,“ dodává Řehková.

Dopravce si při projekci také vyhrazuje právo program libovolně měnit. Podle Řehkové zejména v případě, že dojde k záměně filmu kvůli případné poruše. „Pořadatel také může akci zrušit bez udání důvodů a veškeré vstupné bude vráceno,“ uzavírá Řehková. 

Nejen Budějovická

  • Od soboty 29. června do soboty 6. července bude dopravce měnit pět set kusů vysloužilých pražců za betonové, a to v úseku mezi stanicemi Pražského povstání a Pankrác. Provede zde i svařování poškozených kolejnic.
  • Původně plánovanou výluku zkrátil dopravce o den. Negativně by totiž ovlivnila přepravu sedmdesáti tisíc návštěvníků koncertů Eda Sheerana, které se konají následující den a také v pondělí. Na uvedených pracích se bude podílet kolem sedmdesáti lidí, kteří vyvezou zhruba 50 tun materiálu a navezou sem a následně namontují zhruba 125 tun nového. 
  • Ve vyloučeném úseku bude jezdit náhradní autobusová doprava XC. Posílené budou také autobusové linky 135 a 196.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jsou plné příběhů, legend i zármutku. Reportér Metra zkoumá hřbitovy v celém Česku

Ilustrační foto Magazín
vydáno 11. července 2020  9:51

Prošel jsem jich po Čechách a části Moravy už stovky, nafotil desetitisíce obrázků. Jsou to dějiny na dlani, vryté do hřbitovní architektury, náhrobků,...  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Chybí vám MasterChef? Zkraťte si čekání vařením, na něž koukal i Forejt

Tým kuchařů soupeří v rychlé soutěži o to, kdo lépe zvládne ikonická jídla... Strážce streamu
vydáno 10. července 2020  16:38

Televize Nova se k vysílání druhé části aktuální řady kuchařské show MasterChef Česko vrátí po „nucené“ pauze až na konci léta. Někteří fandové proto...  celý článek

Součástí Prahy bude i Amerika

ilustrační snímek
vydáno 10. července 2020  12:26

V srpnu bude spuštěna integrace veřejné dopravy v oblasti Voticka. Zásmucko se naopak opozdí.  celý článek

„Nevoď na náš záhon psa, ať tam nejsou h***a.“ Letenský fantom chrání trávník před psy poezií

ilustrační snímek
vydáno 10. července 2020  10:18

Na stromy v ulici Jana Zajíce rozvěsil neznámý autor básně nabádající k ohleduplnosti.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám