metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 18 °C

Pátek, 18. října 2019. Svátek má Lukáš.
Auta určená pro rozvoz jídel po žhářském útoku
Další 2 fotografie v galerii
Auta určená pro rozvoz jídel po žhářském útoku | foto: Vladimír Krulec

Odpůrci Řízkárny pořádají hudební akci. Nemají ale na ni povolení

24. dubna 2015  7:00 Filip Jaroševský Metro.cz
Aktivisté bojující proti restauraci Řízkárna a jejímu majiteli Vladimíru Krulcovi, který údajně neproplácel zaměstnancům mzdy, pořádají zítra na příjezdové cestě před restaurací hudební festival. Ačkoliv se jedná o ­akci, která bude probíhat na veřejné silnici, organizátoři ji neplánují nikomu oficiálně oznámit. „Na akci bude přítomen petiční stánek, a tím pádem nic hlásit nemusíme,“ hájí organizátory Lukáš Borl, mluvčí Mostecké solidární sítě, která organizovala protestní akce proti Řízkárně již dříve.

Podle mluvčího Policie ČR Jana Daňka jsou organizátoři na omylu. „Akci pořádat sice mohou, ale nesmějí bránit průjezdu aut,“ varuje mluvčí aktivisty, kteří okupovali Řízkárnu v minulosti. O něco ostřeji se proti protestu staví mluvčí městské policie Rudolf Rubeš. „Taková akce se musí hlásit policii a především městské části Praha 5. Neoznámení podobných akcí může být nebezpečné nejen pro účastníky,“ říká mluvčí.

Majitel Řízkárny považuje své odpůrce za gaunery. „Podobné nátlakové a teroristické akce probíhají od září 2014 a mají za důsledek rozsáhlé škody na našem podnikání,“ stěžuje si Krulec, který od bývalých zaměstnanců čelí obviněním z hrubého zacházení a nedodržování jejich soukromí. Nyní se prý bojí nejen o sebe.

Jsou to teroristé, říká majitel Řízkárny

„Naši zaměstnanci jsou vystrašení. Vydírání a předem plánované útoky teroristů zasahují také do mého soukromého života, a to vyhrožováním mé dceři,“ stěžuje si na protesty Krulec. Postoj aktivistů je ale prý pevný. V sobotu se protest musí zdařit. „Chceme, aby se byznys založený na okrádání pracujících finančně nevyplácel,“ dodává Borl.

Proti restauraci Řízkárna se nebude protestovat poprvé. Obviněním čelí jak majitel restaurace, tak protestující. Podle aktivistů majitel neproplácel zaměstnancům mzdy, snímal jim otisky prstů, natáčel je kamerovým systémem v prostorách určeným pro převlékání, psychicky je trýznil a vydíral. Majitel obviňuje protestující z žhářského útoku na vozidla zajištující rozvoz jídel, který se uskutečnil na konci března tohoto roku. Dále z nahlášení bombového útoku na Silvestra, údajného žhářského útoku v prosinci, průběžného vykrádání vozidel před restaurací a dalších nátlakových akcí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Skoro padesát odtahů za den. Strážníci museli přitvrdit

Ilustrační snímek
vydáno 17. října 2019  15:09

„Pozor! Od úterka jsme zpřísnili dohled v modrých zónách placeného stání, který se projeví zvýšeným počtem odtahů.“ S tímto varováním přišli začátkem...  celý článek

Za havárie aut mohou mobily, ale také moderní technologie

Ilustrační snímek
vydáno 17. října 2019  13:48

Těžká bouračka kamionu a osobních vozů na dálnici navozuje otázku: čemu se řidiči při jízdě věnují?  celý článek

Správa komunikací se pouští do klíčových oprav. Některým chybí termíny i objízdné trasy

Křižovatka v Újezdě byla dle radnice nebezpečná.
vydáno 17. října 2019  10:38

Kdo někdy jel přes hlavní křižovatku v Újezdě nad Lesy, ten dobře ví, proč je potřeba nepřehledný úsek opravit. Při přejíždění ze Staroújezdské ulice do...  celý článek

Je zvířecí kostým nad divadlo? Deník Metro otestoval novou vyhlášku

Je zvířecí kostým nad divadlo? Deník Metro otestoval novou vyhlášku
vydáno 17. října 2019  8:20

Mají úředníci, strážníci a buskeři jasno o změnách, které platí od úterý? Ne o všech.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám