metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 21 °C

Neděle, 22. září 2019. Svátek má Darina.
Pražský primátor Bohuslav Svoboda
Pražský primátor Bohuslav Svoboda | foto: ČTK

ODS v Praze 8 stojí za primátorem, i když válčí s Noskem

18. října 2012  8:06 ČTK
Oblastní sněm ODS v Praze 8 vyjádřil plnou podporu pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi. Zavázal také své členy k dodržování koalice s TOP 09, protože kvůli podpoře primátora prý čelí tlaku z ostatních městských částí na přetahování zastupitelů s cílem, aby koalice padla.

"ODS Praha 8 stojí jednoznačně za primátorem Svobodou a chtěli bychom to jasně dát vědět tak, aby i v médiích bylo vždy zmíněno, že ODS Praha 8 na jeho straně stojí," uvedl včera večer místostarosta Prahy 8 Ondřej Gross. Podle něj jsou zde tlaky na to, aby koalice s TOP 09 padla. Svoboda však řekl, že žádné tlaky v ODS v Praze 8 necítí.

V minulosti měl s primátorem spory například jeho náměstek Josef Nosek, jehož domovskou organizací je právě Praha 8. Svobodovi se nelíbilo, že hlasoval pro odvolání Vladimíra Liche z čela pražského dopravního podniku. Nesouhlasil ani s jeho nominací do dozorčí rady dopravního podniku. "Náš vztah je v této oblasti stále válečný," poznamenal k tomu Svoboda.

Primátor přišel o Horálka a Bendu

O podpoře primátora jednotlivými městskými částmi se v posledních dnech živě hovoří. Na oblastním sněmu ODS v Praze 4 přitom minulý týden skončili v čele strany tamní starosta této městské části Pavel Horálek a poslanec Marek Benda. Oba politici jsou přitom spojenci primátora ve vedení pražské ODS.

Primátor se už na podporu Prahy 4 asi nebude moci spolehnout. Na jeho straně zůstává Praha 1, 2, 5, 8 a podle všeho i 9. Svoboda dnes nechtěl komentovat, kdo všechno za ním stojí, řekl však, že jeho podpora je většinová. Svobodovi odpůrci zatím o jeho sesazení otevřeně neusilují. Názorově roztříštěná pražská ODS ale stále obtížněji hledá společnou řeč s koaliční TOP 09.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hraboši útočí dál! Ve hře je opět jed

ilustrační snímek
vydáno 22. září 2019  0:29

Jsou nemilosrdní jako mloci z Čapkova dramatu. Škodí hlavně na Moravě.  celý článek

Metro.cz je offline. Tento článek si přečtěte až zítra

Ilustrační černá
vydáno 21. září 2019  0:41

V úterý to bylo 20 let, kdy důchodkyně Věra Pohlová v jedné anketě deníku Metro řekla: „Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“ Její výrok se...  celý článek

Pohodlnější spojení do centra je v plánu z Rajské zahrady, Hostavic, Jahodnice i Jiráskovy čtvrti

Simona Vlašimská (vpravo) věnovala koláč i nám.
vydáno 20. září 2019  15:51

Fouká vítr, venku kolem deseti stupňů a každý vlak má zpoždění několik minut. Tak vypadá v posledních dnech téměř každé ráno na vlakové zastávce...  celý článek

Jsem nadšenej, říká Vladimír Mišík o albu bez Etc…

Přebal desky
vydáno 20. září 2019  12:12

Dnes vychází nové album hudebníka Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám. Hudební doprovod nově obstarala kapela Blue Shadows producenta Petra...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám