metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 29 °C

Neděle, 25. srpna 2019. Svátek má Radim.
Pražský primátor Bohuslav Svoboda
Pražský primátor Bohuslav Svoboda | foto: ČTK

ODS v Praze 8 stojí za primátorem, i když válčí s Noskem

18. října 2012  8:06 ČTK
Oblastní sněm ODS v Praze 8 vyjádřil plnou podporu pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi. Zavázal také své členy k dodržování koalice s TOP 09, protože kvůli podpoře primátora prý čelí tlaku z ostatních městských částí na přetahování zastupitelů s cílem, aby koalice padla.

"ODS Praha 8 stojí jednoznačně za primátorem Svobodou a chtěli bychom to jasně dát vědět tak, aby i v médiích bylo vždy zmíněno, že ODS Praha 8 na jeho straně stojí," uvedl včera večer místostarosta Prahy 8 Ondřej Gross. Podle něj jsou zde tlaky na to, aby koalice s TOP 09 padla. Svoboda však řekl, že žádné tlaky v ODS v Praze 8 necítí.

V minulosti měl s primátorem spory například jeho náměstek Josef Nosek, jehož domovskou organizací je právě Praha 8. Svobodovi se nelíbilo, že hlasoval pro odvolání Vladimíra Liche z čela pražského dopravního podniku. Nesouhlasil ani s jeho nominací do dozorčí rady dopravního podniku. "Náš vztah je v této oblasti stále válečný," poznamenal k tomu Svoboda.

Primátor přišel o Horálka a Bendu

O podpoře primátora jednotlivými městskými částmi se v posledních dnech živě hovoří. Na oblastním sněmu ODS v Praze 4 přitom minulý týden skončili v čele strany tamní starosta této městské části Pavel Horálek a poslanec Marek Benda. Oba politici jsou přitom spojenci primátora ve vedení pražské ODS.

Primátor se už na podporu Prahy 4 asi nebude moci spolehnout. Na jeho straně zůstává Praha 1, 2, 5, 8 a podle všeho i 9. Svoboda dnes nechtěl komentovat, kdo všechno za ním stojí, řekl však, že jeho podpora je většinová. Svobodovi odpůrci zatím o jeho sesazení otevřeně neusilují. Názorově roztříštěná pražská ODS ale stále obtížněji hledá společnou řeč s koaliční TOP 09.

Komentáře

Hlavní zprávy

Restauratéři si zoufají. Hosté sledují mobily, méně jedí a také méně pijí

Ilustrační snímek
vydáno 25. srpna 2019  5:57

Spotřeba alkoholu v Česku rok od roku klesá, výběr daní za něj se přitom zvyšuje. „Jestli je za tím i EET, nelze s určitostí tvrdit,“ říká Jan Boháč z...  celý článek

Opravují mostní lávky zbytečně?

Oprava lávky na železničním mostu je v polovině.
vydáno 24. srpna 2019  5:55

Rekonstrukci chodníku na přemostění Výtoně a Smíchova dokončí dělníci koncem září.  celý článek

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám