metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pátek 1. července 2022. Svátek má Jaroslava

Větší foto
Matěj Stropnický | foto: SZ

Odvolejte náměstka Stropnického, požadují po Trojkoalici ANO a ČSSD

  9:40
Důvodem požadavku je podle dvou koaličních stran vystupování náměstka primátorky Matěje Stropnického (Trojkoalice/SZ) v médiích poté, co primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nechala na jednání rady odhlasovat, aby z jeho kompetence byly odebrány pražské stavební předpisy. Už mu přestali věřit i sociální demokraté. „Důvěra kvůli panu Stropnickému padla,“ řekl ředitel nemocnice Motol a pražský volební lídr sociální demokracie Miloslav Ludvík (ČSSD).

Trojkoalice bude o tomto personálním požadavku jednat. Sám Stropnický se zatím nevyjádřil, je na dovolené a jeho mobilní telefon je vypnutý. „Naši koaliční partneři vznesli požadavek na jeho odstoupení, ale na to jsme nepřistoupili,“ odmítl návrh lídr Trojkoalice a starosta Prahy 4 Petr Štěpánek (SZ).

Strana zelených má další jednání naplánované na pondělí. „Koaliční spolupráce má být postavena na respektu k personálním nominacím jednotlivých partnerů,“ uvedl předseda pražských zelených Ondřej Mirovský.

ANO a ČSSD přehlasovaly Trojkoalici

Spor v koalici rozpoutalo minulý týden hlasování o pražských stavebních předpisech, když primátorka Krnáčová předložila svůj návrh a zároveň nechala odsouhlasit odebrání kompetencí týkajících se tvorby pražských stavebních předpisů právě Stropnickému. ANO a ČSSD přehlasovaly Trojkoalici.

Stropnického již podpořily i zbývající strany Trojkoalice. Tím, kdo pochybil, byla podle radní Jany Plamínkové (Starostové) především Krnáčová. Také podle radního Jana Wolfa (KDU-ČSL) neexistuje v rámci Trojkoalice žádný problém.

Komentáře

Hlavní zprávy

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek

Ostražitosti nikdy není dost. Pozor i na domácí „hambáče“

vydáno 30. června 2022  4:38

Hygienická varování jsou spojená s každou letní sezonou. Stále jsme se nezbavili covidu. Čekají nás ale i jiné nástrahy.  celý článek

Ostrov z naplavených odpadků může vzniknout i v českých vodních tocích

vydáno 29. června 2022  13:30

V ohybu řeky Temže u mostu Hammersmith se vytvořil ostrov o rozměru dvou tenisových kurtů z vlhčených ubrousků. Deník Metro o tom čtenáře informoval v...  celý článek