metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 18 °C

Čtvrtek, 23. května 2019. Svátek má Vladimír.
Květináče u Lihovaru
Větší foto
Květináče u Lihovaru | foto: Metro.cz

Odvoz betonových květníků z Prahy 5 zatím vázne

10. května 2019  9:00 Marek Hýř Metro.cz
Stromy z betonových kvádrů poslouží dál.

„Z ulic Prahy 5 definitivně zmizí kritizované betonové květníky,“ hlásala média v únoru. Zatím jsou pryč však pouze dva. Odvoz těžkých kvádrů vázne.

Vedení radnice se rozhodlo více než 240 květináčů rozdat. Květníky si zamluvily čtyři firmy a jedna fyzická osoba. Nejvíce si jich chce odvést společnost Flohmarkt Property provozující bleší trhy ve Vysočanech. Přesun ale vázne. „Ještě jsme nezačali, protože se do toho nechce žádné dopravě. Je totiž podmínka vše naplánovat a sladit s městskou policií, která chce převozu dělat doprovod,“ říká Roman Cileček, ředitel provozu bleších trhů. 

„Stěhování se může dělat pouze v noci a s tím mají všechny dopravy jednak časový problém a jednak nevědí, kolik si za to říct. Nabídky, které nám daly, byly pomalu vyšší než náklady na výrobu květináčů, ale intenzivně na tom pracujeme a chtěli bychom s odvozem začít co nejdříve,“ dodává Cileček.

Betonové kvádry budou na trzích dál plnit funkci květináčů. „Stávající zeleň a stromy se pokusíme zachránit a doufáme, že při převozu k nám do areálu neutrpí výrazné ztráty,“ přibližuje jednatel trhů Lukáš Svoboda.

Některé stromy, jež v květináčích nyní jsou, si chce radnice nechat. „Budou přesazeny do parků, zatím ale není jasné, do kterých,“ uvedla pro deník Metro mluvčí Prahy 5 Markéta Drešlová.

Radnice květináče pořídila v roce 2012 zhruba za 18 milionů korun. Původní záměr byl, že se zakopou podél ulic a vysadí se v nich dřeviny, které budou pohlcovat zplodiny aut. Ukázalo se ale, že záměr je z řady důvodů neuskutečnitelný. Po protestech obyvatel je radnice postupně z nejfrekventovanějších míst odstranila. 

Komentáře

Hlavní zprávy

The Atavists hrají před Muse či na United Islands

Kapela The Atavists s cenou za objev roku (5. března 2019).
vydáno 23. května 2019  15:46

Až donedávna je nikdo moc neznal. Pak ale The Atavists vyhráli na jaře dvě Ceny Anděl za Objev roku i nejlepší rockové album a začalo se o nich hovořit...  celý článek

Marnotratné ženy? Mýtus! Jsou jen víc vidět v obchodech

Ilustrační snímek
vydáno 23. května 2019  12:25

Pověsti o tom, že ženy často a hlavně hodně utrácejí, berou podle statistik bankovních společností za své. Důkazem jsou především údaje o platbách kartami...  celý článek

Klánovice opět v ráži. Hrozí odchod šoférů

Midibusu linky 212 v Klánovicích nikdo neřekne jinak než „malý busík“.
vydáno 23. května 2019  10:18

Linku 212, jež vozí cestující na vlak, čeká od ledna změna dopravce. Místní o něj však nestojí.  celý článek

Mokřad už není jen v Holešovicích. Letenský institut se pustil i do Prahy 8

Informační cedule
vydáno 23. května 2019  5:57

Žádné Holešovice, ale Mokřad. Tuhle přezdívku zmíněné městské části již několik let šíří na sociální síti Facebook skupina Letenský institut pro urážení...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám