metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 18 °C

Úterý, 17. září 2019. Svátek má Naděžda.
Květináče u Lihovaru
Větší foto
Květináče u Lihovaru | foto: Metro.cz

Odvoz betonových květníků z Prahy 5 zatím vázne

10. května 2019  9:00 Marek Hýř Metro.cz
Stromy z betonových kvádrů poslouží dál.

„Z ulic Prahy 5 definitivně zmizí kritizované betonové květníky,“ hlásala média v únoru. Zatím jsou pryč však pouze dva. Odvoz těžkých kvádrů vázne.

Vedení radnice se rozhodlo více než 240 květináčů rozdat. Květníky si zamluvily čtyři firmy a jedna fyzická osoba. Nejvíce si jich chce odvést společnost Flohmarkt Property provozující bleší trhy ve Vysočanech. Přesun ale vázne. „Ještě jsme nezačali, protože se do toho nechce žádné dopravě. Je totiž podmínka vše naplánovat a sladit s městskou policií, která chce převozu dělat doprovod,“ říká Roman Cileček, ředitel provozu bleších trhů. 

„Stěhování se může dělat pouze v noci a s tím mají všechny dopravy jednak časový problém a jednak nevědí, kolik si za to říct. Nabídky, které nám daly, byly pomalu vyšší než náklady na výrobu květináčů, ale intenzivně na tom pracujeme a chtěli bychom s odvozem začít co nejdříve,“ dodává Cileček.

Betonové kvádry budou na trzích dál plnit funkci květináčů. „Stávající zeleň a stromy se pokusíme zachránit a doufáme, že při převozu k nám do areálu neutrpí výrazné ztráty,“ přibližuje jednatel trhů Lukáš Svoboda.

Některé stromy, jež v květináčích nyní jsou, si chce radnice nechat. „Budou přesazeny do parků, zatím ale není jasné, do kterých,“ uvedla pro deník Metro mluvčí Prahy 5 Markéta Drešlová.

Radnice květináče pořídila v roce 2012 zhruba za 18 milionů korun. Původní záměr byl, že se zakopou podél ulic a vysadí se v nich dřeviny, které budou pohlcovat zplodiny aut. Ukázalo se ale, že záměr je z řady důvodů neuskutečnitelný. Po protestech obyvatel je radnice postupně z nejfrekventovanějších míst odstranila. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Elektroparkování zdarma? Mimo Prahu zatím s obtížemi

Elektromobil na hradeckém Masarykově náměstí (5. června 2012)
vydáno 17. září 2019  5:53

Praha ulehčuje majitelům „čistých“ aut život. Parkují zdarma. V dalších městech je to problém.  celý článek

Sloupek Mardoši: Vyhořel u ohně

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 16. září 2019  16:10

Na kytaru u táboráku jsem hrál naposled někdy ve čtrnácti. Od té doby mně sem tam někdo řekne, ať zahraju („hraješ přece v kapele“), ale to je v podstatě...  celý článek

Čechy trápí i jiné choroby než rakovina. Přitom jsou, na rozdíl od ní, nevyléčitelné

Ilustrační snímek
vydáno 16. září 2019  5:51

Onemocnění Karla Gotta zvedlo zájem veřejnosti o zhoubné nemoci.   celý článek

Naposled a osudově. Do kin vtrhne nabušený veterán Stallone

Rambo z roku 1985
vydáno 15. září 2019  6:18

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně, symbol osmdesátých let i hojně nakoukávaný protagonista z pokoutně...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám