metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Čtvrtek 1. prosince 2022. Svátek má Iva

Dalších 55 fotografií v galerii
Miroslav Krobot jako nekompromisní trenér Pepik Hnátek | foto: Bontonfilm

Okresní přebor má silný příběh i opravdové góly. Fotogalerie uvnitř

  10:11
Jako fénix z popela rozsypaného na fotbalovém hřišti vstává v novém filmu Pepik Hnátek, legendární trenér Slavoje Houslice.

Nový český film Okresní přebor s podtitulem Poslední zápas Pepika Hnátka  navazuje na úspěšný stejnojmenný seriál. Jeho příběh se ale vrací před děj seriálu. Ústřední postavou filmu proto je trenér Hnátek představovaný Miroslavem Krobotem. Kromě něj se ve filmu objeví praktický všechny postavy známé ze seriálu, doplněné o několik nových "posil". Těmi jsou třeba Jan Hartl, Norbert Lichý nebo Pavla Beretová.

Ondřej Vetchý hraje kapitána.

Copak asi naše hrdiny tak zarazilo?

Režisér a scénárista Jan Prušinovský se nesnaží přenést seriál do filmu, hledal silnější příběh a po troše pátrání ho ve fotbalovém světě i našel. Samozřejmě za plotem ve sparťanských barvách.

Na vlastní oči tak diváci poznávají člověka, který pro fotbal žije a neváhal by pro něj i zemřít. Jenže život a film není jen o gólech a postupu do kraje, ale i nemocných srdcích, porouchané drážní signalizaci a kolotočářích, kteří obsadí hřiště Slavoje a nechtějí se z něj hnout.

V šatně fotbalistů

Slavoj Houslice v celé své kráse

Krobot? To byla jasná volba

O obsazení Miroslava Krobota do hlavní role měl Prušinovský jasno. „Před dvěma lety jsem spolupracoval s Dejvickým divadlem, kde Miroslav Krobot hraje a režíruje a už tehdy jsem si říkal, že by to byl dobrej Hnátek,“ vysvětluje Prušinovský.

Svět okresního přeboru rychle okouzlil i Krobota. "Je to svět Jana Prušinovského, který fotbal miluje. Mně je vesnice také blízká, a tak jsme při natáčení oba věděli, o čem je řeč," říká Krobot, který přiznává, že ho role zaujala a situace, které líčí, mu nejsou cizí. "Viděl jsem pár dílů seriálu a prostředí venkovského fotbalu důvěrně znám," dodávál Krobot.

Na gól jsme si museli počkat

Silnou stránkou filmu jsou i sportovní scény. V mnoha filmech působí nedůvěryhodně, ale to rozhodně není případ Okresního přeboru. "Hráli jsme fotbal, nic jsme nekašírovali. Když měl podle scénáře padnout gól, tak jsme si na něj počkali," vysvětluje Prušinovský.

Milovníci fotbalové romantiky a světa okresního přeboru najdou ve filmu všechno, co tolik milovali v seriálu, včetně silných hlášek. Film má premiéru 29. března.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek

Jak ušetřit za plyn a elektřinu? Robot z magistrátu radí také dlužníkům

vydáno 30. listopadu 2022  5:54

Portál, který má pomáhat Pražanům, funguje přes rok. Rostoucí ceny za elektřinu tu chtějí krotit i mimopražští obyvatelé.  celý článek

Komerční sdělení

Malá cena Velké Verandy v Chocni přivítá běžce už potřicáté

vydáno 30. listopadu 2022

V okolí Chocně se v neděli 4. prosince už potřicáté poběží lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího...  celý článek